Neler yeni

IOS 13.3 Bluetooth Sorunları

chatintok

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Iphone 8 IOS 13.3 yüklü telefonumda bluetooth sorunları yaşıyorum.
Elimde iki farklı marka bluetooth kulaklık mevcut. Bunlardan 2 si de
sorunsuz bir şekilde bağlanıyor ancak bir tanesi telefondan 1 metre
uzaklaştığında bağlantı hemen kopuyor, diğerinde ise herhangi bir
şey dinleme çalıştığımda bağlantı kopuyor.
Bu sorunun herhangi bir tweak ten kaynaklandığını düşünmüyorum
çünkü jailbreak varken veya yokken de aynı sıkıntı deva ediyor.
Telefonu ve network ü sıfırladım sonuç değişmedi.

Bu tür bir sorun yaşayan ve çözüm bulabilen var mı acaba?

Cihaz
iphone 8
Sürüm
13.3

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Dostum böyle bariz bir sorun olsaydı düşünüyorum ki daha 13.3 sürülmeden fixlenirdi jb ile de alakası olmadığını düşünüyorsan son olarak farklı cihazlarda dene hala problem devam ediyorsa donanımsal bir sorun olabilir. Gerçi bt da wifi yongası içerisinde kablosuzun iyi çalışıyorsa bt ninde iyi çalışması lazım bana kalırsa yedeksiz temiz bi restore et cihazı.

Jester

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XR
Dostum böyle bariz bir sorun olsaydı düşünüyorum ki daha 13.3 sürülmeden fixlenirdi jb ile de alakası olmadığını düşünüyorsan son olarak farklı cihazlarda dene hala problem devam ediyorsa donanımsal bir sorun olabilir. Gerçi bt da wifi yongası içerisinde kablosuzun iyi çalışıyorsa bt ninde iyi çalışması lazım bana kalırsa yedeksiz temiz bi restore et cihazı.
JB değilde iOS 13.3'te sorun olabilir diye düşünüyorum. 13.3'ten önce fixlenirdi evet, ama Apple'In fixlemediği korkunç buglarda gördüm. Belki cihazların çok azını etkileyen bir sorundur. 13.3 yüklü iPad'im Bluetooth bağlantılarında nadir olsa da, cihaz tanıtmaya(eşleştirmeye) gelince sanki Ferrari ile offroad yapmaya çalışıyormuşum gibi hiç bir şey yapamıyorum. Aynı cihazı iPhone 3 saniye de bulurken iPad naparsam yapayım bulmuyor. Ha bazen canı isterse bulmuş gibi yapıyor ama bağlanmıyor ondan sonrada :D, bazen de çat diye buluyor ve bağlanıyor. Değişik. iPad 12.4.1 iken böyle hiç bir sorun yaşamamıştım.

chatintok

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Bu yüzden telefonun bluetooth antenini değiştirmeye karar verdim.
Bluetooth anteninin
bu adresteki parça olduğunu gördüm ama Iphone 8 deki yerini araştırdım ama nereye takılacağını bir türlü
bulamadım. Iphone 8 iki tane wi-fi anteni var. Bunlardan bir tanesi aynı zamanda bluetooth anteni midir diye
araştırdım ama net bir yanıt bulamadım. Bilen varsa yardımcı olabilir mi acaba?
Saygılar.

Tips
Tips
Üst Alt