Neler yeni

iPhone 5S etkinleştirilemiyor hatası

fixit

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Merhabalar elimde bir adet iPhone 5S var ancak cihaz açılmıyor. Sanırım güncelleme yapılmış. Bunun sonrasında açılış sırasında etkinleştirilemiyor hatası almaya başlamış. "iPhone'unuzu etkinleştirmek için güncelleme gerekiyor" uyarısı çıkıyor. Telefon üzerinde SIM kart var ancak servis yok ibaresi görünüyor ve telefon kartı görmüyor. Telefon açılışta herhangi bir Wi-Fi ağına bağlanılmasını istiyor ancak bağlanıldığında değişen bir şey olmuyor. Güncellemeden önce çalışan cihaz şu anda açılmıyor.

Hata aynen şu şekilde:

qqqqqwww.PNG
zxczxcz.jpg
sdfsdf.jpg

Cihaz
iPhone 5s

Temir

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Tahminen Bu cihaz da 2. El alınmış ve icloud bypass yapılmış Öncesinde 🤷🏻‍♂️

fixit

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Tahminen Bu cihaz da 2. El alınmış ve icloud bypass yapılmış Öncesinde 🤷🏻‍♂️
Hocam cihaz benim değil ancak 2. el alınmadı ve üzerinde herhangi bir işlem yapılmadı. Resmi ios 12 güncellemesinden dolayı bu açılmama hatasını vermeye başladı. Telefon sorunsuz bir şekilde çalışıyormuş ancak güncelleme yapıldıktan sonra bu hale gelmiş.

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@fixit

ilk resim ayrı cihaz son resim ayrı cihaz?

Başka bir sim kartı ile denedinizmi?

fixit

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
@fixit

ilk resim ayrı cihaz son resim ayrı cihaz?

Başka bir sim kartı ile denedinizmi?
Hocam o görüntüleri internetten aldım örnek olsun diye aynı şekilde hata alıyorum. Bunun pek bir önemi yok zaten. Benim gibi bu sorun ile karşılaşmış insanlar var ancak çözümünü bulamadım. Evet başka sim kart ile denedim ancak sonuç değişmedi telefon sim kartı okumuyor ve açılmıyor. Sorun kesinlikle yazılımsal. Güncelleme yapılmadan önce sorunsuz çalışıyormuş telefon yapıldıktan sonra bu hale gelmiş.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
DFU ile son sürüm olan (12.5.2)'yi yükleyin.

Temir

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Telefon senin değilse öncesinde ne işlem yapıldığından emin olamazsın, hediye edilip icloud şifresi unutulduğu için telefonculara bırakılan 10larca atıl cihaz vardı. Checkra1n ile beraber bu cihazlar aktif hale getirilerek yeniden satıldı. Tabiiki satıcı sana bilgi vermemiş olabilir.. 🤷🏻‍♂️

RimeX

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Telefon senin değilse öncesinde ne işlem yapıldığından emin olamazsın, hediye edilip icloud şifresi unutulduğu için telefonculara bırakılan 10larca atıl cihaz vardı. Checkra1n ile beraber bu cihazlar aktif hale getirilerek yeniden satıldı. Tabiiki satıcı sana bilgi vermemiş olabilir.. 🤷🏻‍♂️
nasil ya checkra1n ile icloud bypass edilebiliniyor mu? ben babamin 6s ini ucurmustum icloud sifresini bilmiyormus adam. o telefonu hayata nasil dondururuz?

fixit

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Hocam telefon benim değil ama tanıdığımın sıfır alındı. Herhangi bir işlem yapılmadı zaten kullanıcısının herhangi bir işlem yapacak bilgisi yok dolayısıyla oldukça basit kullanıyor telefonu. Arama, sosyal medya kullanımı vb. o kadar. Telefon sorunsuz bir şekilde çalışıyorken güncelleme yapıldıktan sonra bu hale geldi.

Temir

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
nasil ya checkra1n ile icloud bypass edilebiliniyor mu? ben babamin 6s ini ucurmustum icloud sifresini bilmiyormus adam. o telefonu hayata nasil dondururuz?
Checkm8==>> ücretli
40 $ istiyor , ücretsiz sürüm icloud bypass yapabiliyor ancak sim kartı görmüyor 🤷🏻‍♂️
Bir de linux yada mac sistemlerde çalışıyor bu tür uygulamalar 👀

selim1

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Telefonun baseband entegresi arızalanmış, telefoncuya götürdüğün taktirde 200 TL civarında onarıyorlar.

ANILxTR

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Merhabalar elimde bir adet iPhone 5S var ancak cihaz açılmıyor. Sanırım güncelleme yapılmış. Bunun sonrasında açılış sırasında etkinleştirilemiyor hatası almaya başlamış. "iPhone'unuzu etkinleştirmek için güncelleme gerekiyor" uyarısı çıkıyor. Telefon üzerinde SIM kart var ancak servis yok ibaresi görünüyor ve telefon kartı görmüyor. Telefon açılışta herhangi bir Wi-Fi ağına bağlanılmasını istiyor ancak bağlanıldığında değişen bir şey olmuyor. Güncellemeden önce çalışan cihaz şu anda açılmıyor.

Hata aynen şu şekilde:

Ekli dosyayı görüntüle 18621
Ekli dosyayı görüntüle 18620
Ekli dosyayı görüntüle 18622
eminim hatanın sebebi : baseband hatası donanım arızası zamanla lehimler çatlıyor

onurburak

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Selamlar
Benim de elimde baseband hatalı bir iPhone7 cihaz var. Dubaiden gelme bir cihaz. Pasaporta kayıtlı.
Buradaki telefoncular yapamayız dediler. Apple canlı destek ile görüştüm, zorlu center a randevu almıştım, onlar da yapamayız dediler. Cihazın yurtdışına gidip orada tamir olması gerekiyormuş.
Acaba başka bir çözümü var mıdır? Konu hakkında bilgisi olan var mı?

Tips
Tips
Üst Alt