Neler yeni

iPhone 7 WiFi Çalışmıyor

iMazing23

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Merhaba forumdaşlar. Babamın iPhone 7’sinde WiFi açılmıyor. Aklımda iki ihtimal var. Ya donanımsal bir sorun var ya da yazılımsal bir sorun var.

Sorunu sizce nasıl çözebilirim? Yazılımsal mı donanımsal bir arıza mı olduğunu nasıl anlayabilirim?

(Konuyu yanlış bölüme açtıysam yöneticilerden ricam doğru bölüme taşısınlar. )

Şimdiden yardım edecek olanlara teşekkür ederim.

Lalezar

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Wifi hiç görmüyosa donanımsal görüp baglanmıyosa yazılımsaldır

iMazing23

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Sıfırlamayı deneyin ama büyük ihtimal donanımsaldır
Sıfırlayınca sorun çözülmedi. Sorunun donanımsal olma ihtimali ağır basıyor. Ama yine de bir bilen olur diye sorayım istedim.
Mesaj düzenlendi:

Peki sorun donanımsal ise buna ne sebep olmuş olabilir ? Telefonun garantisi bitmiş.

Lalezar

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Garanti varsa hallet yoksa tanıdık bi telefoncu veya güvenilir onla hallet

Falcon877

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7
Board da WIFI Chipi isitacaksin...nekadar sicaklik ne kadar uzun isitman gerek bilmem arastir Google den ,)

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
Ayarlar > Genel > Hakkında kısmında WiFi Adresi diye bir alan var. Entegrenin Mac Adresi yazıyor normal şartlarda. Sende de yazıyor mu ?

ANILxTR

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Buyuk ihtimal donanımsal hic darbe veya düşme gibi seyler oldumu telefona

iMazing23

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Buyuk ihtimal donanımsal hic darbe veya düşme gibi seyler oldumu telefona
Bilmiyorum. Telefon babamın. Dıştan bakınca ekranın kenarlarında iğne ucu kadar açıklık var. Tamir gördüğü belli. İkinci el olduğu için nasıl bir sebepten tamir edildiğini bilmiyorum.
Ayarlar > Genel > Hakkında kısmında WiFi Adresi diye bir alan var. Entegrenin Mac Adresi yazıyor normal şartlarda. Sende de yazıyor mu ?
Baktım. Dediğiniz kısımda wifi adresi yok diyor. Bunun sebebi ne olabilir?

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
Yazılımsal sorun arama o zaman hocam, donanımsal. Yazılımsal olduğunda kimlik numarası her halükarda görünür. Donanımsal olduğunda WiFi entegresinden kimlik bilgisi alamadığı anlamına gelir. Yani entegre sıkıntılı.

Bazen sıcak hava ile tamir edilebiliyor. Entegre üzerine doğrudan 20 saniye kadar 250-300 derece gezdire gezdire sıcak hava lehim Makinesi ile işlem yapılıp denenebilir.

En basit yolu budur. %60 ihtimal ile çalışır ancak uzun süre çalışmaz. Bir süre sonra yine aynı problemi tekrarlar.

ANILxTR

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Bilmiyorum. Telefon babamın. Dıştan bakınca ekranın kenarlarında iğne ucu kadar açıklık var. Tamir gördüğü belli. İkinci el olduğu için nasıl bir sebepten tamir edildiğini bilmiyorum.

Baktım. Dediğiniz kısımda wifi adresi yok diyor. Bunun sebebi ne olabilir?
içini açabilirsen aç internette tutorial'lar var baka baka yap :D ben öyle yapmıştım :P

Kira

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Yazılımsal değil. Donanımsal o. Telefoncular 50₺ ye falan yapıyorlar diye biliyorum ama ne kadar güvenilir bilemem

Tips
Tips
Üst Alt