Neler yeni

"Iphone SE". iPhone SE modeli yenilendi!

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Uzun zamandır iPhone SE 2 olarak çıkması beklenen, ancak Apple'ın "2" takısı eklemeyip, iPhone SE isimlendirmesiyle yola devam etme kararı aldığı küçük ekranlı yeni iPhone SE modeli nihayet tanıtıldı. Yenilenen iPhone SE tüm özellikleri ve fiyatıyla karşınızda!

Yeni iPhone SE özellikleri
2016'da tanıtılan ilk iPhone SE için yapılan "iPhone 5s görünümlü iPhone 6s" yakıştırması oldukça yerinde bir tabirdi. Zira iPhone 6s donanımı, tasarımı çokça beğenilen iPhone 5s kasasında karşımıza çıkmıştı. Bugün benzer bir tabloyu yenilenen iPhone SE modelinde de görüyoruz.

Ekran ve tasarım
iPhone 8 gövdesi üzerine inşa edilen yeni iPhone SE, dışarıdan bakıldığında neredeyse iPhone 8'den farksız. Uzay grisi, gümüş ve kırmızı renk opsiyonlarıyla karşımıza çıkan yeni iPhone SE, ön tarafta 1334 x 750 piksel çözünürlüğe sahip 4.7 inç büyüklüğündeki LCD ekran ile bizleri selamlıyor.

IP67 sertifikasıyla birlikte suya, sıçramalara ve toza karşı dayanıklı bir şekilde geliştirilen yeni iPhone SE, 1 metre derinliğindeki suda 30 dakika boyunca bozulmadan kalabiliyor.

iPhone 8'in sevilen 3D touch özelliğine yer verilmeyen bu ekran, çene kısmında Touch ID özellikli ana ekran butonuna ev sahipliği yapıyor.
Performans ve batarya
Yenilenen iPhone SE, iPhone 11 serisine güç veren altı çekirdekli çip setiyle donatılmış. Günümüzün en güçlü ARM tabanlı mobil işlemci platformlarından biri olan bu işlemciye, 3 GB sistem belleği eşlik ediyor. Ayrıca diğer iPhone 11 modellerine kıyasla daha düşük çözünürlüklü bir ekranla gelen yeni iPhone SE, bu sayede grafik tarafında oldukça yüksek performans sergileyecektir.

64, 128 ve 256 GB depolama seçeneklerine sahip telefonda; 13 saate kadar video oynatma, 40 saate kadar ses çalma ve 8 saate kadar da video oynatma süreleri vadeden bir batarya bulunuyor. Bu batarya, iPhone 8 ile neredeyse aynı kullanım süresi vadediyor.

18W hızlı şarj adaptörüyle(kutudan çıkan 5W) 30 dakikada %50’ye kadar hızlı şarj olabilen yeni iPhone SE, kablosuz şarj desteğini de bünyesinde barındırıyor.

Kamera
Yeni iPhone SE'de f/1.8 diyafram açıklığına sahip 12 MP çözünürlüklü bir arka kamera bulunuyor. Çift tonlu LED flaş ile desteklenen arka kameraya ek olarak, ön tarafta da f/2.2 diyaframlı 7 MP çözünürlüğünde bir öz çekim kamerası yer alıyor.

Yenilenen iPhone SE, telefoto kameraya sahip olmasa da iPhone XR ve iPhone 11’deki gibi yazılımsal olarak arkaplanı bulanıklaştırıp, portre modunda fotoğraflar çekebiliyor.

5 kata kadar dijital yakınlaştırma yapabilen telefon, video çekimleri esnasında ortaya çıkabilecek titreşimleri en aza indirmek için OIS (Optik görüntü stabilizasyonu) teknolojisinden istifade ediyor.

Telefonun 4K çözünürlükte saniyede 60 kare video çekebildiğini de ekleyelim.
Yeni iPhone SE Türkiye fiyatı
iOS 13 işletim sistemi yüklü şekilde kutudan çıkan yeni iPhone SE'nin 64 GB hafızalı başlangıç modeli 5299 TLfiyat etiketine sahip. An itibariyle 'da ön siparişe açılan yeni iPhone SE'nin depolama kapasitesine göre değişiklik gösteren diğer Türkiye fiyatları şu şekilde:

• 64GB hafızalı iPhone SE: 5299TL
  • 128GB hafızalı iPhone SE: 5749TL
  • 256GB hafızalı iPhone SE: 6599TL
Yeni iPhone SE; uzay grisi, gümüş ve kırmızı renk seçenekleriyle satın alınabiliyor.

1586966220607.png

1586966238880.png

Afyonteam

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Checkra1nle jailbreak yapilirmi bu cihazda

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz

A13 Chip olduğu için Checkra1n desteklemez...

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
7 plus alırım daha iyi benceAdsız.png

Son düzenleme:

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
iphone 8 ve 8 plus artık üretilmeyecek

Bu cihazları alacak olanlar bence Acele etmesinler

--- ucuz olacaklar ---

Riddiq

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Bütçem 5 bin lira ikinci el sıfır hangi modelleri önerirsiniz

gurbetci

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
En iyi cihaz bence iPhone X
Mesaj düzenlendi:

İphone 11 pro max kullanıyorum şuan jb sıkıntılı iPhone X te hiç sıkıntı yok
Mesaj düzenlendi:

Bi işe yaramaz iPhone se 2
Mesaj düzenlendi:

İPhone X en son sürüm jb harika bunu al derim
Mesaj düzenlendi:

4500 TL sahibinden girla

Moderatör tarafından düzenlendi:

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
iPhone 5 kasasını bekliyordum hayal kırıklığına uğradım. Bunu almak yerine iPhone 8 almak daha avantajlı bence. Özellikleri hemen hemen aynı işlemcisi hariç 8'in checkra1n avantajı var.

Dr.Wave

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
SE mantıklı ürün, fiyat/performans (malum kur) cihazı iphone 8-7 düşünmek saçmalık olur. Unc0ver güncellenir er ya da geç. Coolstarda Chimera13'e başladığına göre jailsiz çok kalıncak bir ürün değildir.

Betalaktamaz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Ben eski çağdan kalan çerçeveli kasa iPhone'ları çok beğeniyorum :D iPhone 6S cihazımı değiştirip bir süre androide geçtim. Pek memnun değilim bu yüzden bu cihazı almayı düşünüyorum. Bana göre artıları A13 işlemcisi, kamerası ve en az 5 yıl sürecek güncelleme desteği gibi geliyor siz neler düşünüyorsunuz? Ayrıca jailbreak açısından sorun yaşar mıyım, kısa zamanda jailbreak araçları destekler mi diye sormak isterim :) Tavsiyelerinizi paylaşırsanız sevinirim teşekkürler.

Lyzard

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Cercevesiz ve 5s tasarimli bir cihaz ne zaman cikaracak acaba apple?

Tips
Tips
Üst Alt