Neler yeni

unc0ver Jailbreak Sorunları ve Çözumleri

MehmetdnR20

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Benim iki küçük problemim var belki yaşayanız vardır diye soruyorum,Ayarlara ilk girişte direk atıyor ikinci defa girince gezinebiliyorum.Birde sileo son güncellemeden sonra girilmiyor UnSuB yaparak girebiliyorum . neden kaynaklanabilir ?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Benim iki küçük problemim var belki yaşayanız vardır diye soruyorum,Ayarlara ilk girişte direk atıyor ikinci defa girince gezinebiliyorum.Birde sileo son güncellemeden sonra girilmiyor UnSuB yaparak girebiliyorum . neden kaynaklanabilir ?
Chimera jb kaynaklı sorun, chimera ayarlarından restore rootfs ile restore yapıp tekrar jb yapabilirsin.

Lars

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Merhabalar, aynı sorun nedeni ile iki kez restore işlemi yaptım tertemiz. Fakat sorun devam ediyor.
Sorunun asıl kaynağını buldum, deneyen veya yaşayan olmuş mudur sadece bende olan bir sorun mu tespit etmek amaçlı yazıyorum.
Öncelikle soruna bakalım;
Youtube video izlerken farklı bir pencereye geçince Örn: bildirim merkezi tekrar yukarı kaydırdığımda görüntü 1 saniyeliğine siyah oluyor.
Bu sorun tüm uygulama geçişlerinde ve yeni uygulama açılışında oluyor.
Ekli dosyayı görüntüle FormatFactoryInkedRPReplay_Final1566646828_Trim_Trim.mp4
Bu soruna neden olan bir kaç framework ve sistem yamaları var.

libpackageinfo(cokepokes)
techsupport Framework(cokepokes)
Cephei
Iconsupport
libimagepicker
libOBSUtilities

bunların bazıları IOS 12.4 uyumlu deniyor. bazıları sorunlu çalışıyor yazılmış.
Desteklenenleri araştırdım sorunsuz çalışması gerekiyor fakat bu sorunu yapıyorlar.
Sildiğimde düzelmiyor ayrıca icleaner ile temizliyorum o şekilde düzeliyor.

Son düzenleme:

arfbsrnn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Hocam dün tavsiyeniz üzerine ios12.4 e yükselttim dfu mode da , şuan unc0ver yükledim fakat cydia gelmiyor iphoneumu bul kapalı , load tweaks kapalı

HamzaC.

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Merhaba, çok stabil jailbreak kullanıyordum fakat bugün öğleden sonra görmüş olduğunuz 1. Görseldeki cydia ön yüklemesinde hata almaya başladım;
1.Görsel

Sonrasında 2. Görseldeki 3 tweak’e güncelleme geldi;
2.Görsel

Bu güncellemeden sonra Safe Modu’nda tıkanıp kala kaldım jb devre dışı bırakıyorum yok tweaklerin güncellemelerini eski sürümlerine düşürdüm yine yok. Son yüklediğim tweakleri kaldırdım yok son olarak da icleanerPro ile temizlik yaptım fakat yine sorun çözülmedi.
Genel bir sıkıntı mı acaba?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi[/B]

barisakkaya

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Merhaba, çok stabil jailbreak kullanıyordum fakat bugün öğleden sonra görmüş olduğunuz 1. Görseldeki cydia ön yüklemesinde hata almaya başladım;
1.Görsel

Sonrasında 2. Görseldeki 3 tweak’e güncelleme geldi;
2.Görsel

Bu güncellemeden sonra Safe Modu’nda tıkanıp kala kaldım jb devre dışı bırakıyorum yok tweaklerin güncellemelerini eski sürümlerine düşürdüm yine yok. Son yüklediğim tweakleri kaldırdım yok son olarak da icleanerPro ile temizlik yaptım fakat yine sorun çözülmedi.
Genel bir sıkıntı mı acaba?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi[/B]
Bende de hata veriyirdu güncellemeyi yaptım duzeldi fakat tekrar jb yapmam gerektiginde reboottan sonra respring dongusu uzun suruyor

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

HamzaC.

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Bende de hata veriyirdu güncellemeyi yaptım duzeldi fakat tekrar jb yapmam gerektiginde reboottan sonra respring dongusu uzun suruyor

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bende hiç düzelme yok her respring safe modu'na atıyor.

whisper

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
arkadaşlar selam, geçen gün jailbreak yaptım versiyonum 12.4 uncover yüklü

sadece jailbreaktr reposunu eklemiştim tweak vs daha müsait olup bakamadım sorun şu;

jailbreak yaptıktan sonra bilgidimler gelmemeye başladı whatsapp vs. bildirimler gelmiyor telefonu kapatıp açınca düzeliyor.

caferbeyler

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Sorunun kaynağı Eclipse çıktı Cr4shed ile kontrol ettiğimde. Bu olmadan App Store sorunsuz çalışıyor, AppStore++ da öyle. Anlaşılan dark mode tweakleri ile iOS 12.2 sürümünde App Store'da sorun çıkarıyorlarmış. Şimdilik bir güncelleme gelene kadar App Store'da Eclipse'i devre dışı bıraktım.
Kapatsam bile yine aynı appstore 3 cü sekmede atıyor uygulamadan. Safe mode alıncaya kadar da açamıyorsun. Bir çözüm bula bildinizmi acaba?

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Eğer devre dışı bıraktığınız halde App Store’dan atıyorsa telefon, Cr4shed ile hangi tweakin sebep olduğuna bakın. En olmadı UnSub, Liberty Lite vs. ile App Store’da Substrate’i devre dışı bırakıp deneyin.

Lars

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Merhabalar, aynı sorun nedeni ile iki kez restore işlemi yaptım tertemiz. Fakat sorun devam ediyor.
Sorunun asıl kaynağını buldum, deneyen veya yaşayan olmuş mudur sadece bende olan bir sorun mu tespit etmek amaçlı yazıyorum.
Youtube video izlerken farklı bir pencereye geçince Örn: bildirim merkezi tekrar yukarı kaydırdığımda görüntü 1 saniyeliğine siyah oluyor.
Ekli dosyayı görüntüle 13511

Cephei
Iconsupport
libimagepicker
libOBSUtilities

Desteklenenleri araştırdım sorunsuz çalışması gerekiyor fakat bu sorunu yapıyorlar.
Chimera JB geçtim aynı repo aynı tweaklar sorunsuz çalışıyor. cihazın ısınması ve şarj problemi düzeldi. Bildiğimiz her zaman iyidir ama 2 kez temiz kurulum yaptım yine sorun vardı. Birazda Chimera kullanalım bakalım

ogretmenym

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Arkadaşlar benim cihazım iPhone 6 ve jailbreak aracı olarak unc0ver kullanarak jailbreak yaptım. Sıkıntım şu ki arama sırasında tesadüfen ahize sesini açmaya çalıştığımda aramaların sonlandığını farkettim. Yine YouTube da video izlerken yada Spotify da müzik dinlerken ses açıp kısmaya çalışırken de aynı şekilde uygulamalar sonlanıyor sebebi ya da benzer durum yaşayan oldu mu acaba?

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Arkadaşlar benim cihazım iPhone 6 ve jailbreak aracı olarak unc0ver kullanarak jailbreak yaptım. Sıkıntım şu ki arama sırasında tesadüfen ahize sesini açmaya çalıştığımda aramaların sonlandığını farkettim. Yine YouTube da video izlerken yada Spotify da müzik dinlerken ses açıp kısmaya çalışırken de aynı şekilde uygulamalar sonlanıyor sebebi ya da benzer durum yaşayan oldu mu acaba?
ICleaner Pro ile tweaklerin hepsini pasif yap sonra ikişer ikişer aç ve kontrol et hatayı...

Hata gelene kadar devam et , hata oluştuğu zaman son aktif ettiğin tweaklerden biri uyumsuz ve onu şimdilik sil...

themfk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
telefonunum şarjı bitip kapandı sonra jb yi tekrar kurmak gerekiyormuş ancak unc0ver version 3.5.6 yı defalarca başlattım 1/31 de kapanıyor tekrar ve tekrar ne yapmam gerekiyor acaba?
dün 3. denememde kurmuştum

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
telefonunum şarjı bitip kapandı sonra jb yi tekrar kurmak gerekiyormuş ancak unc0ver version 3.5.6 yı defalarca başlattım 1/31 de kapanıyor tekrar ve tekrar ne yapmam gerekiyor acaba?
dün 3. denememde kurmuştum
Telefon açıldıktan sonra bir süre bekleyin arka plandaki tüm uygulamaları kapatın ve uçak moduna alın. Unc0ver ı açın bir süre bekleyin (1 dakika kadar) ve jailbreak tuşuna basın.

themfk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Telefon açıldıktan sonra bir süre bekleyin arka plandaki tüm uygulamaları kapatın ve uçak moduna alın. Unc0ver ı açın bir süre bekleyin (1 dakika kadar) ve jailbreak tuşuna basın.
Teşekkürler hocam mesajı atarkende attıktan sonra da denemeye devam ediyordum en sonunda oldu geri dönüp buraya mesaj yazacakken sizden bildirim geldi :)
Teşekkürler yinede ne kadar etkisi vardır bilmem ama arka uygulamaları kapattım wifi yi kapattım hücreselde bıraktım teli sonra temayı beyaz yapıp tekrar siyah yaptım bir kaç kez bu şekilde denedikten sonra oldu bunları yaptığım için mi yoksa zaten olacağı mı vardı bilmiyorum
aklıma şey geldi eskiden ateri kasetlerine üflerdik ya yada ps2 de cd yi kolonya döküp silerdik :D :D

ogretmenym

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
ICleaner Pro ile tweaklerin hepsini pasif yap sonra ikişer ikişer aç ve kontrol et hatayı...

Hata gelene kadar devam et , hata oluştuğu zaman son aktif ettiğin tweaklerden biri uyumsuz ve onu şimdilik sil...
Teşekkür ederim sorunu aynen önerdiğiniz yöntemle tespit ettim sıkıntının kaynağı StatusHD 2 adlı tweakmiş. Aslında çalışıyor ve sıkıntısız görünüyor ama böyle bir yan etkisi varmış öğrenmiş olduk! Tekrar teşekkürler...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Fatih2626

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Ekli dosyayı görüntüle 13511

Cephei
Iconsupport
libimagepicker
libOBSUtilities

Hocam çözümü nasıl buldunuz. Aynı sorun bende var

themfk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Merhaba benim bir sorum olacak ben telefonu jb yaptım her kapandığında jb gidiyor bunun başka bir yöntemi var mı kalıcı olacak?

hknst

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
dün 3.5.6yı yükledim ama açılmadı sonra sildim 3.5.5i yükledim o da açılmıyor reprovisionda sıkıntı vardı o da @efsane6 yardımıyla düzeldi ama uo gene açılmıyor.

LirikaLL

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Telefonu kapatıp açtım, uncovera tıklayınca açılıp hemen kapanıyor tekrar jb yapamıyorum ne yapmalıyım

Tips
Tips
Üst Alt