Neler yeni

iOS 11.4.1 Jailbreak Yayınlandı!

Fatih.yldrm

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Cihaz kapanıp açıldığında jb devre dışı kalır tekrar unc0ver ile jb yapmanız gerekli
Jb pasif halde iken rollectra çalışmaz.
Anlıyorum ama olmuyor yani en son yüklediğim unc0ver ile mi jb yapıcam yoksa onu silip tekrar uncover yükleyip mi yapıcam

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Anlıyorum ama olmuyor yani en son yüklediğim unc0ver ile mi jb yapıcam yoksa onu silip tekrar uncover yükleyip mi yapıcam
Yüklü olan unc0ver ile tekrar jb yapacaksın
Cihazı uçak moduna alarak deneyin.

Fatih.yldrm

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
olmuyor maalesef jb başlıyor 2/35 ten sonra ilerliyor sonra 18/35 adımda kapanıyor sonra hareket yok

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Jb tamamlanması için cihaz 3 kez yeniden başlatılıyor. unc0ver ayarlarından farklı exploit seçerek deneyebilirsin.

Fatih.yldrm

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Jb tamamlanması için cihaz 3 kez yeniden başlatılıyor. unc0ver ayarlarından farklı exploit seçerek deneyebilirsin.
İlginize teşekkür ederim lakin olmadı olmadı olmadı kaç defa denedim bilmiyorum sonrasında impactor ile electra denedim oldu cydia geldi açtım güncellemeler geldi yükle dedim hatta birini kaldırmaya zorla diye sordu onayladım kapandı ve açılınca cydia gene yok oldu sielo uygulaması var oda ana ekrana atıyor ben de 2 gündür oruçlu oruçlu uğraştım sinirim bozuldu pes ettim ne yapacağım bilmiyorum iyi akşamlar

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
İlginize teşekkür ederim lakin olmadı olmadı olmadı kaç defa denedim bilmiyorum sonrasında impactor ile electra denedim oldu cydia geldi açtım güncellemeler geldi yükle dedim hatta birini kaldırmaya zorla diye sordu onayladım kapandı ve açılınca cydia gene yok oldu sielo uygulaması var oda ana ekrana atıyor ben de 2 gündür oruçlu oruçlu uğraştım sinirim bozuldu pes ettim ne yapacağım bilmiyorum iyi akşamlar
Electra jb sonrası cydia yı açarak yaptığınız güncellemeler sileo kurulması içindi, kaldırdığınız ise cydia.
Delectra veya succession tweakı ile restore yapabilirsiniz. Sonrasında unc0ver ile jb yaparak cydia kullanabilir, veya electra ile jb yaptıktan sonra cydia kullanmak için güncellemeleri yapmamanız gerekli. Diğer bir seçenek de chimera ile jb yapıp cydia yerine sileo kullanmak.

bunyaminbehar

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
Uncover kullanıyordum. i8 plus. socialdownloader yükledim ve döngüde kaldı cihaz. hard resetle açtım ve araçtan jb yapmayı denedim ancak kilitlendi. safari üzerinden indirdim uncoverı ve jb yaptım ancak hep safe moda atıyor. jodebox sorunluydu kaldırdım. ancak yeniden jb yapınca döngüde takılıyor.

Son düzenleme:

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Uncover kullanıyordum. i8 plus. socialdownloader yükledim ve döngüde kaldı cihaz. hard resetle açtım ve araçtan jb yapmayı denedim ancak kilitlendi. safari üzerinden indirdim uncoverı ve jb yaptım ancak hep safe moda atıyor. jodebox sorunluydu kaldırdım. ancak yeniden jb yapınca döngüde takılıyor.
Unc0ver ayarlardan diğer exploit ile jb yapmaya çalışın eğer olmuyorsa load tweaksı kapatıp jb yapın. Ve uyumsuz tweakı silin.

Son düzenleme:

UgurcanT

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Kurduğum hatalı tweakden dolayı cydia açılmıyor kendi sitesiden rollectrayı ipa indirip kurdum delete all dedikten sonra hiç bir işlem yapmıyor. Hiç birşey silmeden sadece tüm tweakleri silmek mümkünmü yardımcı olur musunuz

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Kurduğum hatalı tweakden dolayı cydia açılmıyor kendi sitesiden rollectrayı ipa indirip kurdum delete all dedikten sonra hiç bir işlem yapmıyor. Hiç birşey silmeden sadece tüm tweakleri silmek mümkünmü yardımcı olur musunuz
Cihazınıza unc0ver jb aracını pc de cydia impactor ile yükleyin daha sonra unc0ver ayarlardan restore rootfs sekmesini açın 4-5 kez jb işlemi yapın tüm tweaklarınız silinir

UgurcanT

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Cihazınıza unc0ver jb aracını pc de cydia impactor ile yükleyin daha sonra unc0ver ayarlardan restore rootfs sekmesini açın 4-5 kez jb işlemi yapın tüm tweaklarınız silinir
25/35 olduğunda sürekli bu hatayı alıyorum
12462

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
@totan123 cihazı uçak moduna alın ve uncover ayarlardan load tweaks sekmesini kapatıp deneyin

UgurcanT

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Cihaz uçak modunda load tweaks kapalı restore rootfs açık ve 2/35 de sürekli restart atıyor 20dakikadır 35/35 göremedim

UgurcanT

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
@srdgny tüm kernel exploit ayarlarını (VS M1 M2) ve diğerlerini teker teker denedim sonuç yine aynı 2/35 restart atıyor

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
@totan123 restore işlemi yaptınmı ? Restore işlemi yaptıysan uncover ayarlardan restore rootfs kapatıp tekrar jb yapman gerekli

UgurcanT

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
@srdgny evet zaten tamamlandı diye uyarı verince otomatik kapandı. Zaten cydia açılmadılça jb kullanmanın amacıda yok sürüm kaybetmeden sıfırlayabilirsem iyi olmazsa da yapıcak bişey yok yeni sürümü bekleyeceğiz

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
@totan123
UncOver a uygulamasına girin ve clear diagnostics data tiklayin 2.UncOver da restore rootFS haricinde bütün tikleri kaldırın ve jailbreak e tiklayın işlem tamamlanmayacak ve aynı hatayı verecek 3.ilk iki adımda güncelleme merkezindeki denetleme sorununu çözmüş olduk telefon ayarları genel güncelleme merkezine tiklayalim ve güncellemeyi indirelim 4.Ayarlar>Genel>iphone Depolama alanından indirdiğimiz güncellemeyi siliyoruz 5.uncOver'ı silin, yeniden kurun, uçak modunu ve Jailbreak'i açın (telefon birkaç kez yeniden başlatılabilir / yanit verebilir veya size hata yapmayan mesajlar gösterebilir veya yeniden başlatmanızi isteyebilir, yalnızca başarı mesajinı görene kadar devam edin)

Cihaz ayarlardan ota güncelleme varmı kontrol et.

UgurcanT

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
@totan123
UncOver a uygulamasına girin ve clear diagnostics data tiklayin 2.UncOver da restore rootFS haricinde bütün tikleri kaldırın ve jailbreak e tiklayın işlem tamamlanmayacak ve aynı hatayı verecek 3.ilk iki adımda güncelleme merkezindeki denetleme sorununu çözmüş olduk telefon ayarları genel güncelleme merkezine tiklayalim ve güncellemeyi indirelim 4.Ayarlar>Genel>iphone Depolama alanından indirdiğimiz güncellemeyi siliyoruz 5.uncOver'ı silin, yeniden kurun, uçak modunu ve Jailbreak'i açın (telefon birkaç kez yeniden başlatılabilir / yanit verebilir veya size hata yapmayan mesajlar gösterebilir veya yeniden başlatmanızi isteyebilir, yalnızca başarı mesajinı görene kadar devam edin)

Cihaz ayarlardan ota güncelleme varmı kontrol et.
Cihazı güncellemeyi indirmeye bıraktım geldiğimde güncelleme yapıyordu :) Teşekkürler yardımların için @srdgny

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
@totan123 indirilen oto güncellemeyi siz onaylamadan güncelleme yapmaz, ve güncelleme indikten sonra silmeniz gerekiyordu.

farukzubu

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Uzun süredir jb ve iphone dan ayrıyım.
Bu jb kalıcımı, sarj bittikten sonra tekrar bilgisayaramı bağlamak gerekiyor
İmpactor a apple mail ve parola istiyor ne kadar güvenilir. Gerçi girdim ama hata kodu veriyor
Ve aklıma gelmeyen ama sormam gereken başka ne var ?

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Uzun süredir jb ve iphone dan ayrıyım.
Bu jb kalıcımı, sarj bittikten sonra tekrar bilgisayaramı bağlamak gerekiyor
İmpactor a apple mail ve parola istiyor ne kadar güvenilir. Gerçi girdim ama hata kodu veriyor
Ve aklıma gelmeyen ama sormam gereken başka ne var ?
Semi-Untether, iOS 10’dan beri güncelliğini korumakta olup, cihaza bir uygulama yükleyerek jailbreak yapmanızı sağlar. Fakat dikkat edilmesi gereken bazı özellikleri bulunmaktadır.

Cihaza jailbreak yapıldıktan sonra olası bir kapanma durumunda cihaz yeniden açıldığında jailbreaksiz durumda çalışmaktadır. Uygulamayı açarak tekrar kolayca jailbreak yapabilirsiniz. Bu durumda daha önce Cydia üzerinden kurmuş olduğunuz Tweak’ler ve uygulamış olduğunuz modifikasyonlar yerili yerinde kalır.
Cydia Impactor Nedir? Nasıl Kullanılır

farukzubu

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Yani impactor-elektra ilemi yeniden jailbreak yapacağız. Birde impactorda mail ve apple parolası istiyor. Ne kadar güvenilir. Cihaza bir uygulama derken. Hangi uygulama.
Electra yükledim, ayarlardan izin ver diyor ama ayarlarda elactra yok.
- Ardından Ayarlar > Genel > Profil kısmından profili onaylamanız gerekiyor. Diyor bende profilerde yok

Son düzenleme:

farukzubu

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Sonunda yaptım iki yönlü doğrulama parolasını aldım. ama daha önce kendi apple parolamı girmiştem impactor a, bu bir sorun oluştururmu.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Sonunda yaptım iki yönlü doğrulama parolasını aldım. ama daha önce kendi apple parolamı girmiştem impactor a, bu bir sorun oluştururmu.
Konu linkinde kullanımını inceleyin.

Tips
Tips
Üst Alt