Neler yeni

Çözüldü iPhone Batarya Değişimi

Ubozyigit

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
aynen benim deji de 1560 mah ama 1600 gösteriyor %105 yani. system
info ingilizce ve biraz karışık geldi bilgin varsa anlatabilirmisin

sekoco

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Merhaba bu bataryaları alabileceğimiz sağlam bir yer var mı? İphone 6 ve İphone 7 plus var. 7 plus fena değil ama çok azaldı. Iphone 6 tamamen kötü durumda.

Rockness

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
System Info tweak’i ile ayarlardan pil ile ilgili herşeyi görebiliyorum. Pil sağlığının %128 olmasının nedeni orjinal bataryanın 1700mAh, Deji Bataryanın 2200mAh olmasından kaynaklı. Yani; %28 daha fazla.

iOS’un kendisinde yer alan pil sağlığında ise %100 görünüyor.
Bende deji almayı düsünüyorum öneriyor musun suan bataryadan yana çok sıkıntı cekiyorum görmüstüm de sorup almak icin sana sorayım dedim

sekoco

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Deji aldım taktım. İlk anda 30dk gibi bir süreyle telefon biraz ısındı. Sonra normla sıcaklığa geldi. Tam bitmesini bekliyorum. Sonra tam şarj yapacağım. Bakalım hayırlısı. İnsaallah patlama çatlama olmaz.

berhanknbr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bende deji almayı düsünüyorum öneriyor musun suan bataryadan yana çok sıkıntı cekiyorum görmüstüm de sorup almak icin sana sorayım dedim
Şuanlık gayet iyi bir sıkıntı yok. 1 günü rahat çıkarıyor.
Deji aldım taktım. İlk anda 30dk gibi bir süreyle telefon biraz ısındı. Sonra normla sıcaklığa geldi. Tam bitmesini bekliyorum. Sonra tam şarj yapacağım. Bakalım hayırlısı. İnsaallah patlama çatlama olmaz.
Bir sıkıntı olmaz. 4-5 şarjdan sonra batarya tam performansına erişir.

sekoco

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Şuanlık gayet iyi bir sıkıntı yok. 1 günü rahat çıkarıyor.

Bir sıkıntı olmaz. 4-5 şarjdan sonra batarya tam performansına erişir.
En doğru şarj nasıl? Pil bitmeden tam şarj yapmak mı? Yoksa tamamen bitirip mi? Yada kırmızıya gelince mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
En doğru şarj nasıl? Pil bitmeden tam şarj yapmak mı? Yoksa tamamen bitirip mi? Yada kırmızıya gelince mi?

Şahsen o konuda iphone pilleri yapısı gereği şu yöntemi kullanıyorum.

1. %20-25 leri mümkün olduğunca görmemeye çalışıyorum.
2. %90-95 lerde şarjdan çıkartıyorum.

Pil performansım gayet güzel.

RimeX

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S

Lityum iyon pilleri tamamen bitirmeden %20 seviyelerinde şarj etmek gereklidir tamamen bitirince bataryanın ömründen yiyorsun ve zamanla şişme yapar

sekoco

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Cevaplar için teşekkürler. %20'lerde şarja takıp ful şarj yapsam. Yani gece şarja taksam sabah çıkarsam sıkıntı olur mu? 2-3 saat boşuna şarjda kalmış oluyor..

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Cevaplar için teşekkürler. %20'lerde şarja takıp ful şarj yapsam. Yani gece şarja taksam sabah çıkarsam sıkıntı olur mu? 2-3 saat boşuna şarjda kalmış oluyor..
Aynen öyle kullan gece kalkıp şarjdan çıkaramazsın sonuçta ayrıca telefon dolduktan sonra fazladan şarjda kalmasının bir önemi yok elektriği kesiyor nihayetinde.

Tips
Tips
Üst Alt