Neler yeni

Çözüldü iPhone Batarya Değişimi

berhanknbr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
iPhone 6s cihazım için DEJI batarya aldım. Telefonu söktüm bataryanın bandını çektim tam olarak gelmedi. Saç kurutma makinesiyle ısıttım çekmeye başladım hafif büküldü ama gelmedi. Bende patlar vs diye telefonu geri kapattım. Tabi bu işlemleri telefonun şarjı tamamen bitmişken yaptım. İnternetten izlediğim bir videoda adam bataryayı öyle bir çekiyor ki, batarya katlanacak neredeyse hiç bir şey olmuyor. Bu işlemi yapma taraftarı değilim pek ama bu bataryayı nasıl değiştiririm?

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Yapışkan bantlar baya sağlam. İyice ısıt ya da zorla biraz. iPhone 5 de baya uğraşmıştım çıkarmak için :)

Ubozyigit

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
benim 5s de sökerken koptu bant bende biraz kanırttım sarjım 50 felandı biraz yamuldu düzelttim sıkıntı yok kutuda duruyor 5 aydır ama biraz değişik kokusu var

ANILxTR

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
korkma patlamaz sonuçta içinde enerji yok eğilsede sorun olmaz şişerse suya tut sonuçta kullanmayacaksın bataryayı
Mesaj düzenlendi:

az yapmadım :))

berhanknbr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Zor tuttum kendimi bataryayı koparıp almamak için. Çok da ısıtmak istemedim anakarta zarar gelir diye. Galiba koparıp alacağım bataryayı.

Ubozyigit

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
bro dejinin içinde mavi şeyler var aletler onun uzunuyla alttan alttan her taraftan tavaş yavaş kaldır sıkıntı cıkarmaz

berhanknbr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Onlarla yapıyorum zaten de biraz korktum. Patlar eder diye.

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Isıttım derken direk cihazın içine üflemedin umarım arka kapaktan ısıtma işlemi uyguluyorsun değil mi ? Ayrıca çok ısındı diye dert etmene gerek yok telefon bileşenleri ortalama 70-80 derece sıcaklığa dayanıklıdırlar. Yeterince ısıttığında yapışkan bant kendini salacaktır.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

berhanknbr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Neyseki bir kaza bela olmadan değiştirdim bataryayı.

Şöyle; titreşim motorunu söktüm, bi bant görünüyodu onu güzelce aldım, diğerini de bataryayı biraz büktüm tornavidayla çekip çıkardım. O bandı hep en dibinden tornavida gibi birşeye sara sara yapmak gerekiyormuş aklınızda olsun.

Ekli dosyalar

kadir1009

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 8 Plus
Dikkatli olmak lazım, bu hafta üç telefonun bataryasını değiştim. Diğerlerinde çekip aldım zorladım sıkıntı olmadı ama kendi cihazımda batarya alev almadı ama fena yandı yaparken dış ortama yakın olun yoksa oda duman altı olabiliyor ve çok kötü kokuyor :) Batarya ısınınca kendi attı neyse ki banttan kaza bela çıkmadan değişmiş oldum 👍🏻 10269

waspote

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Aslında bataryanın altında bi şey vardı onu söküp bandı ordan çekince tamamı geliyor hocam.

kadir1009

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 8 Plus
Aslında bataryanın altında bi şey vardı onu söküp bandı ordan çekince tamamı geliyor hocam.
Evet, 7+ da üç bant olunca risk arttı kaldı biri ucu koptu :) bantların biri sorunsuz geliyor diğerine gelince hep koptu o yüzden dikkatli olmak lazım :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

waspote

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Evet, 7+ da üç bant olunca risk arttı kaldı biri ucu koptu :) bantların biri sorunsuz geliyor diğerine gelince hep koptu o yüzden dikkatli olmak lazım :)

Ben de video izleye izleye değiştirmiştim :D wifi ve gps sensörünü de değiştirdim. Yaptınız mı bilmiyorum ama her şeyi sökmüştüm :eusa_doh:

kadir1009

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 8 Plus
Ben de video izleye izleye değiştirmiştim :D wifi ve gps sensörünü de değiştirdim. Yaptınız mı bilmiyorum ama her şeyi sökmüştüm :eusa_doh:
Ben komple kasa değişmiştim tüm cihazı söküp yeni bir kasaya baştan takmıştım :)

berhanknbr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Dikkatli olmak lazım, bu hafta üç telefonun bataryasını değiştim. Diğerlerinde çekip aldım zorladım sıkıntı olmadı ama kendi cihazımda batarya alev almadı ama fena yandı yaparken dış ortama yakın olun yoksa oda duman altı olabiliyor ve çok kötü kokuyor :) Batarya ısınınca kendi attı neyse ki banttan kaza bela çıkmadan değişmiş oldum 👍🏻Ekli dosyayı görüntüle 10269
Bu gerçekten kötü olmuş, neyse ki telefona zarar gelmemiş. Böyle şeyleri önlemek için telefonun şarjını tamamen bitirmek lazım.

kadir1009

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 8 Plus
Bu gerçekten kötü olmuş, neyse ki telefona zarar gelmemiş. Böyle şeyleri önlemek için telefonun şarjını tamamen bitirmek lazım.
Aynen şarjı tam bitirmek lazım ve bükmemek lazım bataryayı önce bi fıs sesi geliyor kaçış uyarısı :)

Ubozyigit

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S

Şöyle; titreşim motorunu söktüm, bi bant görünüyodu onu güzelce aldım, diğerini de bataryayı biraz büktüm tornavidayla çekip çıkardım. O bandı hep en dibinden tornavida gibi birşeye sara sara yapmak gerekiyormuş aklınızda olsun.
TWEAK VAR GALİBA BATARYA ÖMRÜ GÖSTEREN ADI NE ONUN VE NEDEN 128 GÖSTERİYOR

mantikafasi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S

Hocam batarya ömrü nasıl %128 oldu

berhanknbr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
System Info tweak’i ile ayarlardan pil ile ilgili herşeyi görebiliyorum. Pil sağlığının %128 olmasının nedeni orjinal bataryanın 1700mAh, Deji Bataryanın 2200mAh olmasından kaynaklı. Yani; %28 daha fazla.

iOS’un kendisinde yer alan pil sağlığında ise %100 görünüyor.

Tips
Tips
Üst Alt