Neler yeni

unc0ver Jailbreak Sorunları ve Çözumleri

ugrbnk

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Merhaba cihazım iPhone X iOS 12.4 unc0ver 3.6.3 jb kullanıyorum. Sorunum cihaz jbli iken bir kaç gün sonra jb kademe kademe devre dışı kalıyor. Bazı tweakler devre dışı kalıyor bazıları çalışıyor. Bir süre sonra hepsi devre dışı kalıyor. Teli kapatıp açıp tekrar jb yapmak zorunda kalıyorum. Telefonda hiç crackli tweak yok.

Son düzenleme:

eresbos67

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Herhangi bir tweaki yüklemeye çalışınca Resimdeki gibi hata alıyorum.Çözümü var mıdır?şimdiden teşekkür ederim.

Moderatör tarafından düzenlendi:

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Herhangi bir tweaki yüklemeye çalışınca Resimdeki gibi hata alıyorum.Çözümü var mıdır?şimdiden teşekkür ederim.
Crack repo ve tweak kullanıyorsunuz. Hata ekranında gördüğünüz repoyu ve yüklediğiniz tweakları silin.

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 7 Plus
Merhaba cihazım iPhone X iOS 12.4 unc0ver 3.6.3 jb kullanıyorum. Sorunum cihaz jbli iken bir kaç gün sonra jb kademe kademe devre dışı kalıyor. Bazı tweakler devre dışı kalıyor bazıları çalışıyor. Bir süre sonra hepsi devre dışı kalıyor. Teli kapatıp açıp tekrar jb yapmak zorunda kalıyorum. Telefonda hiç crackli tweak yok.

unc0ver Güncel sürüme geçmeyi deneyin. ve kademe kademe nasıl devre dışı kalıyor anlayamadım.

ugrbnk

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
unc0ver Güncel sürüme geçmeyi deneyin. ve kademe kademe nasıl devre dışı kalıyor anlayamadım.
Örnek olarak WhatsApp tweakleri,aod, copic falan çalışıyor. Sonra bakıyorum batarya göstergesi gitmiş sonra instagram tweakleri devre dışı kalmış. Böyle kademeli kademeli bütün tweakler bir süre sonra devre dışı kalıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

eresbos67

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Crack repo ve tweak kullanıyorsunuz. Hata ekranında gördüğünüz repoyu ve yüklediğiniz tweakları silin.
Hocam hata ekranında repo yok ki bütün tweakleri indirmeyi çalışınca aynı hatayı alıyorum.

RequiemChe

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Merhaba arkadaşlar, uncover ile jailbreak yaptım sonra da kaldırdım fakat güncellemeleri alamıyorum. Güncellemeleri denetle diyince hata veriyor bilgisayardan da denememe rağmen olmadı. Ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.
Mesaj düzenlendi:

Merhaba arkadaşlar uncover ile jailbreak yaptım ve sonra kaldırdım. Güncellemeleri alamıyorum denetlemeye çalışınca hata veriyor bilgisayardan da denememe rağmen olmadı yardımcı olabilir misiniz?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Hocam hiçbir tweaki yükleyemiyorum bütün repolar mı yasaklı önceden tweak kurabiliyordum bir anda böyle oldu
Anlamamakta neden bu kadar israr ediyorsun.
Bütün repolar yasaklı değil, Eklediğin crack repo ve kullandığın tweak cydia yapısını bozmuş.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Merhaba arkadaşlar, uncover ile jailbreak yaptım sonra da kaldırdım fakat güncellemeleri alamıyorum. Güncellemeleri denetle diyince hata veriyor bilgisayardan da denememe rağmen olmadı. Ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.
Mesaj düzenlendi:

Merhaba arkadaşlar uncover ile jailbreak yaptım ve sonra kaldırdım. Güncellemeleri alamıyorum denetlemeye çalışınca hata veriyor bilgisayardan da denememe rağmen olmadı yardımcı olabilir misiniz?
Konunun ilk mesajında ota güncelleme düzeltme yönetemi var.

Kubi34

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bir daha tövbe jailbreak filan yapmam az önce apple kimliğim ile başka bir ülkeden giriş yapılmış bana onay uyarısı geldi. şifremi hiçbir yere girdiğim ya da kimseye verdiğim yok tek ihtimal jailbreak. Appvalleyden indirdiğin uncover 12 den sonra başıma geldi. Repo filanda kurmadım

dalgaland

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhabalar,
Let Me Block tweak'ine gelen güncellemeyi yaptıktan sonra cihaz (i6 12.4) inanılmaz yavaşladı ve uygulamalar açılmamaya başladı. Arka planda açık oldukları görülüyor lakin görüntü ana ekrana yansımıyor. Safe moda alıp tweak'i kaldırmayı denemek istedim, bu kez de cydia aynı şekilde açılmıyor. Düzeltebilmek adına nasıl bir yol izlememi önerirsiniz?

Edit: JB den çıkarıp yeniden JB yapınca cydia açıldı. Sanırım yukarıda sözünü ettiğim tweak BlockYouX tweak'i ile çakışma yapmış olmalı. Tercihimi ikincisinden yana kullandım. Bakalım ne olacak? Bilginize..

Son düzenleme:

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 7 Plus
Merhabalar,
Let Me Block tweak'ine gelen güncellemeyi yaptıktan sonra cihaz (i6 12.4) inanılmaz yavaşladı ve uygulamalar açılmamaya başladı. Arka planda açık oldukları görülüyor lakin görüntü ana ekrana yansımıyor. Safe moda alıp tweak'i kaldırmayı denemek istedim, bu kez de cydia aynı şekilde açılmıyor. Düzeltebilmek adına nasıl bir yol izlememi önerirsiniz?

Edit: JB den çıkarıp yeniden JB yapınca cydia açıldı. Sanırım yukarıda sözünü ettiğim tweak BlockYouX tweak'i ile çakışma yapmış olmalı. Tercihimi ikincisinden yana kullandım. Bakalım ne olacak? Bilginize..
Let me Block, Unc0ver içerisinde gömülüdür. Eski sürüm yüklerdi Normalde. PoomSmart güncelleme atınca haliyle Cydia ekranında görünür. Güncelleme yaparsınız, Reboot olursa cihaz ve tekrar Jb yaptığınız zaman Unc0ver içinde bulunan Let me Block sürümü gelir. Yani Önemseyecek bir durum yoktur. İsterseniz güncelleyin. isterseniz Unc0ver sürümünde kalsın.

dalgaland

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Let me Block, Unc0ver içerisinde gömülüdür. Eski sürüm yüklerdi Normalde. PoomSmart güncelleme atınca haliyle Cydia ekranında görünür. Güncelleme yaparsınız, Reboot olursa cihaz ve tekrar Jb yaptığınız zaman Unc0ver içinde bulunan Let me Block sürümü gelir. Yani Önemseyecek bir durum yoktur. İsterseniz güncelleyin. isterseniz Unc0ver sürümünde kalsın.
İlginize ve vermiş olduğunuz bilgilere çok teşekkür ederim.
Diğer yanda BlockYouX kuvvetli bir engelleyici sanırım, her uygulamaya etki ediyor ve haliyle yavaşlatıyor, keşke ayarları olsaydı..

ugrbnk

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Bende bugün gelen le me block güncellemdim. Güncellemeden sonra whastsapp sürekli bağlanıyorda kaldı. Let me block kaldırınca sorun çözüldü. Birde şunu fark ettim hattım Vodafone internet bağlantısı çok yavaştı bunu kaldırınca baya bir hız artışı oldu. Aynı zamanda mega uhb yüklüydü onu da kaldırdım.

bunyaminbehar

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
8 plus telefonum 12.4 jailbreak. Sık sık safe mode’a düşmeye başladı. Re-jailbreak yaptığımda ekteki hataları alıyorum. Ne uapmam gerekiyor?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
8 plus telefonum 12.4 jailbreak. Sık sık safe mode’a düşmeye başladı. Re-jailbreak yaptığımda ekteki hataları alıyorum. Ne uapmam gerekiyor?

Safe mode hangi tweakın neden olduğunu öğrenmek için crashreporter tweakını kullanabilirsin.

MrBerkk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Cihazım Iphone 6s
Sürüm 12.3.1
Unc0ver 3.6.3 ü yükledim sürümüm ile uyumluydu fakat unsupported dedi napmam lazım??

Tips
Tips
Üst Alt