Neler yeni

Genel Jailbreak Haberleri - (Gelişmeler / Tartışma)

Durum
Konu cevaplara kapatılmıştır...

GokhanTurkmen

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
A12 12.2 satın aldığımdan beri (5 ay) güncellemiyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Keşke 12.4 olsaydi ama farketmez A12 gelsin yararlanirsin sende

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
12.2’de kalabilirsiniz, gelecek unc0ver yeni sürümü sadece 12.4’ü değil, 12.1.3-12.2 sürümlerini de destekleyecektir.

serjuinho

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Aynen bi kaç saate çıkacaktır büyük ihtimalle.

patriot_83

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
12.4.1 için tahmini jailbreak cıkması kaç ay sürer acaba?

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Çıkacağını sanmıyorum çünkü 12.4 sürümündeki açığı kapattılar.
12.4'te kullanılan açığı kapatmış olabilirler, ama bu yeni bir açık yayınlanmayacak demek değil 🙂 Yeni bir exploit yayınlandığı zaman jailbreak araçları da güncellenir, sadece haberleri takip edin yeter.
Apple bazen adamı deli ediyor. Jailbreak kapatmak da ne demek?
Yanlış anlamayın, fakat koca şirket ürettiği işletim sistemindeki güvenlik açıklarını kapatmakta haklılar. Sizin bizim gibi jailbreak yapanların keyfine göre güvenlik açığı açacak halleri yok ya. Güvenlik araştırmacıları veya geliştiriciler, jailbreak için uygun bir açık bulunca isterlerse yayınlıyorlar ve jailbreak araçları da o sürüme güncelleniyor, bu arada kullananların ödediği ücret ise o araştırmacıların harcadığı saatler karşısında 0. Yani beklemek yerine böylesine şikayetçi olmanız anlamsız.

patriot_83

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
12.4'te kullanılan açığı kapatmış olabilirler, ama bu yeni bir açık yayınlanmayacak demek değil 🙂 Yeni bir exploit yayınlandığı zaman jailbreak araçları da güncellenir, sadece haberleri takip edin yeter.

Yanlış anlamayın, fakat koca şirket ürettiği işletim sistemindeki güvenlik açıklarını kapatmakta haklılar. Sizin bizim gibi jailbreak yapanların keyfine göre güvenlik açığı açacak halleri yok ya. Güvenlik araştırmacıları veya geliştiriciler, jailbreak için uygun bir açık bulunca isterlerse yayınlıyorlar ve jailbreak araçları da o sürüme güncelleniyor, bu arada kullananların ödediği ücret ise o araştırmacıların harcadığı saatler karşısında 0. Yani beklemek yerine böylesine şikayetçi olmanız anlamsız.
yanlış anlaşılacak birşey yok sadece apple ın şu insanı sınırlandırması bazen sinir bozucu oluyor. Jailbreak tamam ama sürüm düşürmeyi bari engellemeselerdi. Örneğin ben aracımın multimedya ekranında mirror link kullanmak istiyorum ama apple jailbreak olmadan buna izin vermiyor mesela resmen saçmalık. Birde üstüne JB yi engellediler sırf bunun için aldığım 2.el 5s telefon şuan çöp oldu resmen işime yaramıyor.

GokhanTurkmen

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Jailbreak geliyor yemisim applein politikasını

djengin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
tüh ya 1gün ara ile 12.4 ü kacirdim... tam gecicekdim kapatmislar...

12.4.1 de kaldim...

Redline19

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
cihazim 6s sürümüm 12.3.1 bu sürümde yokmuş.
sürümümü nasıl 12.4 yapabilirim. destek!!!

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
sen benı yanliş anladın başkan cıhazımı nasıl 12.4.1 yaparım?
12.4.1 sürümüne şu anda jb yok !!
Linkden cihazına ait olan 12.4.1 ipsw dosyasını bilgisayarınıza indirin
Daha sonra cihazınızı pc ye bağlayın ve itunes açıp shift tuşuna basılı halde güncelle ekranına tıklayın ve indirdiğiniz ipsw dosyasını gösterin.
Kurulum otomatik tamamlanır.

Redline19

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
12.4.1 sürümüne şu anda jb yok !!
Linkden cihazına ait olan 12.4.1 ipsw dosyasını bilgisayarınıza indirin
Daha sonra cihazınızı pc ye bağlayın ve itunes açıp shift tuşuna basılı halde güncelle ekranına tıklayın ve indirdiğiniz ipsw dosyasını gösterin.
Kurulum otomatik tamamlanır.
teşekkurler başkan.

Kontrol

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
12.4.1 için açıklar kapatılmış deniliyordu. Gelişmeler ne durumda acaba? Birde IOS 13 almayan cihazların son sürümü 12.4.1 mi artık?

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
12.4.1 açıklar kapatıldı fakat bu hiç güvenlik açığı olmadığı anlamına gelmez, şuan üzerinde çalışılıyor, ne zaman bulunur sorusu meçhul.

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
12.4.1 için açıklar kapatılmış deniliyordu. Gelişmeler ne durumda acaba? Birde IOS 13 almayan cihazların son sürümü 12.4.1 mi artık?
Şimdilik 12.4.1 ve 13 sürümleri hakkında bir gelişme yok. En son 12.4.1 için bir exploit bulunduğunu ve ilerleyen zamanlarda yayınlayabileceğini söyleyen bir grup olmuştu, o kadar. Ve evet, iOS 13 almayan cihazlar için son sürüm 12.4.1 olmuş oluyor.

Durum
Konu cevaplara kapatılmıştır...
Tips
Tips
Üst Alt