Neler yeni

unc0ver Jailbreak Sorunları ve Çözumleri

VodkaMann

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Chimera hangi sürümü yüklü?
İşleme başlamadan önce cihaza hard reset atıp 2dk bekleyin.
Cihazda parola ve kilit kapalı cihaz uçak modunda ve iphone bul kapalı konumda deneyin.

Chimera ayarlarında exploit değiştirmeyi deneyin.
1.2.4 yüklü daha önce yapmıştım ancak reboot edince gitti ve tekrar yapmaya çaışıyordum dediğinizi deniyeceğim teşekkürler
ama exploit değiştirme kısmını bulamadım

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Chimera hangi sürümü yüklü?
İşleme başlamadan önce cihaza hard reset atıp 2dk bekleyin.
Cihazda parola ve kilit kapalı cihaz uçak modunda ve iphone bul kapalı konumda deneyin.

Chimera ayarlarında exploit değiştirmeyi deneyin.
Üstadım benzer şeyi ben de yapıyorum exploiti değiştirdim restore filesystem i tıkladım uçak modunda herşey ok ama olmuyor kafayı yicem! Cydia impactor olmuyor kitleniyor kapanıyor site üzerinden indirme dışında çarem yok. İndirdiğimde de işte yukarıda bahsettiğim durum... bunu aşama aşama tarif edebilecek bir video link var mı ya da hakim iseniz aşama aşama anlatacak bi konu başlığı açar mısınız tşk.

VodkaMann

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Üstadım benzer şeyi ben de yapıyorum exploiti değiştirdim restore filesystem i tıkladım uçak modunda herşey ok ama olmuyor kafayı yicem! Cydia impactor olmuyor kitleniyor kapanıyor site üzerinden indirme dışında çarem yok. İndirdiğimde de işte yukarıda bahsettiğim durum... bunu aşama aşama tarif edebilecek bir video link var mı ya da hakim iseniz aşama aşama anlatacak bi konu başlığı açar mısınız tşk.
evet bende de hala devam ediyor 40. hatta belki 50. denemem oldu kafayı sıyırıcam

enesergun9595

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
İphone 6 için güncelleme gelecek mi arkadaşlar bilgisi olan var mı ? :)

VodkaMann

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
İphone 6 için güncelleme gelecek mi arkadaşlar bilgisi olan var mı ? :)
geosn0w adlı twitter kullanıcı unc0ver geliştiricisyle birlikte stabil duruma getirmeye çalışıyorlarmış twitterdan takip edebilirsin ama şuanlık bir şey yok
Mesaj düzenlendi:

Chimera Jb sorunu

Burada ilk esnada çözümü gerçekleştirmiştim birkaç gün önce ama şimdi sorun tekrar nüksetti ve olmuyor.
exploit değiştirmek keşke mümkün olsa benim sürümümde tek exploit olduğundan dolayı değiştirme yapmam mümkün değil

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
1.2.4 yüklü daha önce yapmıştım ancak reboot edince gitti ve tekrar yapmaya çaışıyordum dediğinizi deniyeceğim teşekkürler
ama exploit değiştirme kısmını bulamadım
linkten chimera 1.2.3 sürümünü indir ve pc de impactor ile cihazına yükle chimera ayarlardan exploit sockpuppet seç

Son düzenleme:

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Chimera Jb sorunu

Burada ilk esnada çözümü gerçekleştirmiştim birkaç gün önce ama şimdi sorun tekrar nüksetti ve olmuyor.
linkten chimera 1.2.3 indir pc ile cydia impactor kullanarak yükle chimera ayarlardan exploit machswap2 seç ve dene

Son düzenleme:

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
linkten chimera 1.2.3 indir pc ile cydia impactor kullanarak yükle chimera ayarlardan exploit machswap2 seç ve dene
Hocam daha ilk aşamada olmuyor !
Cydia Impactor aracı ile chimerayı içeri atmaya çalıştığımda bir aşamada cydia impactor kitleniyor ve kendiliğinden kapanıyor.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Hocam daha ilk aşamada olmuyor !
Cydia Impactor aracı ile chimerayı içeri atmaya çalıştığımda bir aşamada cydia impactor kitleniyor ve kendiliğinden kapanıyor.
Linki yenilendi tekrar denermisin.

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Linki yenilendi tekrar denermisin.
üstadım tekrar denedim en güncel impactor aracı ve chimera sürümü ile birkez daha denedim ve bunu denemediğim sayı kalmadı ama artık ezberimde nerede donup kapanacağı o nedenle tam kapanmadan önceki ekran görüntüsünü atıyorum. Bu kısımda donuyor ve kapanıyor.

Ekli dosyalar

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
üstadım tekrar denedim en güncel impactor aracı ve chimera sürümü ile birkez daha denedim ve bunu denemediğim sayı kalmadı ama artık ezberimde nerede donup kapanacağı o nedenle tam kapanmadan önceki ekran görüntüsünü atıyorum. Bu kısımda donuyor ve kapanıyor.
İmpactor yönetici olarak çalıştırmayı denedinmi

VodkaMann

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Link yenilendi tekrar indirip denermisin
tamamdır şuan telefonda deneyeceğim
Mesaj düzenlendi:

telefonum 4k olduğu için 1.2.3 sürümünde desteklemiyor ve exploit seçme yeri olmadığı için sock puppetı seçemiyorum
unc0ver'ın çıkarmama sebebi bu olsa gerek :)

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
tamamdır şuan telefonda deneyeceğim
Mesaj düzenlendi:

telefonum 4k olduğu için 1.2.3 sürümünde desteklemiyor ve exploit seçme yeri olmadığı için sock puppetı seçemiyorum
unc0ver'ın çıkarmama sebebi bu olsa gerek :)
İphone 6 A7 işlemci 4k cihaz chimera 1.2.3 sürümünde A7-A8 cihazlara destek verdi fakat her cihazda çalışmıyor. Siz daha önce çalıştırdığınızı söylediğiniz için paylaştım.
Dediğiniz gibi unc0ver de tam stabil olmadığı için paylaşmadı henüz.

VodkaMann

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
İphone 6 A7 işlemci 4k cihaz chimera 1.2.3 sürümünde A7-A8 cihazlara destek verdi fakat her cihazda çalışmıyor. Siz daha önce çalıştırdığınızı söylediğiniz için paylaştım.
Dediğiniz gibi unc0ver de tam stabil olmadığı için paylaşmadı henüz.
1.2.4 de çalıştırmıştım yanlış anlaşılma olmuş.
o zaman unc0ver ı bekleyeceğiz gibi duruyor

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
acaba unc0ver denediniz mi sürümünüzle uyumlu görünüyor
Hocam uncover aracı a12 cihazlara uyumlu değil yani xs de olmuyor. Sadece chimera. İşte ne yapıyor ne ediyorsam başaramıyorum.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Üstadım Yönetici olarak çalıştırı yaptığımda chimera aracını tut bırak yapamıyorum ona izin vermiyor.
Yönetici olarak çalıştırmayın.
İtunes açıkmı, kablo orjinal mi eğer ki bunlarda sıkıntı yoksa pc kaynaklı sorun başka bir pc de deneyebilirsin.

VodkaMann

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Hocam uncover aracı a12 cihazlara uyumlu değil yani xs de olmuyor. Sadece chimera. İşte ne yapıyor ne ediyorsam başaramıyorum.
burada 12.0 görünüyor sürümünüz o yüzden dedim 12.0 da var bildiğim kadarıyla
Mesaj düzenlendi:

bir de acaba otomatik yeni yazılım indirmeyi kapatabiliyor muyuz yüklemeyi kapatıyoruz ancak indirmeyi kapatamıyoruz galiba
Mesaj düzenlendi:

ve acaba telefona chimera yüklemeden bilgisayardan yapma gibi bir lüksümüz var mıdır :)

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
1.2.4 de çalıştırmıştım yanlış anlaşılma olmuş.
o zaman unc0ver ı bekleyeceğiz gibi duruyor
Dediğim gibi A7 desteği chimera 1.2.3 sürümü ile verildi. Fakat siz yine 1.2.4 sürümünü yükleyerek deneyebilirsiniz. A7 lerde stabil çalışmadığı için pratik bir yöntemi yok şans işi biraz.

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Yönetici olarak çalıştırmayın.
İtunes açıkmı, kablo orjinal mi eğer ki bunlarda sıkıntı yoksa pc kaynaklı sorun başka bir pc de deneyebilirsin.
itunes açık değil ama en güncel sürümü yüklü.
Orjinal kendi kablosunu kullanıyorum.
Hem ofiste denediğimde olmuyor hem şu an evdeki laptopta deniyorum.
Bana kızmakta haklısınız sanki inat edercesine her çare yola bir engel varmış gibi.
Düne kadar silzee den indirdiğim chimerayı kullanıyordum işte ama silzee den bugün tekrar indirmeye kalkttığımda bu sefer de güven dememe rağmen açılıp kapanıyor.
Tweakbox dan indirdiğimde ise exploitlerle alakalı karışık durum var onu geçemiyorum.
Hani bi imkan olsa uzaktan bağlantı yapıp sizlere göstersem ekranda aşama aşama yaptığımı zira ilk defa jailbreak yapmıyorum iphone 5 den bu yana her cihazda yapan biriyim ama xs de böyle bir salaklaştım ben.

VodkaMann

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
itunes açık değil ama en güncel sürümü yüklü.
Orjinal kendi kablosunu kullanıyorum.
Hem ofiste denediğimde olmuyor hem şu an evdeki laptopta deniyorum.
Bana kızmakta haklısınız sanki inat edercesine her çare yola bir engel varmış gibi.
Düne kadar silzee den indirdiğim chimerayı kullanıyordum işte ama silzee den bugün tekrar indirmeye kalkttığımda bu sefer de güven dememe rağmen açılıp kapanıyor.
Tweakbox dan indirdiğimde ise exploitlerle alakalı karışık durum var onu geçemiyorum.
Hani bi imkan olsa uzaktan bağlantı yapıp sizlere göstersem ekranda aşama aşama yaptığımı zira ilk defa jailbreak yapmıyorum iphone 5 den bu yana her cihazda yapan biriyim ama xs de böyle bir salaklaştım ben.
ignition.fun sitesini bir deneyin bir şey değişmez muhtemelen ama zarar gelmez

Tips
Tips
Üst Alt