Neler yeni

Çözüldü iOS 10.2.1 Saigon Cydia Güncellemesi Sonrası Uygulamalar Silindi

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Merhaba arkadaşlar
iOs 10.2.1 iPhone 5s saigon jailbreak kullanıcısıyım.
Gece 1-2 arası cydia'ya girdiğimde güncellemeler geldiğini gördüm.Bazı tweak güncellemeleri hata oluşturduğundan (örnek jailbreaktr reposundaki fakegps güncellenemiyor) bende sıra sıra güncelleme yaptım.
Apt.saurik.com reposundan sprit , sprit 8 , unzip , zip tweaklerini güncelledim sanırım öyle hatırlıyorum.
Güncellemeden sonra bir baktım tweakler dururken tüm uygulamalar silinmişti.
Appstore dan dahi uygulamalar yüklü gözükmüyordu.
Appstore dan uygulamayı bir daha indirmek istedim ve inmedi.
Cihaz hafızasıda aynı duruyor yer açılmamış yani uygulamalar sanırım silinmemiş.
Sizce ne yapabilirim?
Cydia Eraser yüklü şuan aynı sürüme dönebilirim ama cihazı sıfırlamak son çare olsun istiyorum.
Telefonu kapatıp açsam belki düzelicek ama eğer düzelmezse saigon jailbreak aracıda kaybolduğu için bir daha jb yapamayabilirim.
Respring ile düzelme olmadı .. :/
Eğer safe mod'a tweak ile girebilirsek safe mod'da test etmek istiyorum bakalım geri gelecek mi uygulamalar diye.En mantıklısı bu sanırım.Olmazsa doğruca cydia eraser ile aynı sürüme sıfırlayacağım ...

Sizden istediklerim;
1 -) Bu sorunu yaşayan olduysa nasıl çözdü?
2 -)Eğer yaşamadıysanız safe mod'a nasıl gireriz?Cihazı kapatıp açtıktan sonra safe mod'a giriş yapamayabilirim,bir tweak yardımı ile nasıl gireriz?
3 -)Eğer ikiside olmazsa yeni bir çözüm gelir mi bekleyeyim mi yoksa cihazı cydia eraser ' dan sıfırlayayım mı?

Son düzenleme:

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
1-Öncelikle konu başlığını kurallar çerçevesinde açınız.
2- Konu da birden çok sorununuz var ise tek tek açıklayıcı şekilde konuşun.
3- Son olarak konuyu bu kurallar çerçevesinde düzenleyin sonra yardım edelim 👍🏾

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Hocam gecenin köründe sinirimi bozuyor adam daha nasıl konuşayım ? Kendisi jb aracı yapsaydı onu kullanırdım saigon yaptı onu kullandık aklı sıra ceza veriyor şimdi bu insana küfür edilmesinde ne yapılsın ? Görende kendisininde bir jb cihazı var biz inadına saigon kullandık sanacak.Konuyu düzenliyorum bu olayı yaşayan varsa acil anlatsın hocam şuanda her saniye önemli yoksa cydia eraser ile telefonu sıfırlayacağım burada bi ton insana elimizden geldiğince yardım ettik şimdi sırf konumuz hafif sinirlenilip argo şekilde yazıldı diye mi bekledim :d

Elmar123

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Hocam gecenin köründe sinirimi bozuyor adam daha nasıl konuşayım ? Kendisi jb aracı yapsaydı onu kullanırdım saigon yaptı onu kullandık aklı sıra ceza veriyor şimdi bu insana küfür edilmesinde ne yapılsın ? Görende kendisininde bir jb cihazı var biz inadına saigon kullandık sanacak.Konuyu düzenliyorum bu olayı yaşayan varsa acil anlatsın hocam şuanda her saniye önemli yoksa cydia eraser ile telefonu sıfırlayacağım burada bi ton insana elimizden geldiğince yardım ettik şimdi sırf konumuz hafif sinirlenilip argo şekilde yazıldı diye mi bekledim :d
keşke sprit,sprit8,zip,unzip guncellemelerini yapmasaydiniz bende 10.2.1saigon kullaniyorum o guncellemeler meridian jb aracı için çıkmış @efsane6 kardeşimize ben sormusdum o guncelleme ler çıktığında guncelleme yapayim mi diye bana yapma demisdi sağolsun

Elmar123

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Koskoca saurik(!) in böyle tam anlamıyla veletlik yapacağını nerden bilebilirdim :/
stres yapma kardeşim haksilin adam tweet falan atar meridian için bu diye onuda yapmamış cydia eraser son çare sıfırla mis gibi olucak telefon sonra tweaklerini kur guzelce kullan bende sıfırlayacam

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
stres yapma kardeşim haksilin adam tweet falan atar meridian için bu diye onuda yapmamış cydia eraser son çare sıfırla mis gibi olucak telefon sonra tweaklerini kur guzelce kullan bende sıfırlayacam
İlk olarak safe modda açmayı deneyeceğim hala geri gelmezse ... :/
Mesaj düzenlendi:

@efsane6 help help help

Son düzenleme:

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Konu çözüldü.
Böyle bir olay başınıza gelirse tweakleri yeniden kur yapın ama 4ünü beraber kurun ayrı ayrı kurmayın Sanırım ayrı ayrı kurduğum için oldu respringden sonrada cihaz düzeldi misss konu kilit mutluyum sauriği seviyorum annesine ettiğim küfürler için özür dilerim ☹
Bi an düşmanlıklarını bize yansıttılar sandım ☹
Bu arada ;

Uygulama verileri aynen duruyor fakat uygulamalar silinip tekrar yüklenmiş gibi bildirim izni konum izni vs istiyorlar ve kasma problemimde geçti cihaz uçuyor şarjım az gidiyor şuanda gelen güncelleme hakkındaki ilk düşüncem ;
SAURİK BABA ADAMSIN
Güncelleyecek arkadaşlar güncelleme işlemi biraz zorlu ve korkutucu ama ilk izlenimim şarjın az gitmesi ve cihazın eskisine göre + %50 oranında hızlanması diyebilirim :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Elmar123

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Konu çözüldü.
Böyle bir olay başınıza gelirse tweakleri yeniden kur yapın ama 4ünü beraber kurun ayrı ayrı kurmayın Sanırım ayrı ayrı kurduğum için oldu respringden sonrada cihaz düzeldi misss konu kilit mutluyum sauriği seviyorum annesine ettiğim küfürler için özür dilerim ☹
Bi an düşmanlıklarını bize yansıttılar sandım ☹
Bu arada ;

Uygulama verileri aynen duruyor fakat uygulamalar silinip tekrar yüklenmiş gibi bildirim izni konum izni vs istiyorlar ve kasma problemimde geçti cihaz uçuyor şarjım az gidiyor şuanda gelen güncelleme hakkındaki ilk düşüncem ;
SAURİK BABA ADAMSIN
Güncelleyecek arkadaşlar güncelleme işlemi biraz zorlu ve korkutucu ama ilk izlenimim şarjın az gitmesi ve cihazın eskisine göre + %50 oranında hızlanması diyebilirim :)

ayarlar uygulamasi guncellemeden once sizde de gec aciliyordu mu?

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
ayarlar uygulamasi guncellemeden once sizde de gec aciliyordu mu?
Hocam bende her şey geç açılıyordu Stashing tweaki sağolsun cihazı yoruyor ama nedense bu güncellemeden sonra cihaz fişek gibi oldu şarjım telefon elimden düşmemesine rağmen zar zor %59 a düştü inanamıyorum

Elmar123

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Hocam bende her şey geç açılıyordu Stashing tweaki sağolsun cihazı yoruyor ama nedense bu güncellemeden sonra cihaz fişek gibi oldu şarjım telefon elimden düşmemesine rağmen zar zor %59 a düştü inanamıyorum

hayda yapmak istiyorumda 100/100 sizdeki durum olucak bendede bunun icin bir konu acilmali. @efsane6 @sametsurmeli @gokmenecer buna bir el atarsan seviniriz bu unzip,zip dosyalarina nasil guncelleme yapalimki arkadasdaki ayni sorun bizde olmasin? arkadas baya hizlanmis diyor cihazim

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
hayda yapmak istiyorumda 100/100 sizdeki durum olucak bendede bunun icin bir konu acilmali. @efsane6 @sametsurmeli @gokmenecer buna bir el atarsan seviniriz bu unzip,zip dosyalarina nasil guncelleme yapalimki arkadasdaki ayni sorun bizde olmasin? arkadas baya hizlanmis diyor cihazim
Hocam yaparsan %99 bendeki sorunla karşılaşıcaksın eğer iOs 10.2.1 saigon jailbreak kullanırsan.
Fakat sonrasında cydiaya girip paketleri tekrar kur yaparsanız ve cydia size otomatik respring attırmayacak,siz kendiniz farklı bi şekilde cihaza respring atarsanız programlar geri geliyor.Sanki yeni kurulmuş gibi oluyorlar fakat herşeyiniz duruyor,hiçbir şeyiniz silinmiyor.Hatta kamera izni , bildirim izni falan soruyor.Cihazımda şuan %35 şarjım kaldı telefon elimden hiç düşmedi :)
Normal şartlarda 1 saat öncesinde şarja takmam gerekiyordu
Telefon yağ gibi kayıyor ayriyetten sanki telefonu fabrika ayarlarına döndürmüş gibi

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Rahatlıkla güncelleme yapabilirsin... Güvenli olmasını istiyorsanız Saurik güncellemesini Safe Modunda yapın..

@SuvariBurak
Geçmiş olsun geç gördüm mesajını

Elmar123

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Hocam yaparsan %99 bendeki sorunla karşılaşıcaksın eğer iOs 10.2.1 saigon jailbreak kullanırsan.
Fakat sonrasında cydiaya girip paketleri tekrar kur yaparsanız ve cydia size otomatik respring attırmayacak,siz kendiniz farklı bi şekilde cihaza respring atarsanız programlar geri geliyor.Sanki yeni kurulmuş gibi oluyorlar fakat herşeyiniz duruyor,hiçbir şeyiniz silinmiyor.Hatta kamera izni , bildirim izni falan soruyor.Cihazımda şuan %35 şarjım kaldı telefon elimden hiç düşmedi :)
Normal şartlarda 1 saat öncesinde şarja takmam gerekiyordu
Telefon yağ gibi kayıyor ayriyetten sanki telefonu fabrika ayarlarına döndürmüş gibi

guncellemeyi yapdim kardes ama garipki sizdeki sorunlarin hic biri olmadi her sey yolunda sarjda birazcik duzelme hissetdim hizlanmada falan hic bisey olmadi yani bu guncellemelerin hizlanma ile bir alakasi yokmus sizdeki hizlanmanin sebebini kendiniz yazmisiniz uygulamalar yeniden yuklenmis gibi oldugu icin sizde tum uygulamalrin cacheleri,kalinti dosyalarida silinmis ve dogall olarak cihazda hizlanma olmus

nihat1551

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
İos 9.3.3 de tüm bildirim izinleri kapanmıştı. Her uygulama açılışında izin istiyordu.
Şarj ın çabuk bitmemesi olayı bendede bariz var anlıyorumki cydia güncellemesi ile bizim sürümdede hissedilecek kadar farklılıklar olmuş.
Cydia güncellemesi ile ilgili olduğunu burayı okuyunca anladım.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

zomboyX

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Merhaba
Telefonumda durup dururken kapanmadığı halde cydia,elektra,appcake vs hiç bir jailbreak tweekleri,uygulamaları açılmamamaya başladı.yani kısaca jailbreak bir anda kapandı.telefon cebimdeyken herhangi birşey silindi dicem ama hepsi duruyor.şuan kullanamıyorum girdiğim anda geri atıyor.ne yapmam gerekiyor yardım ederseniz sevinirim

nihat1551

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Sertifika süresi dolmuştur electra yı tekrar yüklemen gerek. Bununla ilgili 1 yıllık sertifika konusu vardı.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tips
Tips
Üst Alt