Neler yeni

İos 13.3 sonrası Siri sorunu

zoltrix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Merhaba arkadaşlar şöyle bi sorunum var.
Daha önce iOS 12.4 sürümünü kullanıyordum.12.4 sürümündeyken telefonuma Bluetooth yoluyla tanımlı motosiklette kullandığım interkom ( kask içi telefon görüşmesi veya müzik dinlemeyi şağlayan Bluetooth kulaklık) cihazı sayesinde iPhone X telefonumda kapama tuşuna basarak interkom sayesinde kask içinden Siri’yi kontrol edebiliyordum .Arama veya müzik dinleme komutu gibi. Siri tuşuna telefondan basarak interkemla ulaşabiliyordum .taki iOS 13.3 sürümüne geçtim . Siri tuşuna basıp Siri’yi kontrol etmek istediğimde Siri beni duymuyor telefonun kendi mikrofonundan komut almayı bekliyor. Bir türlü interkomdan verdiğim sesli komutu duymuyor. Siri ekranın da Bluetooth simgesine basıp interkom seçmeme rağmen sesi algılamıyor bu sorunu nasıl aşabilirim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

gokhandemir

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
siri ayarlarına girin orda sesli geri bildirim var girin oraya sesli anahtarıyla denetle ye seçip deneyin

zoltrix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Maalesef aynı

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Kullandığın interkom vs. bence IOS 13.3 için güncelleme alması gerekiyor... veya 13.3 de değişiklikler geldiği için sendeki Bluetooth cihaZı algilamıyor...

zoltrix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Aşka bluetooth kulaklıklarda da denedim başka iphone x lerde de denedim sorun hepsindemi
Forum sayfalarını baya araştırdım hatta arabalardaki bluetootlarda çalışmıyormuş. Çalışanlarda arabanı veya kulaklığın miktofonundan değilde telefonun kendi mikrofunundan algılıyormuş

zoltrix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Sadece airpods kulakıklarda sorun çıkarmıyo geriye kalan tüm kablosuz kulaklıklarda sorun var testi de şöyle yaptım telefondan uzaklaşınca sesinizi kuklık algılamıyo telefon mükrofonundan komut beklediği için . ama airpods uzakta olasnız sesi airpods un miktofonundan alıladığı için sorun olmuyo

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
İşte o kulaklık üretici firmalarıyla görüşmek gerekiyor IOS 13.3 desteği varmı yokmu diye...

AirPods Pro 2 leri kullanmak için bir bloke olabilir Apple tarafından.. (3.parti desteği)

JONES.53

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@efsane

Efsane sencede A9 - A11 cihazlar için Unc0ver JB ile ilgili gelişmeler içeren bir konu olması gerekmiyormu? Zırt pırt A12 A13 konularına bu eksiklikten ötürü soru soruyoruz karmaşa oluyor!

Tips
Tips
Üst Alt