Neler yeni

iPhone 5s,6,6s ve 7 Çözünürlük Değiştirme

refmusic

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bu tweak varken bu eziyet niye ?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
System Info Tweak'ini yükledim fakat ayarlar'da gözükmüyor bende, kaldırdım. Upscale yükledim, çözünürlükleri 1472x828 olarak yaptım. Telefon kafayı yedi, alt tarafta sürekli yanıp sönen Dock falan oldu. Tekrar Tweak içerisinden iPhone 6'ya tıkladım, 1334x750'yi geri yükledi, buraya kadar sıkıntı yok. Upscale Tweak'i ile bu ayarlarla oynarken ilginç bir şekilde com.apple.iokit.IOMobileGraphicsFamily.plist dosyası geldi bahsettiğiniz klasöre. Ben de konudaki Method 2'yi uyguladım. Şu an telefonu kapadım, tekrar açtım ve Electra'yla Jailbreak yaptım. com.apple.iokit.IOMobileGraphicsFamily.plist.setrestarget.bak dosyasında 1472x828 olarak gözüküyor. com.apple.iokit.IOMobileGraphicsFamily.plist ise 1334x750 olarak gözüküyor. Değiştirmeden önceki çözünürlükle çok büyük bir fark yok aralarında değerlerden görüyorum fakat bana çok bir şey fark etmemiş gibi geldi. Mevcut çözünürlüğü Terminal'den falan sorgulatma imkanımız var mı acaba?

ReVdL

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
ekranın çözünürlüğünü yükseltip i6 nın ekranını hd yapamadıktan sonra işe yaramaz belki i6 plus olupta oyunlarda kasma yapıyorsa çözünürlüğü düşürüp performans deneyebilirsiniz mesela pubg

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
@veyselfurkan Bence o yöntemle yaptıklarını geri al. Systeminfo tweak i ayarlarda ayrıca bir bölüm oluşturmaz.. Onun yerine ayarlar-ekranve parlaklık bölümüne çözünürlük değiştirme kısmını getiriyor. Ordan ayarlaman daha sağlıklı olur.

@ReVdL Çözünürlük baya işe yarıyor öyle deme.. Özellikle 5s ve diğer küçük ekranlı cihazlarda :D

ayfly

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
bu tweak 7 plus ı desteklıyor mu acaba? syatem ınfo!!!

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
iPhone 5s i iPhone x ekranına çevirme imkanımız var mı? :d

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
iPhone 5s i iPhone x ekranına çevirme imkanımız var mı? :d

denemeyin bence.. siyah ekranda kalırsınız.. düzeltme çok sıkıntı olur.. verdiğim çözünürlüklerden fazlasını yapmayın.

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
denemeyin bence.. siyah ekranda kalırsınız.. düzeltme çok sıkıntı olur.. verdiğim çözünürlüklerden fazlasını yapmayın.
Siyah ekran demeseniz yapardım uyarı için teşekkürler ;) Oyunda etkisinin çok olacağını düşünüyorum

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
Siyah ekran demeseniz yapardım uyarı için teşekkürler ;) Oyunda etkisinin çok olacağını düşünüyorum

eğer oyun farklı çözünürlükler için uyumluysa işe yarar.. yoksa işe yaramayacaktır

mehmetalidemir

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
iPhone 5S 11.3.1 electra JB ile denedim. ama respring sonrası ekranda dalgalanma tarzı şeyler oluyor. Kaldırmıyor gibi (hiçbir çözünürlüğü)

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
iPhone 5S 11.3.1 electra JB ile denedim. ama respring sonrası ekranda dalgalanma tarzı şeyler oluyor. Kaldırmıyor gibi (hiçbir çözünürlüğü)
Jailbreak buna sebep olmaz. Telefonun fotoğrafını çekebilir misiniz?

mehmetalidemir

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Kablolarda sıkıntı olmuş olabilir.
@yusuf.ozgul hocam dediğiniz gibi ekran aldım. SS ile denk getiremedim bir türlü ama ekran kaydı aldım. Ve geri eski çözünürlüğe dönüp izledim. Donanımsal değil, yazılımsal gibi duruyor. Çünkü donanımsal olsa videoya yansımazdı.

Son düzenleme:

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
@yusuf.ozgul hocam dediğiniz gibi ekran aldım. SS ile denk getiremedim bir türlü ama ekran kaydı aldım. Ve geri eski çözünürlüğe dönüp izledim. Donanımsal değil, yazılımsal gibi duruyor. Çünkü donanımsal olsa videoya yansımazdı.

iPhone 5s iOs 10.2.1 saigon jb ile büyük bir problem olmadı.Sadece video oynatıcıda problem çıkarıyor onun dışında stabil kullanıyorum büyük ihtimalle yazılımsal sizin sorun.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'

Pardon öyleyse ben yanlış anlamışım olayı :)
Çözünürlüğü abartmamak gerekiyor yani

mehmetalidemir

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Pardon öyleyse ben yanlış anlamışım olayı :)
Çözünürlüğü abartmamak gerekiyor yani
1 pixel bile artırsam aynısı oluyo :( Ki iPhone 6 çözünürlüğünü rahat bir şekilde kullanabilmem lazım.

mehmetalidemir

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE

iPhone 5s iOs 10.2.1 saigon jb ile büyük bir problem olmadı.Sadece video oynatıcıda problem çıkarıyor onun dışında stabil kullanıyorum büyük ihtimalle yazılımsal sizin sorun.

Tema ismi ne bu arada

Tips
Tips
Üst Alt