Neler yeni

Iphone 6 Batarya Değişimi ve Performans

yasin1587

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Herkese merhaba yaklaşık 5-6 yıllık iphone 6 kullanıcısıyım. 12.2 Unc0ver yüklü. Telefonum inanılmaz derecede kasma problemi yaşıyor yüklü tweakleri aşağı sıralıyorum:

AppStore XI
Filza
Groovepad pro (iosgods)
İcleaner
Liberty Lite (Beta)
Locallapstore
RealCC
Relocate
VSCO Cheats (iosgods)

Çok fazla gereksiz dolu tweakler yok gördüğünüz üzere. Buna rağmen şarj çok çabuk bitiyor. Telefonu restart ettiğimde jailbreaksiz kullanımda biraz daha iyi olduğunu farkettim fakat jailbreaksiz olmuyor. Batarya değişimi yapsam performans etkilenir mi değişim ne kadardır nasıl olur tam bilmiyorum. Kendim yapmaya cesaret edemiyorum eldekinden de olmayayım diye. Telefonun performansıyla ilgili problemi nasıl çözebilirim? Tweak önerisi olabilir veya başka bir şey. Teşekkürler

osY

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
4 yıldır iPhone 6 kullaniyorum. 12.2 sürümünde 7-8 ay unc0ver kullandim ve senin gibi cok kasma, donma yaşiyordum. Dün 12.4.4 güncelledim ve Checkra1n JB geçtim neden aylardir unc0ver kullanmişim dedim. Telefon cok hizlandı, repring süresi 15-20 saniye sürerken suan 3 saniye sürüyor aşiri hizli, pil tüketimi daha stabil. Checkra1ne geç sorunlardan kurtul derim.

Bataryan performansını etkilemez. Ben 3 ay önce Deji batarya taktirdim sadece pil sağlıgın %100 olur daha saglıklı bir kullanim yaşarsin.

yasin1587

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
4 yıldır iPhone 6 kullaniyorum. 12.2 sürümünde 7-8 ay unc0ver kullandim ve senin gibi cok kasma, donma yaşiyordum. Dün 12.4.4 güncelledim ve Checkra1n JB geçtim neden aylardir unc0ver kullanmişim dedim. Telefon cok hizlandı, repring süresi 15-20 saniye sürerken suan 3 saniye sürüyor aşiri hizli, pil tüketimi daha stabil. Checkra1ne geç sorunlardan kurtul derim.

Bataryan performansını etkilemez. Ben 3 ay önce Deji batarya taktirdim sadece pil sağlıgın %100 olur daha saglıklı bir kullanim yaşarsin.
Tavsiye için çok teşekkürler ipsw.me üzerinden indirip itunesdan güncelleme şeklinde mi yükleyeyim direkt?

osY

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
ipsw.me den 12.4.4 indir. iTunes aç telefonu bagla ve DFU moduna al sonra iTunes kimligi belirsiz bir iPhone bulundu uyarısı vericek. Tamam diceksin.
Güncellemeleri geri yükle seçeneğine SHİFT tuşuna basili tutup tıklıcaksın 12.4.4 indirdigin güncellemeyi seçiceksin. Bu kadar.

Mac bilgisayarın yoksa Checkra1ni bootra1n ile yüklemeni öneririm.✌ Takılırsan özelden yaz, yardım ederim.

memurchan34

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
ipsw.me den 12.4.4 indir. iTunes aç telefonu bagla ve DFU moduna al sonra iTunes kimligi belirsiz bir iPhone bulundu uyarısı vericek. Tamam diceksin.
Güncellemeleri geri yükle seçeneğine SHİFT tuşuna basili tutup tıklıcaksın 12.4.4 indirdigin güncellemeyi seçiceksin. Bu kadar.

Mac bilgisayarın yoksa Checkra1ni bootra1n ile yüklemeni öneririm.✌ Takılırsan özelden yaz, yardım ederim.
İos 11.2.6 bendeki de sence checeain1 e geçeyim mi i7 plus ayrıca istediğim bi sürümü seçme gibi bi şama var mı yoksa direk 13.4.1 mi oluyor

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@memurchan34

IOS 11.2.6'da kalmanı tavsiye ederim...

Checkra1n Jailbreak aracını aktif etmek için en az bir PC'ye ihtiyacın olacak...

Güncelleme yaparsan , Bir sonraki IOS 13.4.1'e ve şimdilik imzası açık olan IOS 13.4'e geçebilirsin...

memurchan34

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
@memurchan34

Checkra1n Jailbreak aracını aktif etmek için en az bir PC'ye ihtiyacın olacak...

Güncelleme yaparsan , Bir sonraki IOS 13.4.1'e ve şimdilik imzası açık olan IOS 13.4'e geçebilirsin...
Pc var windows raınusb ile yaparım merak ettiğim şu uncover mı yoksa checkraın mi daha kararlı stabil onu merak ediyorum birde ios 11 için untethered açıkları yayınlandı ama developerler pek el atmadılar o açıklara ondan bekledim 11 de
Mesaj düzenlendi:

6232E792-5B63-43AD-9ABA-FDA14B5A1098.jpeg
Mesaj düzenlendi:

@memurchan34

Hangisi daha kararlı sizce ?? uncover mi checkraın mi ?

Son düzenleme:

efsane

Administrator
Cihaz
@memurchan34

Donanımsal açık üzerinden yapılmış Jailbreak tabiki her zaman stabil olur yani Checkra1n Jailbreak unc0ver Jailbreak'den daha stabil

IOS 11 için untethered çalışması var evet ama Ne zaman çıkar şu anda belli değil..
Ekip içinde bazı eksikler olduğu için uzun sürebilir bu çalışma

• Like
Reactions: osY

memurchan34

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
@memurchan34

Donanımsal açık üzerinden yapılmış Jailbreak tabiki her zaman stabil olur yani Checkra1n Jailbreak unc0ver Jailbreak'den daha stabil

IOS 11 için untethered çalışması var evet ama Ne zaman çıkar şu anda belli değil..
Ekip içinde bazı eksikler olduğu için uzun sürebilir bu çalışma
Sizce ne yapmalı ?? Birçok tweak ios 12 ve çoğu 13 destekli. 11 destek dışı kalıyor öneriniz nedir bay efsane beklemelimi , 13 e geçmelimi ?

efsane

Administrator
Cihaz
@memurchan34

PC sıkıntım yok dediğine göre , IOS 11'de kalmanın bir anlamı yok...

Son sürüme güncelle ve Checkra1n ile Jailbreak yap

Tips
Tips
Üst Alt