Neler yeni

unc0ver Jailbreak Sorunları ve Çözumleri

caldion78

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Cevabı defalarca verildi hocam. Ayarlar > Genel > iPhone saklama alanı’na girip indirilen güncellemeyi silmeniz gerekiyor.
ayarlar saklama alanında güncelleme yok ki, aynı hatayı almaya devam ediyorum

golgeee

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
Çözümü buldum
1.Unc0ver a uygulamasına girin ve clear diagnostics data tıklayın
2.Unc0ver da restore rootFS haricinde bütün tikleri kaldırın ve jailbreak e tıklayın işlem tamamlanmayacak ve aynı hatayı verecek
3.İlk iki adımda güncelleme merkezindeki denetleme sorununu çözmüş olduk telefon ayarları genel güncelleme merkezine tıklayalım ve güncellemeyi indirelim
4.Ayarlar>Genel>İphone Depolama alanından indirdiğimiz güncellemeyi siliyoruz
5.unc0ver'ı silin, yeniden kurun, uçak modunu ve Jailbreak'i açın (telefon birkaç kez yeniden başlatılabilir / yanıt verebilir veya size hata yapmayan mesajlar gösterebilir veya yeniden başlatmanızı isteyebilir, yalnızca başarı mesajını görene kadar devam edin)

Güncelleme ekranında sadece indir seçeneği yok. İndir ve güncelle var eğer buna tıklarsam otomatik son sürüme yükseltmesin, yanarım valla :)

deepdarkx

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
b42 yayınlanmış belki onda sorun olmaz

gilmour

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Arkadaşlar telefonum 5s , jailbreak yaptığımdan beri telefonda whatsapp kullanamaz hale geldim.Durmadan respring yapmam gerekiyor , düzelir düşüncesiyle B43 sürümünü yükledim ama nafile.

SpringPlus11 ile respring yapıyorum ancak o zaman belli bir süre whatsapp programını kullanabiliyorum.

Ayrıca telefonu araca bağlayıp youtube izlerken sinyal kopmalarından dolayı ekran donma problemini çözmem için, önce telefon üzerinden programı tamamiyle kapatmam ve carbridge bağlantısını koparıp tekrar kabloyu takmam gerekiyor.

Bu şekilde jailbreak hiç pratik değil ,ekstradan ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleme:

burhan81

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Güncelleme ekranında sadece indir seçeneği yok. İndir ve güncelle var eğer buna tıklarsam otomatik son sürüme yükseltmesin, yanarım valla :)
indirdikten sonra güncelleme için ayriyetten onay istiyor onaylama
Aynı işlemi ben de yaptım
Mesaj düzenlendi:

Güncelleme ekranında indir ve yükle seçeneği var tek bir seçenek halinde, sadece indirmesini nasıl sağlarım.
indir ve güncelleye tıkladığınızda tekrar güncelleme için onay istiyor onu onaylamadan yapabilirsiniz
Mesaj düzenlendi:

Güncelleme dosyasının tamamının inmesini beklemelimiyiz? Yoksa saklama alanına düştüğü anda silsek yeterlimi
tamamen indirmesini bekleyin saklama alanına düştüğünde ben de denedim silmeyi ancak düzelmedi
En sağlıklısı tamamen indirmek

Tosbega

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
  • Arkadaşlar bende şöyle bir çözüm buldum yani çözümmü bilmiyorum 3 4 sefer denedim başarılı oldu. Jb yaparken yeniden başlama gibi sorunlar oluşmaması için
  • öncelikle unc0ver ayarlarda Load tweaks ı kapatın Jb yapın.
  • Cihaz açılınca Tekrar Unc0ver ayarlarda Load tweaks ı açın Jb yapın
Yeniden başlama sorunu olmadan Jb oluyor Hiç çökme yeniden başlama yaşamadım
Hocam bulmuşken :) telefon kapanıp açılınca jb gidiyor ona da çözüm bulsak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

deepdarkx

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Hocam bulmuşken :) telefon kapanıp açılınca jb gidiyor ona da çözüm bulsak

Yok ya ben öyle sanmışım yine aynı devam ediyor çökmeler yeniden açılmalar (Cihaz 5s)
6s plus ta hiç böyle sorun yaşamadan tek seferde jb oluyor hayret ya

turkaslan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Load Tweaks tikini kapat ve tekrar JB yap sonra Cydia aç O tweaki sil

JailbreakTR
Hocam baktım cevap gelmedi filzaya censio yazdım ne çıktıysa censio ile alakalı sildim girdim şimdi açılıyor ama eklediğim bazı repolarda kaybolmuş. Yine dediğinizi yapayım mı şuan açılıyor cydia ve atmıyor

- load tweaks yaptım re-jailbreak haldeyken yine bastım jailbreakledim. Şuan silecek dosyada olmadığı için load tweaks i kapatıp bide icleaner pro ile temizledim 👍🏻

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Hocam baktım cevap gelmedi filzaya censio yazdım ne çıktıysa censio ile alakalı sildim girdim şimdi açılıyor ama eklediğim bazı repolarda kaybolmuş. Yine dediğinizi yapayım mı şuan açılıyor cydia ve atmıyor

- load tweaks yaptım re-jailbreak haldeyken yine bastım jailbreakledim. Şuan silecek dosyada olmadığı için load tweaks i kapatıp bide icleaner pro ile temizledim
Bir kere kurduğun Tweak uyumlu değil zaten... bir daha Tweak uyumluluğuna mutlaka bakın

JailbreakTR

ahmetsomuncu

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
merhaba arkadaşlar,
12.1.2 jb li telefonum. her gece şarja takarım. şarja takılıyken telefon gece belirli bir saatte yeniden başlıyor.. böylece jb gitmiş oluyor sabah yeniden yapıyorum vs. ios 9 ve ios 10 zamanlarında rebootfix ile çözüm bulmuştum ama şuan bir çözüm bulamıyorum.yardımcı olabilecek arkadaş var mıdır?

muhit90

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Arkadaşlar selam, telefonum 5s sürekli bu hatayı veriyor, sistem 12.1.2
9932
Yardımcı olabilir misiniz

OmerR89

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6S
Arada cihazın durup dururken yeniden başlamasının sebebi nedir acaba ?

burhan81

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Arkadaşlar selam, telefonum 5s sürekli bu hatayı veriyor, sistem 12.1.2
Ekli dosyayı görüntüle 9932
Yardımcı olabilir misiniz
1.Unc0ver a uygulamasına girin ve clear diagnostics data tıklayın
2.Unc0ver da restore rootFS haricinde bütün tikleri kaldırın ve jailbreak e tıklayın işlem tamamlanmayacak ve aynı hatayı verecek
3.İlk iki adımda güncelleme merkezindeki denetleme sorununu çözmüş olduk telefon ayarları genel güncelleme merkezine tıklayalım ve güncellemeyi indirelim
4.Ayarlar>Genel>İphone Depolama alanından indirdiğimiz güncellemeyi siliyoruz
5.unc0ver'ı silin, yeniden kurun, uçak modunu ve Jailbreak'i açın (telefon birkaç kez yeniden başlatılabilir / yanıt verebilir veya size hata yapmayan mesajlar gösterebilir veya yeniden başlatmanızı isteyebilir, yalnızca başarı mesajını görene kadar devam edin)

Serhat47

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Arkadaslar Reprevisionda böyle bi hata aliyorum yardimci olur musunuz ?

Erol.K

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Arkadaslar Reprevisionda böyle bi hata aliyorum yardimci olur musunuz ?

Listeye eklenmiş daha daha fazla sertifika eklenmez diyor.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

ahmetsomuncu

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
arkadaşlar günaydın, ben bu yeniden başlatma sorununa çözüm bulamıyorum,
memory yükselttim, sıfırladım komple baştan jb yaptım, tweakleri sildim, iclıud yedeklemeyi kapattım herşeyi yaptım ama sabah uyandığımda jb gitmiş oluyor.. her sabah yeniden yapıyorum.. var mı yardımcı olacak bir arkadaş ?

yeniden birşeyler okudum, xenhtml yükleyip silmiştim ilk jb yaptığımda. bir kişi xenhtml yüzünden problem yaşamış. icleaner yükleyip temizlik yapıp respring yaptım. bakalım bir gece daha deneyeceğiz. lütfen sizde birşeyler bulursanız paylaşın çünkü çok can sıkıcı bir durum...

Son düzenleme:

Serhat47

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Listeye eklenmiş daha daha fazla sertifika eklenmez diyor.

Ne yaapmam gerekiyor simdi ?

Serhat47

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Bir şey yapman gerekmiyor. Hazır yani.

Normalde bu hatayi vermezdi giris yapildi diyordu ama simdi öyle birsey gelmiuor yeni ipa yukledim b43 ipa dosyasini yukledim

alonedonjuan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Pro 12.9'
Merhaba ipad pro ile jailbreak yapmaya çalışıyorum İOS 12.1 yüklü cihazda fakat unc0ver uygulamasından jailbreak tıklayınca 2 saniye sonra ipad restart atıyor jailbreak yapamıyorum çözümünü söyler misiniz lütfen ACİL.

Tips
Tips
Üst Alt