Neler yeni

unc0ver Jailbreak Sorunları ve Çözumleri

Exinie

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Cydia içinden yüklü tweak ve repoların görüntüsünü atarmısınız.
Tweaklar:

Repolar:

bu arada o hesap tapatalk hesabı pc den giremedim o hesaba ondan bu hesap var

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
@ErdemUral öncelikle ifile tweakını kaldır yerine filza file manager tweakını yükle repodan
Resimlerin den anladığım yüklü tweakın yok.
Tweak yüklerken cihaz sürümü ile uyumlu olmasına dikkat et.
Ayrıca indirdiğin ve açılmayan tweaklar nedir.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
@ErdemUral kullanabileceğin repolar linkde mevcut.

Exinie

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
@ErdemUral öncelikle ifile tweakını kaldır yerine filza file manager tweakını yükle repodan
Resimlerin den anladığım yüklü tweakın yok.
Tweak yüklerken cihaz sürümü ile uyumlu olmasına dikkat et.
Ayrıca indirdiğin ve açılmayan tweaklar nedir.
Mesela MacOS teması kurmuştum cihaz komple pencereli mac os oluyordu o açılmadı, bide IFile. Kısacası hepsi sadece 2 tane kurdum jailbreaktan sonra

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Mesela MacOS teması kurmuştum cihaz komple pencereli mac os oluyordu o açılmadı, bide IFile.
İndirdiğin temaları kullanabilmen için cydiadan öncelikle snowboard tema veya ithemer tema programını indirmen gerekli.

Exinie

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
İndirdiğin temaları kullanabilmen için cydiadan öncelikle snowboard tema veya ithemer tema programını indirmen gerekli.
snowboardı kendisi indirdi ithemeride büyük ihtimal :/ neyse çok teşekkürler bende üzülmüştüm yıllardır jailbreak yapmak istemiştim sonunda oldu hayatımda ilk defa jailbreak yapım çok mutluyum :) allah razı olsun
Mesaj düzenlendi:

Bir sorum daha var Filza uygulamasından applications bölümünden diyelim kamerayı sildim kamera gidicek mi yani androiddeki gibi system/app konumu mu?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
snowboardı kendisi indirdi ithemeride büyük ihtimal :/ neyse çok teşekkürler bende üzülmüştüm yıllardır jailbreak yapmak istemiştim sonunda oldu hayatımda ilk defa jailbreak yapım çok mutluyum :) allah razı olsun
Mesaj düzenlendi:

Bir sorum daha var Filza uygulamasından applications bölümünden diyelim kamerayı sildim kamera gidicek mi yani androiddeki gibi system/app konumu mu?
Dosya yönetimine hakim değilsen kesinlikle sistem dosyalarına müdahale etme ve silme cihaz elmada kalır jb kaybedersin.

Exinie

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Dosya yönetimine hakim değilsen kesinlikle sistem dosyalarına müdahale etme ve silme cihaz elmada kalır jb kaybedersin.
Biliyorum asla silmem
Mesaj düzenlendi:

Mac teması kurmayı denedim fakat dreamboard uygulaması açılmıyor açınca ana sayaya atıyor :/

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Biliyorum asla silmem
Mesaj düzenlendi:

Mac teması kurmayı denedim fakat dreamboard uygulaması açılmıyor açınca ana sayaya atıyor :/
Dreamboard fi tarihinde kaldı. Tweak yüklerken cihaz sürüm uyumluluğuna bak diyorum.

aqhmet

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Arkadaşlar merhaba telefonum iphone X 12.1.4 Sürümüne unc0ver JB yaptım.Kullandığım tweakler Cr4shed-cylinder-floatingDock-icleaner pro-laetus-liberty lite-midevice-safari plus-smallsiri-melior-system info.Telefonumun pili inanilmaz erken bitiyor.Günde 3 defa şarj ediyorum.Uygulamarin pil kullanimini kontrol ediyorum facebookt %26 safari %20 apsd diye bişey var %18 onun dişinda %1-2-3 küçük uygulamalar neden olabilir sizce bu durum
Yokmu konu hakkında bilgisi olan birisi?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Yokmu konu hakkında bilgisi olan birisi?
Otomatik parlaklık, ve ekran parlaklık seviyesi pil tüketimine aşırı etki eder.

Cylinder, safari plus,midevice tweaklarını icleaner pro ile devre dışı bırak ve gün sonunda şarj tüketimini kontrol et. Eğer pil tüketimi normal ise 3 tweaktan birisi pil tüketimini tetikliyor demektir. İcleaner pro ile sıra ile tweakları aktif ederek hangi tweak veya tweaklar olduğunu bulabilirsin.

Eğer sorun devam ediyorsa unc0ver ayarlardan restore rootfs sekmesini açarak restore yap ve tekrar jb yap.

Yine sorun devam ediyorsa linkden Succession ile tam restore yap ve restore sonrası yedek kurma yeni bir cihaz olarak başla.

Batuhanakkas

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6S Plus
Unc0ver jb yaptım cihaza sorun şu jb attıktan sonra cydia giriş yapabiliyorum. 1-2 gün sonra kendisi atıyor cydia giriş yaptığımda ne yapmam gereke

baromer

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Ozur dıleyerek sormak ıstıyorum,forumu yenı kullanmaya basladım,XS MAX 12.1.4 ıcın jaılbreak mevcut mu,bılgısı olan yazabılır mı,

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Ozur dıleyerek sormak ıstıyorum,forumu yenı kullanmaya basladım,XS MAX 12.1.4 ıcın jaılbreak mevcut mu,bılgısı olan yazabılır mı,

mhmtcnkrmn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
İlk baştA cydia açılıyordu şimdi ise açılıp kapanıyor hemen giremiyorum çözümü var mı ?

Batuhanakkas

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6S Plus
Tekrar jb yapın.
Aynı sorun bendede var jb yapıyorum cydia giriş yapabiliyorum 2-3 gün sonra daha girilmiyor cydia otomatik atıyor tekrar jb yaptığımda cydia giriş yapılıyor nasıl düzeltebilirim

mhmtcnkrmn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Aynı sorun bendede var jb yapıyorum cydia giriş yapabiliyorum 2-3 gün sonra daha girilmiyor cydia otomatik atıyor tekrar jb yaptığımda cydia giriş yapılıyor nasıl düzeltebilirim
Sen yine girebiliyorsun ben hiç giremiyorum atıyor her türlü çok uğraştım ama olmadı en son buraya yazdım

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Yapıyorum ama aynı . Silemiyorum da cydia birde ngxplay yüklü ama silemiyorum. Jailbreak attım 12.2 bu arada sürüm
Jb aracının ayarlarından restore rootfs ile restore yapın tekrar jb yapın.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Jb aracını site üzerinden mi yükledin.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Site üzerinden yüklediğiniz jb araçları, sertifika sorunundan dolayı anlık olarak iptal oluyor.
Cydia impactor ile jb aracını cihazınıza yükleyin.
(Cydia impactor ile yüklenen ipa dosyasının imza süresi de 7 gündür. Yani 7 gün sonunda jb devre dışı kalır tekrar cihaza ipa dosyası yüklemek zorundasın)

Veya linkden dev hesabına katılarak 1 yıllık sertifika imzalatırsın ve bu sorunlarla uğraşmazsın.

Tips
Tips
Üst Alt