Neler yeni

iPhone 5s,6,6s ve 7 Çözünürlük Değiştirme

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
Selam arkadaşlar ,
6,6s ve 7 için çözünürlük değiştirmeyi artık herhangi bir sorun olmadan yapabilirsiniz.
Aşağıda anlatacağım adımları takip edin yeterli ;))

Şu anda plus cihazlar için gelişme yok. Olursa ekleyeceğim.

İlk olarak ve hem söylediğimiz gibi tüm adımların sorumluluğu size ait. Ben denedim şu anda mutlu-mesud cihazımla geçiniyorum :sifone:

1- Cihazımızı restart ediyoruz ki jailbreakten çıksın.
2- Filza ile (/private/var/mobile/Library/Preferences/com.apple.iokit.IOMobileGraphicsFamily.plist) buradaki dosyayı açıp yada Torngat kullanarak cihazın çözünürlüğünü (Height-Yükseklik)1472x828(Width-Genişlik) olarak ayarlıyoruz.
3- Cihazımızı tekrar restart ediyoruz.
4- Cihaz açıldıktan sonra 2. adımdan yaptığınız şekilde ama bu sefer (Height-Yükseklik)1471x828(Width-Genişlik) olarak çözünürlüğü ayarlıyoruz.

--Kesinlikle cihazı restart etmeyin.!!

5- Electra yı açıp cihazımızı jailbreak yapıyoruz. Cihaz ekranı geldiğinde sorunsuz şekilde çözünürlük değişmiş oluyor.:thumbsup:

Eğer iPhone 5s veya SE kullanıyorsanız ilk olarak 1334x750 olarak, sonrasında da 1333x750 olarak ayarlamanız gerekiyor.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Method 2

- /private/var/mobile/Library/Preferences/ bölümüne gidin ve com.apple.iokit.IOMobileGraphicsFamily.plist dosyasını bulun ve burdaki ayarların 1334x750 olduğundan emin olun.Masaüstünüze yedeğini alın.
- Ekteki "SetRes" isimli zip dosyasını indirip masaüstüne çıkartın.
- winscp ile cihaza bağlanıp root klasörüne (kök klasörü) kopyalayın ve setres klasörüne gidin.
- winscp den terminali açın (setres klasöründeyken açın)
- "sh install.sh" (tırnak işaretleri olmadan) komutunu çalıştırın.
- /private/var/mobile/Library/Preferences/ klasörüne gidin ve com.apple.iokit.IOMobileGraphicsFamily.plist.setrestarget.bak isimli dosyayı açın
- açtığınız dosyada "canvas_height" yazan kısma 1472, "canvas_width" yazan kısma 828 yazın ve kaydedin.
-cihazınızı restart edin. (geçersiz bir değer girerseniz ekranınız doğru çalışmayacaktır. Dikkatli olun..!!)

cihazınızı restart ettiğinizde ilk olarak eski çözünürlük göreceksiniz. Electra ile jailbraeak i aktif ettiğinizde çözünürlük değişmiş olacaktır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

method 3

Repo:
Tweak: Upscale

Bu tweak ile istediğiniz çözünürlüğe geçebilirsiniz. Herhangi bir sorun yada beğenmeme gibi durumlarda kolayca eski haline dönebilirsiniz. Bu yolda diğerleri gibi jb siz moddada geçerliliğini kılacaktır

Lütfen tüm adımları dikkatli yapın.

Ekli dosyalar

refmusic

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
iOS 10.3.x g0blin jailbreak için geçerlimi ?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

asmarena6

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Bu işlemi iconizer ile yapıyordum. Önceleri littlebrothe ve bi benzerini daha kullandım kamerada sıkıntılar yarattı mavi çizgiler yada aşağıdaki çekim kısımları gözkmeme problemi vardı. İconizerde yaşadığım tek sorun kilit ekranını açtığımda yada uygulamadna cıkıp ana ekrana döndüğümde iconlar saniyelik büyüyüp ayarladığım boyuta geri dönüyordu. Sizin bu yaptığınız işlemle bu soruna ortadan kalkacaksa denemek isteirm. Yoksa iconizerde cok problem yaratmıyor bu açıdan.

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
iOS 10.3.x g0blin jailbreak için geçerlimi ?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Onda denenmedi henüz ama isterseniz deneyebilirsiniz. Sonuçta mantık aynı olacak :) (Eğer deneycek olursanız lütfen çok dikkatli olun.)

Bu işlemi iconizer ile yapıyordum. Önceleri littlebrothe ve bi benzerini daha kullandım kamerada sıkıntılar yarattı mavi çizgiler yada aşağıdaki çekim kısımları gözkmeme problemi vardı. İconizerde yaşadığım tek sorun kilit ekranını açtığımda yada uygulamadna cıkıp ana ekrana döndüğümde iconlar saniyelik büyüyüp ayarladığım boyuta geri dönüyordu. Sizin bu yaptığınız işlemle bu soruna ortadan kalkacaksa denemek isteirm. Yoksa iconizerde cok problem yaratmıyor bu açıdan.
Bu direk cihazın çözünürlüğünün değişmesi olduğu için ikonlarda büyüme olmuyor. Bir kere ayarlanıyor ve hep öyle kalıyor.

Değişen nedir ? Ss Yok mu
SS koysam da fark edilmeyecektir. :) PC üzerindeki çözünürlük değiştirme gibi düşünün :)

Victordepaula

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Bende bundan bahsediyorum uygulamadan çıktığında 1 2 saniyeliğine uygulama gerçe boyutunda görünüyor

asmarena6

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
5S kullanıyorsanız iconizer devam bi kaç çözünürlük denedim. ancak gözü cok yoruyor. Çok ufaldı yazılar.

enesbstnci

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
bu şey değil mi ? örneğin iphone 7'yi 7 plus ekranına dönüştürme

crimeboss

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Selam arkadaşlar ,
6,6s ve 7 için çözünürlük değiştirmeyi artık herhangi bir sorun olmadan yapabilirsiniz.
Aşağıda anlatacağım adımları takip edin yeterli ;))

Şu anda plus cihazlar için gelişme yok. Olursa ekleyeceğim.

İlk olarak ve hem söylediğimiz gibi tüm adımların sorumluluğu size ait. Ben denedim şu anda mutlu-mesud cihazımla geçiniyorum :sifone:

1- Cihazımızı restart ediyoruz ki jailbreakten çıksın.
2- Filza ile (/private/var/mobile/Library/Preferences/com.apple.iokit.IOMobileGraphicsFamily.plist) buradaki dosyayı açıp yada Torngat kullanarak cihazın çözünürlüğünü (Height-Yükseklik)1472x828(Width-Genişlik) olarak ayarlıyoruz.
3- Cihazımızı tekrar restart ediyoruz.
4- Cihaz açıldıktan sonra 2. adımdan yaptığınız şekilde ama bu sefer (Height-Yükseklik)1471x828(Width-Genişlik) olarak çözünürlüğü ayarlıyoruz.

--Kesinlikle cihazı restart etmeyin.!!

5- Electra yı açıp cihazımızı jailbreak yapıyoruz. Cihaz ekranı geldiğinde sorunsuz şekilde çözünürlük değişmiş oluyor.:thumbsup:

Eğer iPhone 5s veya SE kullanıyorsanız ilk olarak 1334x750 olarak, sonrasında da 1333x750 olarak ayarlamanız gerekiyor.

Method 2

- /private/var/mobile/Library/Preferences/ bölümüne gidin ve com.apple.iokit.IOMobileGraphicsFamily.plist dosyasını bulun ve burdaki ayarların 1334x750 olduğundan emin olun.Masaüstünüze yedeğini alın.
- Ekteki "SetRes" isimli zip dosyasını indirip masaüstüne çıkartın.
- winscp ile cihaza bağlanıp root klasörüne (kök klasörü) kopyalayın ve setres klasörüne gidin.
- winscp den terminali açın (setres klasöründeyken açın)
- "sh install.sh" (tırnak işaretleri olmadan) komutunu çalıştırın.
- /private/var/mobile/Library/Preferences/ klasörüne gidin ve com.apple.iokit.IOMobileGraphicsFamily.plist.setrestarget.bak isimli dosyayı açın
- açtığınız dosyada "canvas_height" yazan kısma 1472, "canvas_width" yazan kısma 828 yazın ve kaydedin.
-cihazınızı restart edin. (geçersiz bir değer girerseniz ekranınız doğru çalışmayacaktır. Dikkatli olun..!!)

cihazınızı restart ettiğinizde ilk olarak eski çözünürlük göreceksiniz. Electra ile jailbraeak i aktif ettiğinizde çözünürlük değişmiş olacaktır.

Lütfen tüm adımları dikkatli yapın.
iPhone 5C ios 10.3.3 te olur mu ?

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
ios10 için bu yöntem yerine upscale yada LİttleBrother tweaklerini deneyebilirsiniz.

redsky

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
iPhone 7 11.1.2 denedim Upscale tweaki ile sorunlar mevcut Twitter gibi hareketli uygulamalarda yani anasayfayı aşağı hızlı çekince ekranın yukarısı beyaz oluyor kayıyor felan alternatif olarak LittleBrother kullanabilir miyim uyumlu mu?

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
yukarıda yazdığım yönetim ip7 de deneyebilirsin. Şu anda upscale ve littleBrother tweakleri iOS 11 ile uyumlu değil.

redsky

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
yukarıda yazdığım yönetim ip7 de deneyebilirsin. Şu anda upscale ve littleBrother tweakleri iOS 11 ile uyumlu değil.
Eve gidince deneyeceğim dikkatlı okumamışım çok teşekkürler yalnız bir sorum olacak şuan nasıl eski haline dönebilirim tweaki silsem düzelmez sanırım google'da araştırdım ancak bulamadım yardımcı olur musun?

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
@redsky ip7 standart ekran çözünürlüğü yükseklik 1334 genişlik 750 dir. Tweak üzerinden bunları ayarlayabilirsiniz, ya da direk sistem dosyası üzerinden değişim sağlayabilirsiniz.

redsky

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@redsky ip7 standart ekran çözünürlüğü yükseklik 1334 genişlik 750 dir. Tweak üzerinden bunları ayarlayabilirsiniz, ya da direk sistem dosyası üzerinden değişim sağlayabilirsiniz.
İlk metodu denemek istedim ancak restart atıp jailbrakten cihazı çıkarınca Filza bende açılmıyor tıklıyorum hemen kapanıyor

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
İlk metodu denemek istedim ancak restart atıp jailbrakten cihazı çıkarınca Filza bende açılmıyor tıklıyorum hemen kapanıyor
Filzaescaped kullanmanız lazım jb aktif değilken.. repomuzdan indirdipiniz filza sadece jb aktifken çalışır

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Denemek istiyorum fakat yanlış değerleri girmeyeyim diye sormak istedim. iPhone 6, iOS 11 Electra için hangi method ve çözünürlükler sağlıklı/uygun olur?

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
com.apple.iokit.IOMobileGraphicsFamily.plist dosyası gözükmüyor. Ne yapmalıyım?

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
/private/var/mobile/Library/Preferences/ bu kısma girdiğine emin misin? mutlaka olması lazım..

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Birçok kez kontrol ettim, hatta bu klasörde ara bölümünden, dosya ismini arattım. Dosya yok maalesef.

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
o dosya olmasa cihazının ekran çözünürlüğü olmaz..

ya yanlış yere bakıyorsun yada göremiyorsun dosyayı

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Benim telefonda sıkıntı olabilir. Dediğim gibi dosya gözükmüyor. Video:

Tips
Tips
Üst Alt