Neler yeni

iOS 11.4.1 Jailbreak Yayınlandı!

Afyonteam

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Untethered jailbreak'i unutun. Jailbreak için kullanılan açıklarla untethered sağlanamaz.
Untethered jailbreak var cinli bir kaç güvenlik araştırmacının elinde ama paylaşmıyorlar
Ama bu ilerde gelmeyeceği anlamına gelmez

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Untethered jailbreak var cinli bir kaç güvenlik araştırmacının elinde ama paylaşmıyorlar
Ama bu ilerde gelmeyeceği anlamına gelmez
Benim elimde de olsa yayınlamak yerine Apple'a satarım. Untethered için iBoot'ta açık bulmak gerekiyor ki buna Apple iyi para verir.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Sitedeki yönetici ve üye arkadaşlardan jailbreak 11.4.1 sorunum hakkında bilgi ve yardım almak istiyorum. İ6 11.4 sürümünde ki telefonumda OTA Blocker kullanıyordum kendi sürüm güncellemesi yapmaması için.Beklediğim sabırla telefonumu pc bağlamadan ignote app sen Electra 11.4.1 1.3.1 sürümlü jailbreak yapmayı başardım.jailbreak yaptıktan sonra Sileo diye bir app de yükledim sorunsuz herşey güzel ama ben sadece Filza,iCleaner pro,Anemone tweak yükleyebildim Cydia dan . Diğer bildiğimiz localapstore Zeppelin bey bey hud gibi bildiğimiz klasik hiç bir tweak yüklediğim halde Cydia da kurulu gözüktüğü halde telefonumda aktif yapamıyorum ve ayarlar bölümünde app içinde yüklenen tweaklerim gözükmüyor.Diğer bir sorunum ise jailbreak yapmadan önceden bu zaman kadar i6 11.4 telefonum kendi bilgisayarımda dahil diğer denediğim tüm bilgisayarlardaki iTunes ve yüklenen sürücüler bölümünde gözükmüyor aygıt yüklemiyor ve telefonum aygıt bölümünde görünmüyor kısacası telefonumu bilgisayarlara bağlayamıyorum . Ben bu iki sorunu mu nasıl çözebilirim. Yardımlarınız işin teşekkür ederim şimdiden . Uzun yazdığım için özür dilerim herkesten .. saygılar
Eğer zeppeline kurulduysa çalışmaya başlaması gerekiyor. Preference Loader tweakını kurun.

xistanbul34

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Dostlar 11.4.1 sürümüm ne yapacağım ne edeceğim hata olunca mecbur güncellemek zorunda mı kalıyoruz jailbreak bilgilendirmeyi okudum ancak adım adım ne yapacağım hakkında bilgi nereden bulabilirim

gaiska_1903

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Eğer zeppeline kurulduysa çalışmaya başlaması gerekiyor. Preference Loader tweakını kurun.
Yükleniyor ama ayarlar bölümünde ki uygulamakta da gözükmüyor hiç bir tweak. Anemone filza iclenarpro yüklü ve çalışıyor sadece

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Yükleniyor ama ayarlar bölümünde ki uygulamakta da gözükmüyor hiç bir tweak. Anemone filza iclenarpro yüklü ve çalışıyor sadece
Şebeke adını değiştirip Batman logosu yapıyor mu?

gaiska_1903

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Şebeke adını değiştirip Batman logosu yapıyor mu?
Hayır Zeppelin ayarlar menüsünde gözükmüyor sadece cydia da yüklü gözüküyor ve prefenceloader da yüklü cydia da jailbreakle beraber gelmiş zaten .ben bilgisayar a telefonu bağladığımda aygıt gözükmüyor ne yaptıysam başaramadım bende ignote sen jailbreak yaptım Electra nın . Acaba sorun nedir
Mesaj düzenlendi:

Hayır Zeppelin ayarlar menüsünde gözükmüyor sadece cydia da yüklü gözüküyor ve prefenceloader da yüklü cydia da jailbreakle beraber gelmiş zaten .ben bilgisayar a telefonu bağladığımda aygıt gözükmüyor ne yaptıysam başaramadım bende ignote sen jailbreak yaptım Electra nın . Acaba sorun nedir
Ben 11.4 sürümlü ilken jailbreak yaptım. 11.4 şuan beta aşamasında mı ki bende tweaklerin hiçbiri ayarlarımda gözükmüyor ve aktif çalışmıyor

Son düzenleme:

Rozealcan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Benim elimde de olsa yayınlamak yerine Apple'a satarım. Untethered için iBoot'ta açık bulmak gerekiyor ki buna Apple iyi para verir.
Konu ile alakasiz ama gereksiz de olsa bilgilendirme olsun diye soyluyorum, apple in piyasa degerinin yuzde 99 a yakin bolumu marka patentine dair, yani apple hicbir seye iyi para vermez (gerek yok)

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Mesaj düzenlendi:

Ben 11.4 sürümlü ilken jailbreak yaptım. 11.4 şuan beta aşamasında mı ki bende tweaklerin hiçbiri ayarlarımda gözükmüyor ve aktif çalışmıyor
Cydia’ya girip substitute tweakını silin. Bu tüm tweakleri silecektir. Ardından cihazı yeniden başlatıp tekrar deneyin.

Not: jailbreak aracının güncel sürümünü kullanın.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Konu ile alakasiz ama gereksiz de olsa bilgilendirme olsun diye soyluyorum, apple in piyasa degerinin yuzde 99 a yakin bolumu marka patentine dair, yani apple hicbir seye iyi para vermez (gerek yok)
Marka patenti ya da piyasa durumuyla ilgisi yok çünkü senin yazılımında kritik bir açık bulunmuş. Bu açık ile belki cihazlara yetkisiz erişim vs bir çok şey yapılabilir. Bunu satın alıp çözmen gerekir ki ilerde başın ağrımasın.

Rozealcan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Marka patenti ya da piyasa durumuyla ilgisi yok çünkü senin yazılımında kritik bir açık bulunmuş. Bu açık ile belki cihazlara yetkisiz erişim vs bir çok şey yapılabilir. Bunu satın alıp çözmen gerekir ki ilerde başın ağrımasın.
Konu apple oldugu icin onun uzerinden gidiyorum, apple urunleri kullanirken o okumadan kabul ettigimiz iceriklerde cift tarafli olarak yapilmis bir sozlesme ile, sorumsuzluk kaydi koyduklari maddeler ile bunun guvencesini zaten koyuyorlar. Demek istedigim piyasa degerinin tamamina ismi ile sahip olan bir firma, boyle bir sey icin para verme geregi duymaz, en azindan iyi para verme geregi..

Hukukcu olarak soyluyorum, dediginiz sey pek tabiki bir hayli mantikli football manager icin bu yapilmisti crack cikmasin diye cikartanlara para verilip insanlari orjinal almak zorunda birakmislardi.. iki ornek arasi farki az cok anlamissinizdir. Bir ikna cabasi veya rekabet icinde soylemedim aklima geldi soyliyim dedim onemi yok..

CAGRI

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Dissident hidemeX ve saire kullandığım çoğu tweak gelmemiş. Hangi tweakleri kullanıyorsunuz
Mesaj düzenlendi:

Kurabilen var mı?
Ben yaptım stabil çalışıyor jb li ancak kullandığım çoğu tweak uyumsuz. Touchr olsaydı iyiydi. Fingertouch sevmiyorum.

Minotifier2 lisans hatası veriyor bu tweakleri nasıl düzeltiriz

ysf23

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
babasının hayrına buna video çekecek vatandaş yokmu herkes kolay şekilde yapsın

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
babasının hayrına buna video çekecek vatandaş yokmu herkes kolay şekilde yapsın
Konusu gayet güzel kolay açıklanmış
zorluk çekecek bir tarafını görmüyorum..

Bu video ya bakabilirsin ;
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

JailbreakTR

ysf23

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Konusu gayet güzel kolay açıklanmış
zorluk çekecek bir tarafını görmüyorum..

Bu video ya bakabilirsin ;
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

JailbreakTR
eyvallah cydia gördüm 7 ay sonunda çok sağolasın

alpine_2934

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
arkadaşlar merhaba 11.4.1 7+ kullanıyorum,biraz önce telefona reboot yapmak zorunda kaldım ve doğal olarak jb iptal oldu.profilimde silinmiş,elektra da açılmıyor impactor ile yüklemeye çalıştım hata veriyor.sonrasında telden elektrayıda sildim.bir türlü olmuyor,yardımcı olurmusunuz

alpine_2934

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
kimse yokmu sitede allah aşkına
Mesaj düzenlendi:

çözüm bulundu emeği geçen arkadaşa sonsuz teşekkürler

Son düzenleme:

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
kimse yokmu sitede allah aşkına
Mesaj düzenlendi:

çözüm bulundu emeği geçen arkadaşa sonsuz teşekkürler
Buranın bir Forum olduğunu biliyorsunuzdur herhalde ? Birebir bir Chat platformu değil , yani bir çok kişi burda olabilir ama bu demek değildir Acil mesajıma cevap verin.. forum kurallarını gözden geçirmenizi öneririm

İyi Forumlar

JailbreakTR

alpine_2934

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
bilmiyordum hatırlattığın için sağol , yardım istemek çhat yapmakmı oldu.durumum acildi yazdım yardım istedim bunda ne varki. hani çok büyük bir aileya burası beklentimde ondan büyük oldu.teknolojiye uzak biri değilim ilgi alanlarım pc , uydu cihazları ve telefon gurubu olarak,ayrıca yerli yabancı bir çok sitede de üyeliklerim var

Son düzenleme:

mumuli

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
itunes şifresini bir türlü geçemiyorum yeni aldım yine olmuyor sorun nedir bilen yardım ederse sevinirim 6plus a yokmu yoksa boşamı uğraşıyorum

Son düzenleme:

kaanayyildiz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Konudakileri uyguladım fakat telefon kapandı sürekli elma logosu çıkıyor kapanıyor bunu tekrarlıyor telefon açılmıyor ne yapmam lazım? Respring etsemde değişen bişey yok.

Son düzenleme:

kayralone

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Merhaba arkadaşlar, herhangi bir sebeple (şarj bitmesi vs) telefon kapandığında jb gidiyor. 2 Gündür böyleydi, sürekli yeniden jb atıyordum. Bu gün kendi kendine gitmiş ve exploit hatası veriyor uçak modunda olsa bile. Siriyi de hallettim. Yardım edebilecek olan var mı ?

madmert9

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Merhaba arkadaşlar, herhangi bir sebeple (şarj bitmesi vs) telefon kapandığında jb gidiyor. 2 Gündür böyleydi, sürekli yeniden jb atıyordum. Bu gün kendi kendine gitmiş ve exploit hatası veriyor uçak modunda olsa bile. Siriyi de hallettim. Yardım edebilecek olan var mı ?
Anormal bir durum yok.Telefon kapanırsa JB gider çünkü untethered değil.Bu sebeple tekrar jb yapman gerekir fakat jailbreak yazılımı %100 başarı oranı sunmuyor zaten.O yüzden exploit hatası vermesi de normal.Ben genelde uçak moduna alıp uygulamayı açtıktan sonra 20-30 saniye bekleyip Jailbreak tuşuna basıyorum.Ayrıca exploit hatası alıp telefon resetlendikten sonra telefon tekrar açıldığında jailbreak uygulaması arka planda açık kalıyor.Onu kapatıp tekrar açman gerekiyor.Bunu yapmazsan exploit hatası alma ihtimalin çok yüksek.

kayralone

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Mesaj düzenlendi:

Anormal bir durum yok.Telefon kapanırsa JB gider çünkü untethered değil.Bu sebeple tekrar jb yapman gerekir fakat jailbreak yazılımı %100 başarı oranı sunmuyor zaten.O yüzden exploit hatası vermesi de normal.Ben genelde uçak moduna alıp uygulamayı açtıktan sonra 20-30 saniye bekleyip Jailbreak tuşuna basıyorum.Ayrıca exploit hatası alıp telefon resetlendikten sonra telefon tekrar açıldığında jailbreak uygulaması arka planda açık kalıyor.Onu kapatıp tekrar açman gerekiyor.Bunu yapmazsan exploit hatası alma ihtimalin çok yüksek.
Merhaba, verdiğin cevap için çok teşekkür ederim dostum. Pek yeniyim bu konularda.

kaanayyildiz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bişey dicemde telefon şuanda açılmıyor nasıl tekrar JB yapıcam? Telefon sürekli respring ediyor kendini elmadan ileriye gitmiyor.
Mesaj düzenlendi:

Arkadaşlar biri yardımcı olabilirmi gerçekten? Restore etmek son çare heralde ama o da olmuyor DFU moda alıyorum iTunes algılamıyor.
Mesaj düzenlendi:

Tamamdır arkadaşlar telefonu restore ettim ve iOS son sürümdeyim. Artık jailbreak 10 sene sonra gelir iOS 12.1.4'e :D

Son düzenleme:
Tips
Tips
Üst Alt