Neler yeni

unc0ver Jailbreak Sorunları ve Çözumleri

MustafaKpn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Arkadaşlar 12.4 JB kullanıyorum , sileodan tweak kurmak istediğimde kur diyorum , sırada diyor ama sırada butonuna tıklayamıyorum , yardımcı olursanız sevinirim

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Arkadaşlar 12.4 JB kullanıyorum , sileodan tweak kurmak istediğimde kur diyorum , sırada diyor ama sırada butonuna tıklayamıyorum , yardımcı olursanız sevinirim
Tweak sayfasına girince Kur yazıyor, ona sadece bir kere tıklayın, sonra bekleyin. Sırada yazınca yine bir kere tıklayın, bekleyin. Ard arda basınca çalışmıyor.

Lars

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Merhabalar, 12.4 i7 cihazıma JB yaptım. Farklı JB araçları kullandığım için performans sorunu yaşadım bu nedenle DFU mod ile temiz kurulum yaptım fakat icloud yedeklemesini geri yükledim. ( yüklemem gerekiyor çok fazla uygulamada gerekli verim var ) Tekrar JB yaptım her şey normal aklıma takılan şey Cydia'ya eklediğim repolar olduğu gibi duruyor. Bu normal mi ?
Not : İlk JB'de olan performans ve görüntü sorunları yok kalıntı kalmamış gibi duruyor.
Edit : Restore işleminden önce yüklediğim tweakları tekrar kurduğumda yaptığım ayarlarla beraber yükleniyor. Yani sanki hiç restore yapmamış ve silip tekrar kurmuşum gibi.

Son düzenleme:

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Merhabalar, 12.4 i7 cihazıma JB yaptım. Farklı JB araçları kullandığım için performans sorunu yaşadım bu nedenle DFU mod ile temiz kurulum yaptım fakat icloud yedeklemesini geri yükledim. ( yüklemem gerekiyor çok fazla uygulamada gerekli verim var ) Tekrar JB yaptım her şey normal aklıma takılan şey Cydia'ya eklediğim repolar olduğu gibi duruyor. Bu normal mi ?
Not : İlk JB'de olan performans ve görüntü sorunları yok kalıntı kalmamış gibi duruyor.
Edit : Restore işleminden önce yüklediğim tweakları tekrar kurduğumda yaptığım ayarlarla beraber yükleniyor. Yani sanki hiç restore yapmamış ve silip tekrar kurmuşum gibi.
İcloud ile cydia ve tweak ayarları geri yüklenir cihaza.

Lars

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
İcloud ile cydia ve tweak ayarları geri yüklenir cihaza.
JB aracının geri yüklemesini kapatmıştım ve var olan yedeği sildim. İpa'yı el ile yükledim.
Bu şekilde kullanayım mı yoksa tekrar temiz kurulum mu yapayım ? Öneriniz nedir ?
Teşekkürler.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
JB aracının geri yüklemesini kapatmıştım ve var olan yedeği sildim. İpa'yı el ile yükledim.
Bu şekilde kullanayım mı yoksa tekrar temiz kurulum mu yapayım ? Öneriniz nedir ?
Teşekkürler.
Konuları inceleyin

msgrbz58

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Electra reposu kurdum. Apt 1.4 tweaki kurdum. Cydia açılmıyor

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Electra reposu electra jb için gerekli bir repo uncover jb de bu repoyu kurmayın.
Uncover Ayarlardan restore rootfs sekmesini açıp restore yapın. İşlemi 4-5 kez tekrarlayın ve restore rootfs sekmesini kapatıp tekrar jb yapın

arfbsrnn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Jailbreak konusunda yeniyim kendi kendine ekrandan gitti cydia sonra terminal kullanıp düzelltim sonra açılmadı tekrar electra ile jb aktif ettim sonra ingilizce türkçe karışık oldu(full türkçeydi sorunsuz çalışırken) sonra tweak yüklemeye çalıştığımda ayarlarda gözükmedi uğraşıp duruyorum cydia ve kalıntıları full silsem tekrar yüklesem düzelir diye düşündüm yardım eder misiniz nasıl yapacağım?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Jailbreak konusunda yeniyim kendi kendine ekrandan gitti cydia sonra terminal kullanıp düzelltim sonra açılmadı tekrar electra ile jb aktif ettim sonra ingilizce türkçe karışık oldu(full türkçeydi sorunsuz çalışırken) sonra tweak yüklemeye çalıştığımda ayarlarda gözükmedi uğraşıp duruyorum cydia ve kalıntıları full silsem tekrar yüklesem düzelir diye düşündüm yardım eder misiniz nasıl yapacağım?
Cihaz ve sürümünüz nedir.

Sfa23

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
xCon yükledim Cydia hiç açılmıyor direk atıyor uygulamadan

Sorunu nasıl çözebilirim? Cydia direk atiyor beni?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
iphone 6 ios 11.1
Eğer 11.1 sürümünde ısrarcı değilseniz Cihazınızı dfu mode alıp 12.4 sürümüne restore ederek jb yapabilirsiniz.

Veya konu linkinden sürümünüze uygun restore deneyebilirsiniz.

CaRLoSuLo

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
unc0ver'ı impactor aracılığıyla yükledim, profilden izini verdim ama açılmıyor. Girişte hemen atıyor. ios 11'de iken bir sorun yoktu. Farklı geçici parolayı 2-3 kere değiştirdim öyle yükledim yine olmadı.

nakressa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Restore yaparken dfu mode almak zorunlumu. Bende iPhone X var. Normal çalışırken restore yapıyorum. Kendisi kapanıp gayet güzel yapıyor restoreyi..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

arfbsrnn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Eğer 11.1 sürümünde ısrarcı değilseniz Cihazınızı dfu mode alıp 12.4 sürümüne restore ederek jb yapabilirsiniz.

Veya konu linkinden sürümünüze uygun restore deneyebilirsiniz.
hocam kasmasından sistemi zorlamasından korkuyorum 12.4 ün öyle bir sıkıntı olur mu sonuçta 6 eski bir cihaz

Melihx1233

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Telefon her kapanmasinda tekrar jailbreak yapmam gerekiyor bunun bir cozumu yokmu

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
hocam kasmasından sistemi zorlamasından korkuyorum 12.4 ün öyle bir sıkıntı olur mu sonuçta 6 eski bir cihaz
Konuyu inceleyebilirsin.

msgrbz58

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Electra reposu electra jb için gerekli bir repo uncover jb de bu repoyu kurmayın.
Uncover Ayarlardan restore rootfs sekmesini açıp restore yapın. İşlemi 4-5 kez tekrarlayın ve restore rootfs sekmesini kapatıp tekrar jb yapın
Teşekkürler hocam. Şimdi cydia açılıyor fakat ekteki gibi yenile yapınca ekteki gibi hatalar alıyorum

Ekli dosyalar

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Teşekkürler hocam. Şimdi cydia açılıyor fakat ekteki gibi yenile yapınca ekteki gibi hatalar alıyorum
Bağlantı hatası hücresel, wifi değiştirerek yenile yapın. Sorun devam ederse ağ ayarlarını sıfırlayın.

Tips
Tips
Üst Alt