Neler yeni

iPhone 5 Baseband Sorunu ?

ANILxTR

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
arkadaşlar selam, elimde iPhone 5 GSM ( Cloud yok ) modeli var aldığım kişi bi an hat gitti ve daha gelmedi dedi ben telefonu tablet niyetine kullanacagım hem jailbreak felan kurucaktım ama alan arkadaş sıfırlayıp aktivayon başarısız hatası alıp duruyor dedi arkadaşlar nasıl yaparız ve baseband hatasını without yontemi ile yükleme şansımız varmıdır ?

Cihaz
iPhone 5
Sürüm
10.3.3

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Without yöntemi derken ne demek istediğinizi anlamadım açıkçası. FR'den bahsediyorsanız (No Baseband komutu) kesinlikle yapmayın, daha fazla sorun olur. Baseband sorununu iTunes ile direk 10.3.3'e restore ederek (Mümkünse DFU modunda hatta) çözebilmeniz lazım. Daha sonra yine JB yaparsınız H3lix ile. iCloud hesabı da yoksa aktivasyon kilidiyle de karşılaşmamanız lazım. Tablet olarak kullanacaksanız da en azından etkinleştirene kadar telefonda bir SIM kart bulunmak zorunda. Etkinleştirdikten sonra çıkarırsınız. Eğer yine de bir hata alıyorsanız tekrar belirtirsiniz burada.

ANILxTR

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
-1 hatası dışında hata almıyorum telefon ekranında bar yarıdan azcık fazla dolup donuyor ekranda oyle :D
Mesaj düzenlendi:

-1 hatası dışında hata almıyorum telefon ekranında bar yarıdan azcık fazla dolup donuyor ekranda oyle :D
bakın icloud yok telefonda bakmıştım 3utools da icloud no diyordu sadece telefonu aktivasyon sorunu var diyordu wifi den de yaptım olmadı:

12357

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
-1 hatası bildiğim kadarıyla donanımsal bir sorunu gösteriyor, yazılımsal değil. Cihazın bir servise götürülmesi lazım mecburen, başka yapılacak bir şey yok. Sorun bence büyük ihtimalle anakarttadır (Telefonlarda modem anakarta bağlı olduğundan).

coolstar

Sileo
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
-1 sorunu donanımsal sorun kardeş. Benim de başıma geldi zamanında telefonu yolladım değiştirdiler.

Kira

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Mesaj düzenlendi:

bakın icloud yok telefonda bakmıştım 3utools da icloud no diyordu sadece telefonu aktivasyon sorunu var diyordu wifi den de yaptım olmadı:

Ekli dosyayı görüntüle 12357
Aynısı benim 5s cihazıma olmuştu. Restore ettim düzeldi.

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
bendede aynısı oldu anakartta sorun cıktı telefonu değiştirmişlerdi

ANILxTR

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Yok biliyorum icini actim modem yerinde normalde soğutucu blok olması lazımdı ama tamir görmüş on kamerada yamuk zaten 😄 neyse qualcomm cipini gordum buyuk ihtimal lehim birlesmis yanıt vermiyor sim karttı takınca felan algılamıyordu neyse suan cihaz brick oldu elmada kaldi ne geçiver mode giriyor nede dfu moduna

Tips
Tips
Üst Alt