Neler yeni

iPhone ekran koruyucu uygulamasi

surfingtaco

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Dostlar iPhone'um için ekran koruyucu cami siparis ettim, bunu uygulamadan once cihazin ekranini nasil temizlemeliyim? Malum pandemi sureci hepimizin evinde dezenfektanlar var ve telefonun ekranini tertemiz yapiyor. Fakat dezenfektan ile temizledigim 10 dakika icerisinde telefonun ekrani kaymiyor, sanki plastige dokunuyormusum gibi bir his olusuyor. Tavsiyeleriniz neler?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

jbdeyeni

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Selam dostum, 5000 küsür gerek cam, gerek nano, gerekse tam kaplama ekran koruyucu takmış birisi olarak önerim: jel dezenfektan kullanma, kolonya veya sıvı dezenfektan kullandıktan sonra iyice sil parmak izi kalmasın, elinde iz bırakmayan bantlardan var mı bilmiyorum pakettende çıkar varsa o bantla tozunu alıp yapıştırabilirsin yoksa koli bandıda olur koli bandı yapışkan izi bırakır ama koruyucunun yapışkanıyla ekran kaplayanacağı için uygulamadan sonra izi kalmaz. Ekranın kayıp kaymaması önemli değil ekran camıyla alakalı durum mesela telefon sıfırken ekrana dokunduğumuzda da kaymaz parmak izi olunca rahat kayıyor yani orasına takılma ekran koruyucuda çok rahat kayar zaten. Ayrıca telefonun metal(alüminyum) ise veya metal aksamı varsa sürekli alkolle temizleme metali aşındırır kasasında soyulma görürsün çukurlar oluşur hiç güzel görüntü oluşmuyor. Ayrıca koruyucuyu uygularken yandan bakma direk üstten bakarak yapıştır gölge hizayı bozar bir bakmışsın kayık olmuş can sıkar tekrar kaldırısın bu sefer hava kalır köşesinden tırnak yüzünden yani direk 90 derece üstten bakarak yapıştır, yapıştırdıktan sonradan kendi havasını atmasını bekleme kenarlarda hava kalır zamanla açılır, koyduktan sonra ortadan parmağını koy köşelere iyice baskı uygula hava çıksın. Önemli olan tek seferde uygulamak bir kere tırnakladığın zaman 2 parmak hava kalır bilgin olsun. Aklına takılan her soruyu sorabilirsin bu konuda.

Tips
Tips
Üst Alt