Neler yeni

iOS 12.1.3 ve Üst Sürüm Jailbreak Haberleri

ramazandemiral

iOS 11.1.2 Jailbroken
Administrator
Cihaz
iPhone 7 Plus
Sürüm
12.1.1
iOS 12.0 ve 12.1.2 arası sürümler için jailbreak yayınlandı detaylara linkten ulaşabilirsiniz. Bu konu 12.1.3 ve üst sürüm jailbreak haberleri ile devam edecektir.

iOS 12 için jailbreak fısıltıları çıkmaya başlamışken doğru ve güncel haberler konu altında takip edebilirsiniz.

Son Durumda Ne Yapılmalı?

IOS 12.0'da olanlar IOS 12.0.1'e güncelleyin..

IOS 11.4 - 11.4.1'de olanlar --- IOS 12.0.1'e geçmek istiyorlarsa geçebilirler..

IOS 11.4 ve IOS 11.4.1'de kalmak isteyenler kalabilirler...

IOS 11.x ve IOS 12.x sürümlerin Performansı Kullandığınız cihaza bağlı..

örnek ve Tavsiye:

IOS 12.0.1 için-- iPhone XSMax , XS , XR , X , 8/+ , /7/+ , 6s/+

IOS 11.4 - 11.4.1 için ---iPhone 6/+ , iPhone SE ve iPhone 5s

NOT: IOS 12.1'de olanlar IOS 12.0.1'e geçmeleri için az vakti kaldıklarını diyebilirim (imza)

iOS 11.4 - 11.4.1 sürümleri için jailbreak haberlerini bu konudan takip edebilirsiniz iOS 11.4 - 11.4.1 Jailbreak Haberleri

IOS 12 jailbreak için son gelişmeler:

TenSec 2018 keenlab, iPhone Xs üzerinde bir iOS 12 jailbreak gösterdi...

İPhone Xs / Xs Max'in sunumunun ardından, Apple'ın güvenliği A12 çipi ile yeni bir seviyeye taşıdığı sesleri hızla duyuluyor. İOS 12 ile birlikte jailbreak için zor olurdu.Ancak @keen_lab'dan gelen Ling Chen ve Shenzhen Çin'deki TenSec konferansında Başarılı bir Jailbreakli iPhone
Xs Max'de gösterildi.

Bir jailbreak'ın gösterilmesi genellikle her zaman doğru yönde ilk önemli adımdır. Geliştiriciler için bir jailbreak, jailbreak topluluğu için bir jailbreak anlamına gelmez! Topluluk için bir jailbreak yayınlamak için, Cydia gerekiyor...

Geliştiriciler için bir jailbreak sadece izin (root) iOS işletim sistemine erişim kazanma olasılığınızı gösterir ve daha sonra bunun içinde tüm haklara sahip olursunuz.

İOS 12 jailbreak için ne yapılmalı?

Apple önümüzdeki birkaç gün içinde imzalamayı durduracak..!

NOT: Eğer bir jailbreak'ınız varsa ve bundan memnunsanız, bunun üzerinde kalmanızı tavsiye ederiz.

Hangi iOS sürümüne sahip olursanız olun, cihazınız için SHSH2 bloblarını mutlaka alın.

Bu iOS sürümleriyle şu anda bir jailbreak için en iyi şansa sahipsiniz:

iOS 11.4.1
iOS 12.0
iOS 12.0.1
İOS 12.1 kullanıyorsanız, iOS 12.0.1 sürümüne geçmeniz daha erken jailbreak'e sahip olmanız demek.. Şu anda iOS 12.0'daysanız, iOS 12.0.1 sürümüne geçmenizi öneririz.

iOS 11.4 - 11.4.1'deyseniz ve bu sürümde kalmak istiyorum yani iOS 12'nin yeniliklerini istemiyorum diyorsanız 11.4-11.4.1 kalabilirsiniz..

. Ancak, iOS 12'yi izlemek istiyorsanız iOS 12.0.1 sürümüne geçmelisiniz.

16.Haziran 2018

iOS 12 sürümleri için tüm jailbreak haberleri bu konuda paylaşılıp, farklı forumlarda açılan konular buraya toplanacaktır.
Lütfen yeni konu açmak yerine haberi yorum olarak buraya yazın.

KeenLab güvenlik araştırmacısı Liang Chen ve Marco Grassi iOS 12 ile sevinçli bir iPhone X Jailbreak yaptığını kanıtladı.

Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

------------------------------------------

07 Eylül 2018

iOS 12 Beta 12 jailbreak yapıldı Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. Umarızki final sürümden sonra da bu jailbreak çok sürmeden gelecektir :sigara:

—————————————————
12 Şubat 2019

Cydia ve Substrate Kısmen calişiyor.😀

Moderatör tarafından düzenlendi:

iphone67

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Jailbreak için her sürümde bir açık var ama yayınlama sıkıntısı var.malesef herşeyin başı para.eskiden ne güzeldi çok sağlam jb çıkardı ve bu kadarda bekletmezlerdi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

veyselfurkan

4K Devices Support
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 6
Sürüm
11.3.1
Bu KeenLab çok sinirimi bozuyor. Adamlar iki versiyondur gösterip vermiyor arkadaş!! Bu arada iOS 12 Beta'sı bu herhalde.

iphone67

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Evet beta 1

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

efsane6

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
iPhone 8 Plus
Sürüm
11.3.1
Jailbreak araçın yayınlanması için arkasında destekleyen bir Sponsor olmalı Yoksa kimse el atmaz yayınlamak için.

Eski JB araçların arkasında bile sponsorlar vardı.

JailbreakTR

veyselfurkan

4K Devices Support
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 6
Sürüm
11.3.1
Sponsor'dan kastınız nedir hocam? Gizli bağışçılar mı? @efsane6

efsane6

Administrator
Cihaz
iPhone 8 Plus
Sürüm
11.3.1

veyselfurkan

4K Devices Support
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 6
Sürüm
11.3.1
Ben bu ekibe sponsorum deyip, öne çıkmak ne kadar doğru bilemiyorum. Bu yüzden gizli bağışçı demiştim. Tamamen Legal bir işlem mi ki bu Jailbreak? @efsane6

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Sürüm
12.1.2
Ben bu ekibe sponsorum deyip, öne çıkmak ne kadar doğru bilemiyorum. Bu yüzden gizli bağışçı demiştim. Tamamen Legal bir işlem mi ki bu Jailbreak? @efsane6
Neden legal olmasın sonuçta cihaz senin istersen Windows yükle istersen android yükle root yap tabi ki varsa öyle bir yeteceğim. Tek sorun varsa garantin, cihaz garantiden çıkabilir. Yazılımı kanunla koruma altına alınmamış sonuçta değil mi 😁

RimeX

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Sürüm
11.3.1
Bu iOS 12 baldan tatlı gözüküyor :D Bazı tasarımcılar da ortaya güzel şeyler katmış Apple betalarına eklese bari güzel tasarlanan şeyleri biz de daha sonra ios 11 de tweak olarak kullanırız :D

veyselfurkan

4K Devices Support
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 6
Sürüm
11.3.1
Yasal bir kaynak arıyorum aslında bununla alakalı. Dava falan açmadı mı bu Apple, ya da kazandılar mı? Elbette cihaz bizim, istediğimizi yaparız fakat garantisi devam eden cihazım var şu an, ekranı gitse gelmese bile iTunes'e bağlayıp yırtarım konudan diye düşünüyorum. Donanımsal arıza olduğunda da yazılıma bakacaklarını düşünmüyorum. Bundan dolayı Garanti'de sorun çıkacak olsa, ne gibi bir sorun çıkabilir acaba. @Blackcodetech

efsane6

Administrator
Cihaz
iPhone 8 Plus
Sürüm
11.3.1
@veyselfurkan
Jailbreak yazılımda görünür, donanımsal problem çıkarsa ve garanti varsa hemen Yeni Cihaz alırsın

JailbreakTR

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Sürüm
12.1.2
Yasal bir kaynak arıyorum aslında bununla alakalı. Dava falan açmadı mı bu Apple, ya da kazandılar mı? Elbette cihaz bizim, istediğimizi yaparız fakat garantisi devam eden cihazım var şu an, ekranı gitse gelmese bile iTunes'e bağlayıp yırtarım konudan diye düşünüyorum. Donanımsal arıza olduğunda da yazılıma bakacaklarını düşünmüyorum. Bundan dolayı Garanti'de sorun çıkacak olsa, ne gibi bir sorun çıkabilir acaba. @Blackcodetech
garanti konusunda böyle bişey var ama iOS yazılımını kırmak yasa dışı olarak adlandırılamaz güvenlik araştırması demek daha doğrudur.

RimeX

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Sürüm
11.3.1
Vulcan takımı iOS 12 ye Jailbreakme methodu ile jb yapmış ve yöntem iOS 11.4 te de çalışıyor (sağ taraftaki telefon)

nabe

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Sürüm
2.2.1
11.4 jb'si mevcutmu ?

06DarkNess06

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Sürüm
11.4
İos 12 saha stabil gibi

restblue

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Sürüm
11.3.1
Ferrininin bulduğu kritik açığı final sürümüne az kala yayınlaması tamamen art niyet değil mi?
Apple o açığı kapatacak ve insanlar bir ton gene açık arayacak.
Ayrıca bulduğu açık o kadar değerliyken full jb'ye kadar olanak sağlarken.
İnsanlar neyin peşinde
@ramazandemiral @yusuf.ozgul

yusuf.ozgul

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Sürüm
12.1
Ferrininin bulduğu kritik açığı final sürümüne az kala yayınlaması tamamen art niyet değil mi?
Apple o açığı kapatacak ve insanlar bir ton gene açık arayacak.
Ayrıca bulduğu açık o kadar değerliyken full jb'ye kadar olanak sağlarken.
İnsanlar neyin peşinde
@ramazandemiral @yusuf.ozgul
Bekleyip göreceğiz, açığı verip vermediği hakkında bilgimiz yok maalesef.

yusuf.ozgul

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Sürüm
12.1
O videoyu yayınlaması açığı vermesi anlamına gelmiyor mu hocam
Sadece yapabildiğinide göstermek istemiş olabilir. Belkide o açık jailbreak için hiç kullanılmaz. KeenLab'ı düşünün o gibi olabilir.

Üst Alt