Neler yeni

imessage numara sorunu

alsha

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
selam aleykum iphone 5s ios 11.3.1 imessage de benim numaram cikmiyor.mesaj atgidim kisiye icloud adresim gidiyor numaramdan yok.ne yaptim olmuyor.sorunu bilen varmi?

Ekli dosyalar

MustafaYilmaz

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Ayarlar - Mesajlar- Gönder Al - da numaran gözükmüyormu

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
1. 874629CE-818E-43AB-B46E-476C89D669E2.jpeg
2. Telefonunuzu yeniden başlatın.
3. Şu adrese gidin
4. En altta bulunan telefon numaranızı girin kısmına numaranızı girip kodu gönder kısmına tıklayın.
5. Telefonunuza gelen kodu ekranda ilgili yere yazın.
6. Telefonunuzu yeniden başlatın.
7. Birinci yönergedeki yolu izleyerek Imessage'ı Ayarlar>mesajlar altından açın.
iMessage etkinleştirilme mesajı otomatik olarak gelecektir. Gelen mesajı onaylayın.

Son düzenleme:

alsha

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
1. Ekli dosyayı görüntüle 4074
3. Şu adrese gidin
4. En altta bulunan telefon numaranızı girin kısmına numaranızı girip kodu gönder kısmına tıklayın.
5. Telefonunuza gelen kodu ekranda ilgili yere yazın.
6. Telefonunuzu yeniden başlatın.
iMessage etkinleştirilme mesajı otomatik olarak gelecektir. Gelen mesajı onaylayın.
tesekkur ederim ama ben azerbaycandanim.orada bizim kod yok. baska nasil yapa bilirim? herkesde normal olarak numara yaziyor

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
tesekkur ederim ama ben azerbaycandanim.orada bizim kod yok. baska nasil yapa bilirim? herkesde normal olarak numara yaziyor
1. Ayarlar>Mesajlar altından Imessage'ı kapatın.
3. Ayarlar>Mesajlar altından Imessage'ı açın.
4. Gönder ve al kısmına girin numaranızı işaretleyin.

alsha

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
1. Ayarlar>Mesajlar altından Imessage'ı kapatın.
3. Ayarlar>Mesajlar altından Imessage'ı açın.
4. Gönder ve al kısmına girin numaranızı işaretleyin.
yaptim yinede ayni. hem imessage acinca etkinlestirme bekleniyor yazip oyle kaliyor

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
yaptim yinede ayni. hem imessage acinca etkinlestirme bekleniyor yazip oyle kaliyor
Bir veya ağına bağlı olduğunuzdan emin olun.
Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat'e giderek .

1. Ayarlar > Mesajlar'a gidin ve iMessage'ı kapatın.
  2. Ayarlar > FaceTime'a gidin ve FaceTime'ı kapatın.
  3. Aygıtınızı
  4. iMessage ve FaceTime'ı tekrar açın.

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@alsha
1. Ağ ayarlarını Sıfırla

2. Cihaz açıldıktan Sonra Cihazı yeniden başlat

3. Cihaz açıldıktan sonra AppleID hesabını buralardan kapat (AppStore,iMessage,GameCenter,ICloud)

4. Sim Kartını çıkart yine tak "WİFİ" açma

5. iMessage bölümüne gel iMessage aktiv et. (AppleID verme numaran ile aktif et)

Not: eğer problem devam ederse,

iMessage başka bir Cihazda aktif ! ve onu deaktif yapman gerekiyor önce.

Son çare Operatör ayarlarını Operatörün göndersin sana.

Yine olmasza cihazı sıfırlaman gerekiyor

JailbreakTR

Byz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Benim imessage gönder ve al kısmında nuamram gözükmüyor. Buradaki her yolu denedim. Telefonumu 4 defa sıfırladım fakat düzelmiyor. Yardımcı olur musunuz lütfen ?

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Benim imessage gönder ve al kısmında nuamram gözükmüyor. Buradaki her yolu denedim. Telefonumu 4 defa sıfırladım fakat düzelmiyor. Yardımcı olur musunuz lütfen ?
Kapat aç yaptığınız halde görünmüyorsa cihaz açıkken sim kartınızı çıkarıp yapabiliyorsanız başka bir sim kartı takın etkinleştirme onayı soracak mı bi bakın.

Byz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Kapat aç yaptığınız halde görünmüyorsa cihaz açıkken sim kartınızı çıkarıp yapabiliyorsanız başka bir sim kartı takın etkinleştirme onayı soracak mı bi bakın.
Denedim ama etkinleştirme onayı sormuyor.

Ksmdnz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Merhaba,

Muhtemelen bu konuda herkesin sorunu aynı ama gözden kaçabiliyor bazen, iMessage numara ile etkinleştirme de sorun oluyorsa büyük bir olasılıkla operatörünüz ayarlarında yurtdışı SMS gönderme kapalıdır, operatörünüzü arayarak açık hale getirirseniz büyük olasılıkla sorununuz çözülecektir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Byz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Merhaba,

Muhtemelen bu konuda herkesin sorunu aynı ama gözden kaçabiliyor bazen, iMessage numara ile etkinleştirme de sorun oluyorsa büyük bir olasılıkla operatörünüz ayarlarında yurtdışı SMS gönderme kapalıdır, operatörünüzü arayarak açık hale getirirseniz büyük olasılıkla sorununuz çözülecektir.

Bunuda yaptım. Yurt dışına SMS gönderip ücretini kesti ancak numaram yine gözükmedi. Hala sadece mail adresim gözüküyor. Ardından tekrar telefonu sıfırladım tekrar demedim yine olmadı.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Apple ile iletişime geçebilir misiniz bu konuda

Byz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Apple ile iletişime geçebilir misiniz bu konuda
Telefomu tekrar sıfırladım ve birkaç saat sonra tekrar imessage ı açtım. Yurt dışı sms ini gönderdi ve düzeldi. Teşekkür ederim

cckdnzd

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Merhaba,

Merhaba , operatoru aradiktan ve yurtdisi sms e acik hale getirdikten sonra bi ucret odememiz gerekecek mi? Yurt disindan arkadaslarim imessage grubu olusturdular ve bi turlu beni alamiyorlar neden onu da bilmiyorum

Tips
Tips
Üst Alt