Neler yeni

Delectra - iOS 11 - 11.3.1 Electra Jailbreak ve Cydia'yı Kaldırma

67MustanG

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
o zaman jailbreak aktif değil Electra ile tekrar jailbreak yapın. Cihazınız kapatıp açıldığında jailbreak devre dışı kalacaktır
dediğiniz gibi yaptım şu anda işime yaradı girebiliyorum cydia ya çok teşekkür ederim peki eski yğklediği tweakları topluca kaldırmamın bi yolu varmı tertemiz olsun diye diyorum

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
dediğiniz gibi yaptım şu anda işime yaradı girebiliyorum cydia ya çok teşekkür ederim peki eski yğklediği tweakları topluca kaldırmamın bi yolu varmı tertemiz olsun diye diyorum
Forumda konusu var semirestore11

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Tek tek elimle sildim tweakları ama şu anda farklı bi sorunum var, dün cihaza kendim reset attım cihaz su anda ne electraya nede cydia ya giremiyorum ne yapmam gerekiyor...
Electra’nın imza süresi dolmuştur

67MustanG

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Jailbreak yapmamışınız demekki. Jailbreak yaptığınızda cydiaya girebilmeniz gerek.
Tekrar birkere daha jb yaptım bu sefer oldu ilginize çok teşekkür ederim
Mesaj düzenlendi:

4 dolar mı bulduklarınıza dikkat edin
SemiRestore 11 Lite
Emin olmak için tekrar okuyup aradım fakat ekran resimlerini paylaşacağım, Filzaelectracuted tweak ını bulamadım başka bir dosya yöneticisi buldum oda 4$ istiyorD85C6849-34CC-4E7C-B142-591DD087C86F.pngFEEF0FEB-6F6B-431E-88EA-922FF91B5F51.png

Son düzenleme:

Hal0bex

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Bu method iOS 11 - 11.1.2 sürümlerin bulunan cihazları stock iOS'e geri döndürecek ve bütün Cydia etkilerini kaldıracaktır.

EĞER FUTURERESTORE İLE CİHAZINIZI iOS 11 - 11.1.2 SÜRÜMLERİNE GETİRDİYSENİZ BU METHODU KULLANAMAZSINIZ !

Hazırlık
  1. Cydia'ya girin ve Substitute tweak'ini kaldırın. Bu işlem kurulu bütün tweak'leri kaldıracaktır.
  2. Eğer root klasörü üzerinde FilzaEscaped vb. uygulamalar ile herhangi bir değişiklik yaptıysanız, hepsini eski haline getirin.
  3. Gerekli programları ve dosyayı indirin :
    • Windows kullanıcıları :
      1. CyberDuck:
      2. Delectra :
      3. PuTTY:
    • macOS kullanıcıları :
      1. Transmit :
      2. Delectra :

Electra Jailbreak Kaldırma
1- CyberDuck programını açın ve sol üstten Open Connection butonuna tıklayın
Ekli dosyayı görüntüle 1860

2- Gelen ekrandan STFP (SSH File Transfer Protocol) 'ü seçin
Ekli dosyayı görüntüle 1861

3- Gelen ekrana IP adresinizi girin ve geri kalan kısımları ekran görüntüsündeki gibi doldurun. (IP adresinizi öğrenmek için iOS cihazınızdan Ayarlar > Wi-Fi > bağlı olduğunuz wifi ağının yanındaki (i) butonu na tıklayın)(Bu işlem için bilgisayar ve iOS cihaz aynı ağa bağlı olmalıdır)
Ekli dosyayı görüntüle 1862

4- Gelen erkandaki soruya Allow deyin
Ekli dosyayı görüntüle 1863

5- Ardından, açılan klasörün içine indirdiğiniz ve çıkarttığınız unjailbreak.sh dosyasını atın.
Ekli dosyayı görüntüle 1864

6- CyberDuck programını kapatın ve PuTTY programını açın. Gelen ekrandaki alanları CyberDuck programında kullandığınız IP adresini ilgili yere yazın ve alttaki menuden SSH seçmeyi unutmayın..
Ekli dosyayı görüntüle 1865

7- Gelen uyarıya Evet veya Yes şeklinde cevap verin.
Ekli dosyayı görüntüle 1866

8- Gelen ekrandan ilk önce root yazın ve Enter 'a basın, ardından SSH şifrenizi girin (Eğer değiştirmediyseniz şifreniz alpine 'dır)(Yazdığınız yazı görünmeyecektir, sadece yazın ve Enter 'a basın)
Ekli dosyayı görüntüle 1867

9- Ardından cihazınızın adı gelecektir. Cihazınızın adını ekranda gördükten sonra şu komutu dikkatlice yazın ve Enter 'a basın -> bash ./unjailbreak.sh
Ekli dosyayı görüntüle 1868

10 - Size bir uyarı verecektir. Bu, işlemden vazgeçmek için son şansınız. Eğer işlemi iptal etmek istiyorsanız CTRL + C 'ye, devam etmek istiyorsanız Enter 'a basın
Ekli dosyayı görüntüle 1869

11- Birkaç dakika bekleyin ve işlem sona erdiğinde cihazınız yeniden başlayacak. Cydia gitmiş olacak. Electra'yı manuel olarak silebilirsiniz.

1- Transmit uygulamasını açın ve en üstteki seçeneği STFP seçin. Ardından IP adresinizi yazın. (IP adresinizi öğrenmek için iOS cihazınızdan Ayarlar > Wi-Fi > bağlı olduğunuz wifi ağının yanındaki (i) butonu na tıklayın)(Bu işlem için bilgisayar ve iOS cihaz aynı ağa bağlı olmalıdır) Diğer kısımları ekran görüntüsündeki gibi doldurun (ilk kısma root, şifre kısmına [SSH şifrenizi hiç değiştirmediyseniz] alpine yazın) ve Connect 'e basın.
Ekli dosyayı görüntüle 1872

2 - İndirdiğiniz dosyayı ayrıştırın ve içerisinden çıkan unjailbreak.sh dosyasını ilk adımdaki işlemden sonra açılan klasörün içerine atın
Ekli dosyayı görüntüle 1870
Ekli dosyayı görüntüle 1871

3 - Ardından Transmit uygulamasını kapatın ve macOS'un yerleşik Terminal uygulamasını açın. (Nasıl açacağınızı bilmiyorsanız Command - Boşluk yaparak Spotlight 'ı açın ve Terminal yazın). Terminal açıldıktan sonra ssh -p 22 root@(IP Adresiniz) komutunu yazıp Enter 'a basın. Gelen uyarıya yes yazıp Enter 'a basın

4 - Gelen ekrandan ilk önce root yazın ve Enter 'a basın, ardından SSH şifrenizi girin (Eğer değiştirmediyseniz şifreniz alpine 'dır)(Yazdığınız yazı görünmeyecektir, sadece yazın ve Enter 'a basın)

5 - Ardından cihazınızın adı gelecektir. Cihazınızın adını ekranda gördükten sonra şu komutu dikkatlice yazın ve Enter 'a basın -> bash ./unjailbreak.sh

6 - Size bir uyarı verecektir. Bu, işlemden vazgeçmek için son şansınız. Eğer işlemi iptal etmek istiyorsanız CTRL + C 'ye, devam etmek istiyorsanız Enter 'a basın

7 - Birkaç dakika bekleyin ve işlem sona erdiğinde cihazınız yeniden başlayacak. Cydia gitmiş olacak. Electra'yı manuel olarak silebilirsiniz.
Sftp bağlantısı başarısız diyor ? Neden yapar bunu

Polat

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Selam arkadaşlar cydia da yanlış tweek sildim ve cydia ekrandan gitti electra kurdum telefon jb oluyor tweeklerde genele geliyor ama cydia yok... programları indirip kurdum pc ye ama cyberduck ip de hata veriyor sebebi nedir bayağıdır uğraşıyorum deli olmak üzereyim yardımcı olursanız sevinirim

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Selam arkadaşlar cydia da yanlış tweek sildim ve cydia ekrandan gitti electra kurdum telefon jb oluyor tweeklerde genele geliyor ama cydia yok... programları indirip kurdum pc ye ama cyberduck ip de hata veriyor sebebi nedir bayağıdır uğraşıyorum deli olmak üzereyim yardımcı olursanız sevinirim
Bu Linki
burdan kopyala, Safariden aç ,
Aşağıda daha fazla seçenek tıkla ve Filza ile aç Sonra Filza içinde yukarıda sağda yükle tıkla ve Respring bitti.

JailbreakTR

Polat

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Kardeşim kopyalayıp girdim ama filza bulamadım görsel olarak anlatırsan mutlu olurum sürümüm 11.1.1
Mesaj düzenlendi:

Telden yaptım pc denmi yapmam gerekiyordu
Mesaj düzenlendi:

Mesaj düzenlendi:

Video da dediği gibi bu işlemi yapmadan önce Substituta silmen gerekiyor Ekli dosyayı görüntüle 2162
Substitute silmesek cyberduck ip bağlantı hatası verirmi acaba

Son düzenleme:

osicikbaba

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Arkadaşlar merhaba ;

ios 11.1 electra aktifti hic sorunsuz kullaniyordum dunden beri cydia acilmiyor aciliyor kapaniyor. Akabinde Cydia kaldirdim electra kaldirdim tekrar jailbreakledim cydia aciliyor kapaniyor. Yardimci olabilecek birileri varmi ? Teşekkürler

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Arkadaşlar merhaba ;

ios 11.1 electra aktifti hic sorunsuz kullaniyordum dunden beri cydia acilmiyor aciliyor kapaniyor. Akabinde Cydia kaldirdim electra kaldirdim tekrar jailbreakledim cydia aciliyor kapaniyor. Yardimci olabilecek birileri varmi ? Teşekkürler
Electra’ya girip SS atabilir misiniz?

sadettinn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Arkadaşlar hem telefondan hem pcden bağlanamıyorum sunucuya hata alıyorum sürekli bağlantı başarısız diye telefonla pc ip adresi farklı gözüküyor ondan mı bilmiyorum lütfen yardım edin bir türlü kaldırmadım şu jailbreak i

osicikbaba

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Electra’ya girip SS atabilir misiniz?
Yusuf Hersey normal calisiyordu. Cydia 3 tam guncelleme yapti sonra Acilmadi birdaha.

Akabinde bende forumdaki gibi unjailbreak.shs gailba o dosyayi yaptim putty ile kaldirdim simdi electrayi tekrar kuruyorum impactor ile simdi cydia kurmuyor electrayi aciyorum jailbreak 1/3 diyor 2/3 diyor akabinde siyah ekranda kaliyor oyle hic bir islem yapmiyor.

C

clkgkmn

Guest
@oguz
Hocam dediginiz islemleri yaptigimizda sonrasj fabrika ayarlarindan formatladigimizda sıkıntı olurmu veya sıkıntı olmadigini dusunursek eraser tarzinda yenileme mi olur neden soruyorum ornek sifirladik Jailbreak yapmadik kokten temizlenmis olurmu banka uygulamasi yukledik mesala jailbreak uyarisi verirmi

Tips
Tips
Üst Alt