Neler yeni

iOS 15 Beta - Jailbreak yaparken telefonu bozdum. YARDIM LÜTFEN!

someoneofgod

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Evet, konu başlıkta. Büyük bir salaklık yaparak, desteklenmiyor yazmasına rağmen denedim.

Checkra1n ile denedim, cihazım iPhone 8. DFU moda girerken sıkıntı verdi program, telefon da uçtu.

Sabahtan beri telefonu ne bilgisayar algılıyor ne de ben kendim açabiliyorum. Her türlü dfu moddan çıkma, recovery vb denedim programlar bile denedim ama yapamadım.
Siyah ekrandan başka bi şey yok.

Ne oldu arkadaşlar bu telefona :D ?

Düzelmesinin yolu nedir var mıdır bi çözümü? Hiçbir şekilde telefon algılamıyor bi şey, bilgisayara bağlıyorum tuş kombinasyonlarıyla dfu recovery vb deniyorum onu bile algılamıyor. Sabahten beri durum bu.

Telefon şarj bile almıyor yani şarja takıyorum onu bile algılamıyor.

Harbi bozdum sanırım, yardımlarınızı çok çok bekliyorum. Teşekkürler.

nihat1551

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Bilgisayarda 3u tools programını aç Telefonu pc nin usb ye tak. 3u tools ana ekrana bak. Muhtemel cihazın dfu modda kaldı. Öyleyse 3u tools da exıt yazıyordu sanırım. Ona bas açılması gerek.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

someoneofgod

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bilgisayarda 3u tools programını aç Telefonu pc nin usb ye tak. 3u tools ana ekrana bak. Muhtemel cihazın dfu modda kaldı. Öyleyse 3u tools da exıt yazıyordu sanırım. Ona bas açılması gerek.

Denedim hocam o da olmuyor. Görmüyor telefonu bilgisayar.

sempozyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Bendede dfu da kalıyodu cihaz bazen elle ses açma ses kısma yapap sonra açma kapamaya 30 40 saniye basılı tut

aliefsehin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
recovery e geç diycemde çok bu konularda iyi değilim

Baz_X_0

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Daha Güncellem bile almadan Checkra1n ios 15 jailbreak yapmak yanlış olmuş. İtunes görüyormu telefonu?

Atorex

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
1-kablon orjinal olsun.
2-farklı pcde dene

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
3- ios 15 için denemeyin biraz bekleyin çok kişi bu modda kalmış...

nihat1551

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Cihaz jtag olmuş olabilir mi? Genelde android cihazlarda rastlanırdı buna. Emin değilim ama Öyle ise özel bir kablo ile cihazın entegresi ya da işlemcisi programlanıyordu. (Biraz araştırdım, İos için Bonobo cable olarak geçiyor sanırım.)

Son düzenleme:

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Cihaz jtag olmuş olabilir mi? Genelde android cihazlarda rastlanırdı buna. Emin değilim ama Öyle ise özel bir kablo ile cihazın entegresi ya da işlemcisi programlanıyordu. (Biraz araştırdım, İos için Bonobo cable olarak geçiyor sanırım.)

Android cihazlarda bahsettiğiniz şey cihazın HardBrick olması, çözümü ise ya TestPoint ya da JTag ile yeniden programlanması.
iPhone de öyle bir durum sözkonusu değil, en kötü ihtimalle batarya çıkartılıp tekrar takılınca recovery ya da dfu moda sokulabilir. Burada dikkat edilecek bir nokta var, o da şu: cihaz bu hale gelince çok uzun süre beklerseniz şarjı normalde düşmesi gereken seviyeden daha aşağı düşer, bu durumda kablo ile cihaz şarj almaz, bataryanın çıkarılıp gerekli aparatla telefon dışında şarj edilmesi gerekir.

unalsert50

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Evet, konu başlıkta. Büyük bir salaklık yaparak, desteklenmiyor yazmasına rağmen denedim.

Checkra1n ile denedim, cihazım iPhone 8. DFU moda girerken sıkıntı verdi program, telefon da uçtu.

Sabahtan beri telefonu ne bilgisayar algılıyor ne de ben kendim açabiliyorum. Her türlü dfu moddan çıkma, recovery vb denedim programlar bile denedim ama yapamadım.
Siyah ekrandan başka bi şey yok.

Ne oldu arkadaşlar bu telefona :D ?

Düzelmesinin yolu nedir var mıdır bi çözümü? Hiçbir şekilde telefon algılamıyor bi şey, bilgisayara bağlıyorum tuş kombinasyonlarıyla dfu recovery vb deniyorum onu bile algılamıyor. Sabahten beri durum bu.

Telefon şarj bile almıyor yani şarja takıyorum onu bile algılamıyor.

Harbi bozdum sanırım, yardımlarınızı çok çok bekliyorum. Teşekkürler.
Reiboot programını denedin mi ?

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
malesef bozuyor diye biliyorum. 3u ile eger reboot vs olmuyorsa flashlanır sıfırdan. iyi forumlar

lulusvi

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Merhaba ben de cihazdan herhangi bir tepki almıyorum. 3UTols ile recovery close tuşuna bastıktan sonra cihaz ölü gibi hiçbir şeye tepki vermez oldu.

Tips
Tips
Üst Alt