Neler yeni

unc0ver Jailbreak Sorunları ve Çözumleri

zedd

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Cihazı yeniden başlatıp jailbreak yapmayı deneyin
Sence hiç denemedim mi zaten program o hatayı verdikten sonra program donup kalıyor açılmıyor bir daha telefonu kapatıp açınca açılıyor program ama aynı yine

VodkaMann

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhaba arkadaşlar ip6 12.2 cıhazıma unc0ver ile jailbreak yapmaya çalışırken successfully jailbroken demesine rağmen respring yapınca şade moda atıyor ve reboot etmeden şade moddan çıkamıyorum(restore rootfs yaptım reinstall ssh yaptım reinstall cydia yaptım)

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Sence hiç denemedim mi zaten program o hatayı verdikten sonra program donup kalıyor açılmıyor bir daha telefonu kapatıp açınca açılıyor program ama aynı yine
Konunun ilk sayfasında ota sorununun çözümü mevcut işlemleri doğru yaparsanız sorununuz çözülür.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Merhaba arkadaşlar ip6 12.2 cıhazıma unc0ver ile jailbreak yapmaya çalışırken successfully jailbroken demesine rağmen respring yapınca şade moda atıyor ve reboot etmeden şade moddan çıkamıyorum(restore rootfs yaptım reinstall ssh yaptım reinstall cydia yaptım)
Uyumsuz veya sorunlu tweak, safe mode da sorunlu tweak cydiadan kaldırın.

zedd

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
İşlemleri tekrar okuyun. !!
Dostum profilleri sildim tüm tüm tikleri kapadım falan jbye bastım 10/30da ota hatası veriyo ve donuyor program telefonu kapamak zoruna kalıyorum hiç bi güncelleme dosyası da inmiyor in ve yükle çıkıyor yüklersem 12.4 atıcak

VodkaMann

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Uyumsuz veya sorunlu tweak, safe mode da sorunlu tweak cydiadan kaldırın.
zaten daha önce restore rootfs yapmıştım yani hiçbir tweak yoktu ve bu sorun tweak yükledikten sonra olmadı
Mesaj düzenlendi:

zaten daha önce restore rootfs yapmıştım yani hiçbir tweak yoktu ve bu sorun tweak yükledikten sonra olmadı
nedendir bilinmez birkaç kere daha restorerootfs yapıp jailbreak yaptıktan sonra düzeldi şuan jailbreakliyim

Son düzenleme:

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Dostum profilleri sildim tüm tüm tikleri kapadım falan jbye bastım 10/30da ota hatası veriyo ve donuyor program telefonu kapamak zoruna kalıyorum hiç bi güncelleme dosyası da inmiyor in ve yükle çıkıyor yüklersem 12.4 atıcak
**Ota dosyası hızlı iner ve güncelleme yapar işlemi yaparken dikkatli olun.**

Cihazda beta profil varsa silin.

1.UncOver a uygulamasına girin ve clear diagnostics data tiklayin
2.UncOver da restore rootFS haricinde bütün tikleri kaldırın ve jailbreak e tıklayın işlem tamamlanmayacak,
3.Telefon ayarları genel güncelleme merkezine tıklayın ve güncellemeyi indirin 4.Ayarlar>Genel>iphone Depolama alanından indirdiğiniz güncellemeyi silin

Ve linkden tv os12 beta profilini yükleyin

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Mesaj düzenlendi:

nedendir bilinmez birkaç kere daha restorerootfs yapıp jailbreak yaptıktan sonra düzeldi şuan jailbreakliyim
Restore rootfs işlemini 3-4 kez tekrarlamak gerekli. Sonradan tweak yüklmememiş olmanız önemli değil kullandığınız crack repolar ve yüklü olan tweaklar bir süre sonra hatalar verebiliyor.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
MERHABA,
dediğiniz gibi ,uçak moduna aldım ,sonuç aynı,
sonra ipayı (unc0ver) sildim ve impaktor ile tekrar yükledim - o da sonuç vermedi,
en son olarak da ipa ayarlarından Reastore RootFS aktiv hale getirdim.....ama sonuç yine değişmedi....
JB de yapamadım Cydia yı da silemedim....
kala kaldım ortalıkda...
Restore rootfs işlemini 3-4 kez tekrarlayın.
Yine işlem başarılı olmazsa chimera ile deneyin.

zedd

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
**Ota dosyası hızlı iner ve güncelleme yapar işlemi yaparken dikkatli olun.**

Cihazda beta profil varsa silin.

1.UncOver a uygulamasına girin ve clear diagnostics data tiklayin
2.UncOver da restore rootFS haricinde bütün tikleri kaldırın ve jailbreak e tıklayın işlem tamamlanmayacak,
3.Telefon ayarları genel güncelleme merkezine tıklayın ve güncellemeyi indirin 4.Ayarlar>Genel>iphone Depolama alanından indirdiğiniz güncellemeyi silin

Ve linkden tv os12 beta profilini yükleyin
aynısını yaptım ama yine aynı ota hatası neyse bu sorun çözülmeyecek bir sorun galiba

aganti

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Chimera jb aracının ipasını yükleyerek jb yapın.
Şu an aktiv olmayan cydia ikonu ne olacak kardeşim,
shimera ipasını yükleyince ve jb yapınca cydia aktiv hale mi gelecek?
bu arada telefonun sürümü 11.0.1
saygılar

Son düzenleme:

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Şu an aktiv olmayan cydia ikonu ne olacak kardeşim,
shimera ipasını yükleyince ve jb yapınca cydia aktiv hale mi gelecek?
bu arada telefonun sürümü 11.0.1
saygılar
Pardon cihaz sürümünü unuttum.
Uncover ayarlardan restore rootfs sekmesini açıp restore yapın işlemi 3-4 kez tekrarlayın ve sonrasında Electra ile jb yapmayı deneyin.

aganti

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Pardon cihaz sürümünü unuttum.
Uncover ayarlardan restore rootfs sekmesini açıp restore yapın işlemi 3-4 kez tekrarlayın ve sonrasında Electra ile jb yapmayı deneyin.
tamam,
denemede fayda var,
işallah olur

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
aynısını yaptım ama yine aynı ota hatası neyse bu sorun çözülmeyecek bir sorun galiba
Sorun tarif ettiğim şekilde çözülmesi gerekiyor.
Cihaz hiç jb yapıldımı? Eğer yapılmadıysa !!ayarlardan tüm içerikleri ve ayarları sil diyerek cihazı sıfırlayın. Ve jb yapmayı deneyin.

Batuhanakkas

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6S Plus
Ota hatası alıyorum otomatik güncelleme kapalı saklama alanına bakıyorum orda yeni güncelleme İnmemiş jb yapamıyorum yardımcı olun lütfen
Mesaj düzenlendi:

Sorun tarif ettiğim şekilde çözülmesi gerekiyor.
Cihaz hiç jb yapıldımı? Eğer yapılmadıysa !!ayarlardan tüm içerikleri ve ayarları sil diyerek cihazı sıfırlayın. Ve jb yapmayı deneyin.
Yapıldı ayarları sıfırlayalım tekrar deniyim sağolun

Son düzenleme:

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Ota hatası alıyorum otomatik güncelleme kapalı saklama alanına bakıyorum orda yeni güncelleme İnmemiş jb yapamıyorum yardımcı olun lütfen
Mesaj düzenlendi:

Yapıldı ayarları sıfırlayalım tekrar deniyim sağolun
Konu ilk mesajda spoiler içerisinde ota sorununun çözümü mevcut.

Batuhanakkasss9

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6S Plus
Az önce unc0ver ile jb yaptım cihazı Cydia giriş yapamıyorum atıyor uygulamadan

Tips
Tips
Üst Alt