Neler yeni

İos 13.5 sonrası pil sağlığı

haydar_ecevit

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar merhaba, iPhone X cihazımın iOS 13.3de pil sağlığı %87 idi. Yeni çıkan sürüme iOS 13.5e güncelleşirdikten sonra %92ye çıktı. Bu iyi bir sürüm ama anlam veremedim. Sizlere de bu durum oldu mu? Nedenini bilen var mi?

Hakan0011

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Arkadaşlar merhaba, iPhone X cihazımın iOS 13.3de pil sağlığı %87 idi. Yeni çıkan sürüme iOS 13.5e güncelleşirdikten sonra %92ye çıktı. Bu iyi bir sürüm ama anlam veremedim. Sizlere de bu durum oldu mu? Nedenini bilen var mi?
iphone 8 de 86ydi aynı kalmış

ivez

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Iphone 7 % 76 idi, yine aynı ama mitralyöz gibi düşüyor, pirizin yanında yaşıyorum 2 gündür

Sfa23

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
13.5 i bilmem, sadece face id ile ilgili guncelleme yaptiklari icin guncellemedim ama 13.4 te sarj diye hir sey kalmadi. Jailbreak yaptiktan sonra ortalama 35-40 dakikada sarj %100 den %50 ye iniyor. Hatta bu mesaji yazarken sarj %97 iken şu anda %93 oldu. Boyle devam ederse restore edip jailbreak e veda edicem. Cekikir gibi dert degil.

hansebahattin

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Peki neden böyle olduğu hakkında bilgin var mı?
Aslına bakarsanız bildiğim kadarıyla elektrik depolayan herhangibir akünün sağlığını üzerine yük bağlayıp doldur boşalt yapmadan anlamak pek mümkün değil. İos Batarya üzerinden akım bilgisi ile yaklaşık verileri hesaplayıp bize gösteriyor. Bu yüzden +-%3-4 değişikliler göstermesi normal. Benimde eski sürümde %85 iken bu sürümde %87 gösteriyor. Bataryayı söküp daha yüksek amperajlı bir batarya takarsanız %120 bile gösterebilir

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tips
Tips
Üst Alt