Neler yeni

Tweak iOS 11.x ve 12.x Dark Mode Derinlemesine İnceleme

alknhcgl

Aktif Üye
iOS Theme
Cihaz
iPhone X
Öncelikle hepinize merhaba. Bilenler biliyor bir aralar buralarda moderatördük. Özel sebeplerle yarım kaldı mazimiz. :)

Gelelim konuya. Forum yönetiminde birkaç arkadaşlada görüşmelerim sonucunda derlediğim tweak paketini sizlere anlatıyorum.

Sorunsuz ve True Black bir iphone yapmaya hazır olun...

1. Flex 3 kurulumu yapıyoruz.

Alttaki resimde gördüğünüz patchleri Flex’in içinde aratıp bulunuz ve yükleyiniz.

• Better Album: Fotoğraflar uygulamasında ki beyaz kenarları düzeltir. (Kesin Gerekli)
• Black KB: Eclipse tweakinin yapamadığı her yeri siyah klavye yapmak için şart. (Kesin Gerekli)

10058

2. Eclipse Tweakini kuruyoruz.

Ayarları biliyorsunuzdur muhtemelen ama hatırlatayım app kısmınsa neredeyse herşeyi açın ki her terde dark mode oluştura bilelim fakat bazı uygulamalar eclipse ile uyumlu çalışmıyor bunu konun devamında değinecem.

3. Noctis 12 tweakini kuruyoruz.

Burdada eclipse için yazdıklarım geçerli ancak noctisde ki app kısımlarını aktif etmenize gerek yok zaten eclipse o işi halledecek noctis sadece widget, notification ve sistem bildirimleri için kullanıyoruz.

4. Bubbles tweaki bizim için şart.

Repo:

Arkadaşlar eclipse yada noctis mesajlar uygulamasını doğru düzgün dark mode yapamıyor ve app içinde renk kodları ile oynamamıza pek izin vermiyor. Bu yüzden mesajlar bölümünü kusursuz isterseniz Bubbles tweaki şart.

• Ayarları bu şekilde yaparsınız.

10059

• Neden Bubbles? Resimde gösterdiğim alan eclipse ile saçmalıyor ve mesaj balonlarını ıvıra zıvıra müdahale edemediğimiz için bu tweaki kullanıyoruz.

10060

4. WotSitBeta:

Repo:

Malesefki mesajlar uygulamasında ki mesaj yazdığım yer whatsapta da hatalı eclipse kaynaklı. Bunun için bu tweaki buldum şuanlık iş görüyor. Güncelleme alır muhtemelen.

• Whatsapp’ı şuanlık eclipse ilede kullana bilirsiniz ancak ben daha derin renk ayarlamaları istiyorum işte eclipse tint colora baby blue dersen her uygulama öyle oluyor ama bununşa daha ince ayar çekebilirsiniz.

10061

5. Notifica: Bunu kurmanız tamamen isteğe bağlı. Çünkü noctiste hala hatalar var ve tam anlamıyla bildirim ve widgetlara müdahale edemiyoruz. Notifica ile siyah ve daha detaylı bildirim paneli yapa bilirsiniz. Dediğim gibi isteğe bağlı...

Evet arkadaşlar bunların hepsi deneme yanılma yaparak derlediğim sorunlar ve çözümler. Tema düzenlemek kişisel bir durum tamamen zevkler ve renkler ancak ben bir tema kullanacaksam orda ufak tefek hatalara bile tahammül edemem o yüzden bu dark mode nin neredeyse en kusursuz hali şuanlık yeni tweakler eklendikçe bende konuyu güncel tutmaya çalışacam. Sizde gördüğünüz hatalar var ise söyleyin ki kusursuz bi siyah tema kullanalım. :)

Gelelim en can alıcı noktaya. Bunlar harici kullandığım tweakler.

AutoUnlockX
Barmoji
CallBar XS
Liberty
Mimport
Safari Plus (Eclipse’de safaride biraz sorunlu bu tweak ile safarinin ince renk ayarlarını düzenleye biliyoruz. Yukarıya eklemeyi unutmuşum.)
SmallSiri
Cercube
YouTube Tools
Force in Picture
VideoHUD
Bolders

Diğer işlevsel tweakleri yazmadım. RealCC gibi vs.

Şarj süresine gelince oled olmayan iPhoneları bilemem ama iPhone X ile yaptığım testlerde benim şarj sürem çok çok arttı. Önceleri gece yatarken neredeyse %10 ‘ları görüyodum. Şuanda %50 ve %40 bantlarındayım. Siyah oled teknolojisinde baya iyi sanırım. Cihazımın pil sağlığıda %91 kendi cihazları ile karşılaştıracak arkadaşlar için bu bilgiyide paylaşmış olayım.

1. Güncelleme

@omeraksoy arkadaşımızın konusunda ki dark ikonlar bu temaya uyum sağlar tamamen kişisel tercihe kalmış bir durum ancak ne kadar çok siyahlık o kadar batarya anlamında verim sağlar. Konu linkini buraya bırakıyorum isteyen anomone yada snowboard ile NOX ikon paketini kura bilir.

Link: NOX İkon Paketi

2. Güncelleme

Tweak:
WTFEclipse Addon

Açıklama: Eclipsede oluşan bir kaç hatayı fixler.

Repo:

10345

Son düzenleme:

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Dark Mode hayranları için güzel bir anlatım olmuş eline sağlık.

deepdarkx

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Eclipse de klavye rengini değiştirdiğimde şu şekilde bi sorun oluşuyor (1. Resim)Homegesture yüklü emoji simgesi yarım görünüyo.

Eclipsenin bu özelliğini kapatıp blurbe tweaki ile klavye arka planını siyah yaptığımdada emoji kısmı görünüyo ama iki farklı renk oluşuyo(2.resim)

Bloard tweakinde arka plan tamamen dark olmuyo Onu kullanmıyorum. Başka türlü nasıl halledilir bu durum. Sizde yok böyle bi sorun hangi tweakleri reposu ve sürümüyle paylaşırmısınız
Mesaj düzenlendi:

Öncelikle hepinize merhaba. Bilenler biliyor bir aralar buralarda moderatördük. Özel sebeplerle yarım kaldı mazimiz. :)

Gelelim konuya. Forum yönetiminde birkaç arkadaşlada görüşmelerim sonucunda derlediğim tweak paketini sizlere anlatıyorum.

Alttaki resimde gördüğünüz patchleri Flex’in içinde aratıp bulunuz ve yükleyiniz.

• Better Album: Fotoğraflar uygulamasında ki beyaz kenarları düzeltir. (Kesin Gerekli)
• Black KB: Eclipse tweakinin yapamadığı her yeri siyah klavye yapmak için şart. (Kesin Gerekli)

Ekli dosyayı görüntüle 10058

Ayarları biliyorsunuzdur muhtemelen ama hatırlatayım app kısmınsa neredeyse herşeyi açın ki her terde dark mode oluştura bilelim fakat bazı uygulamalar eclipse ile uyumlu çalışmıyor bunu konun devamında değinecem.

Burdada eclipse için yazdıklarım geçerli ancak noctisde ki app kısımlarını aktif etmenize gerek yok zaten eclipse o işi halledecek noctis sadece widget, notification ve sistem bildirimleri için kullanıyoruz.

Arkadaşlar eclipse yada noctis mesajlar uygulamasını doğru düzgün dark mode yapamıyor ve app içinde renk kodları ile oynamamıza pek izin vermiyor. Bu yüzden mesajlar bölümünü kusursuz isterseniz Bubbles tweaki şart.

Ekli dosyayı görüntüle 10059

• Neden Bubbles? Resimde gösterdiğim alan eclipse ile saçmalıyor ve mesaj balonlarını ıvıra zıvıra müdahale edemediğimiz için bu tweaki kullanıyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 10060

4. WotSitBeta: Malesefki mesajlar uygulamasında ki mesaj yazdığım yer whatsapta da hatalı eclipse kaynaklı. Bunun için bu tweaki buldum şuanlık iş görüyor. Güncelleme alır muhtemelen.

• Whatsapp’ı şuanlık eclipse ilede kullana bilirsiniz ancak ben daha derin renk ayarlamaları istiyorum işte eclipse tint colora baby blue dersen her uygulama öyle oluyor ama bununşa daha ince ayar çekebilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 10061

5. Notifica: Bunu kurmanız tamamen isteğe bağlı. Çünkü noctiste hala hatalar var ve tam anlamıyla bildirim ve widgetlara müdahale edemiyoruz. Notifica ile siyah ve daha detaylı bildirim paneli yapa bilirsiniz. Dediğim gibi isteğe bağlı...

Evet arkadaşlar bunların hepsi deneme yanılma yaparak derlediğim sorunlar ve çözümler. Tema düzenlemek kişisel bir durum tamamen zevkler ve renkler ancak ben bir tema kullanacaksam orda ufak tefek hatalara bile tahammül edemem o yüzden bu dark mode nin neredeyse en kusursuz hali şuanlık yeni tweakler eklendikçe bende konuyu güncel tutmaya çalışacam. Sizde gördüğünüz hatalar var ise söyleyin ki kusursuz bi siyah tema kullanalım. :)

AutoUnlockX
Barmoji
CallBar XS
Liberty
Mimport
Safari Plus (Eclipse’de safaride biraz sorunlu bu tweal ile safarinin ince renk ayarlarını düzenleye biliyoruz. Yukarıya eklemeyi unutmuşum.)
SmallSiri
Cercube
YouTube Tools
Force in Picture
VideoHUD
Bolders

Şarj süresine gelince oled olmayan iPhoneları bilemem ama iPhone X ile yaptığım testlerde benim şarj sürem çok çok arttı. Önceleri gece yatarken neredeyse %10 ‘ları görüyodum. Şuanda %50 ve %40 bantlarındayım. Siyah oled teknolojisinde baya iyi sanırım. Cihazımın pil sağlığıda %91 kendi cihazları ile karşılaştıracak arkadaşlar için bu bilgiyide paylaşmış olayım.

1. Güncelleme

@omeraksoy arkadaşımızın konusunda ki dark ikonlar bu temaya uyum sağlar tamamen kişisel tercihe kalmış bir durum ancak ne kadar çok siyahlık o kadar batarya anlamında verim sağlar. Konu linkini buraya bırakıyorum isteyen anomone yada snowboard ile NOX ikon paketini kura bilir.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

alknhcgl

Aktif Üye
iOS Theme
Cihaz
iPhone X
@deepdarkx öncelikle cihazın x mi yoksa bir tweak ile örnek little x gibi bir tweak ilemi yaptın. Eğer cihazın iPhone X ise konuda bahsi geçen Flex 3 kur sonra içinde search var oradan Black KB patchini kur muhtemelen düzelecek.

alknhcgl

Aktif Üye
iOS Theme
Cihaz
iPhone X
@efsane6 güzel keyboard abi, orjinal klavyeden farklı bi tasarım arayanlar için iyi olur. :)

deepdarkx

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
@deepdarkx öncelikle cihazın x mi yoksa bir tweak ile örnek little x gibi bir tweak ilemi yaptın. Eğer cihazın iPhone X ise konuda bahsi geçen Flex 3 kur sonra içinde search var oradan Black KB patchini kur muhtemelen düzelecek.
6s plus homegesture yüklü çözümü yokmuki flex 3 yüklüyemedim bi türlü

alknhcgl

Aktif Üye
iOS Theme
Cihaz
iPhone X
@deepdarkx hocam sen görünümü iphone x gibi yaptığın için kaynaklı forumda konusu vardı geniş klavye ayarlamanın o tarz bi tweak vardı hatırlamıyorum o yüzden onu bulmanlazım.

madmert9

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Dark Mode elbette güzel ama bu kadar tweak ile uğraşmak biraz zahmetli görünüyor.Yine de telefonlarını tamamen Dark Mode'a almak isteyenler için faydalı.

alknhcgl

Aktif Üye
iOS Theme
Cihaz
iPhone X
@madmert9 Dediğin gibi zahmetli. Keşke tek bir tweak ile bunların hepsi mükemmel olsaydı ama malesef... Benim anlayamadığım nokta bu geliştirici g.moran para istemeyi biliyor ama bu hatalar ios 10 dan beri var ve o kadar küçük hatayı halen düzeltememesi çok ilginç nereden yazılacağını bilsem şu adama ufak bi sövmek isterdim... :)

waspote

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Hocam eclipse hangisini kuracağız? Packix de ios 12 yazan ücretli x olanı da uyumlu değil diyor. Noctis 12 de ücretli sanırım. Sürüm 12.1.2 . Bir de eclipse ayarlarınızı paylaşabilir misiniz ? @alknhcgl

Son düzenleme:

alknhcgl

Aktif Üye
iOS Theme
Cihaz
iPhone X
@waspote Hocam, tweaklerin ikiside ücretli bu yüzden forum olarak crack önermiyoruz crackli repo paylaşımı yapmıyoruz. Ancak tercih sizin ücret ödeyecek durum ve imkanınız yoksa diyecek birşeyim yok. :) ios 11 ise eclipse x ios 12 ise eclipse 12 kullanacaksınız.

Ekli dosyalar

kadir1009

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 8 Plus
Merhaba, öncelikle anlatımınız için teşekkür ederim. Gayet açıklayıcı ve anlaşılabilir olmuş. Rica etsem bubbles tweakinin reposunu söyleyebilir misiniz? Hatta tweaklerin kendi repolarını da konuya ekleme şansınız varsa çok daha güzel olur. Şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

alknhcgl

Aktif Üye
iOS Theme
Cihaz
iPhone X
Bubbles tweak’inin reposu:

Konunun ilk mesajına eklenmiştir...

Son düzenleme:

alknhcgl

Aktif Üye
iOS Theme
Cihaz
iPhone X
Eclipse hata giderici tweak fix konunun ilk mesajına eklenmiştir.

barotr

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone X
Noctis12 cydia dan indiremiyorum. Depends pref yazıyor

alknhcgl

Aktif Üye
iOS Theme
Cihaz
iPhone X
Depends ler bağımlılık dosyaları o dosyaların reposunu bulup eklemen gerek kaynaklara. @barotr

by.erkans

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7
Neredeyse bütün programları siyaha çeviriyorum bazen çok ince title seçenekleri siyah kalıyor onları keşfetmek baya zor oluyor! Neyse en çok sinirimi bozan Tapatalk Pro’yu tam siyah üzeri renkli yapamama

alknhcgl

Aktif Üye
iOS Theme
Cihaz
iPhone X
@by.erkans hocam bazı programları eclipse veya noctis üzerinden değilde programa özel tweakler bulmak gerekiyor. Discord telegram facebook twitter ve instagramın var ama güzel ve düzgün olanlar malesef ki ücretli başka çözüm yolumuz yok şuanlık.

texasli_samet16

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 5S
Neredeyse bütün programları siyaha çeviriyorum bazen çok ince title seçenekleri siyah kalıyor onları keşfetmek baya zor oluyor! Neyse en çok sinirimi bozan Tapatalk Pro’yu tam siyah üzeri renkli yapamama
tema ismi nedir

Hasopaso25

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Flex 3 nasıl siliniyor ? Cydia dan kaldırdım hem açılmıyor hem silinmiyor
Mesaj düzenlendi:

Flex 3 nasıl siliniyor ? Cydia dan kaldırdım hem açılmıyor hem silinmiyor
Tamam halletim

Son düzenleme:

ugrsa

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S

Ekli dosyayı görüntüle 10058

Repo:

Ekli dosyayı görüntüle 10059

Ekli dosyayı görüntüle 10060

4. WotSitBeta:

Repo:

Malesefki mesajlar uygulamasında ki mesaj yazdığım yer whatsapta da hatalı eclipse kaynaklı. Bunun için bu tweaki buldum şuanlık iş görüyor. Güncelleme alır muhtemelen.

Ekli dosyayı görüntüle 10061

AutoUnlockX
Barmoji
CallBar XS
Liberty
Mimport
Safari Plus (Eclipse’de safaride biraz sorunlu bu tweak ile safarinin ince renk ayarlarını düzenleye biliyoruz. Yukarıya eklemeyi unutmuşum.)
SmallSiri
Cercube
YouTube Tools
Force in Picture
VideoHUD
Bolders

1. Güncelleme

2. Güncelleme

Tweak:
WTFEclipse Addon

Açıklama: Eclipsede oluşan bir kaç hatayı fixler.

Repo:

Ekli dosyayı görüntüle 10345
numara kisminin rengi tam olarak hangi ayar acaba?

ugrsa

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
numara kisminin rengi tam olarak hangi ayar acaba?

Yeni numara yazarken bu sekilde olan yeri nasil degisitiricez yani

Tips
Tips
Üst Alt