Neler yeni

İmessage Etkinleşmiyor

Ozan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
Herkese selamlar. Başlıkta da yazdığım gibi, ne yaptıysam aktif olmadı. Defalarca kapatıp açtım, cihazı resetledim, aktif olmasını bekledim, ağ ayarlarını sıfırladım vs. Ama hep etkinleştirme başarısız oldu hatası alıyorum. Cihazda oluşan sorunlar sebebiyle, gece yarısı eraser ile sıfırlama yaptım. Ondan önce sorunsuz kullanıyordum. Cihaza henüz jailbreak yapmadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Cihaz
iPhone 5s
Sürüm
10.2.1

Kompur

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Benimde ayni sorun 11.1 ios hailbreakli

Ksmdnz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Yurtdışı SMS servisiniz de kapalı ise etkinleştiremezsiniz, bunuda bi değerlendirin bakalım.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

TheVeiL

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Konuyla bilgi orijinal apple sitesinde bahsedilmiştir; çözüm olduysa yanıtlarsan sevinirim

muraTopal.10

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
bende de ayni sorun vardi, akilli fatura yurtdisina mesaja izin vermedigi icin musteri hizmetlerini arayip yurt disi mesaj paketi almistim 1 kerelik, sorun cozulmustu

muraTopal.10 iPhone'undan gönderildi!!!

Ozan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
Konuyla bilgi orijinal apple sitesinde bahsedilmiştir; çözüm olduysa yanıtlarsan sevinirim
Bunları çoktan denedim fayda etmedi maalesef.
Mesaj düzenlendi:

bende de ayni sorun vardi, akilli fatura yurtdisina mesaja izin vermedigi icin musteri hizmetlerini arayip yurt disi mesaj paketi almistim 1 kerelik, sorun cozulmustu

Bu daha akıla yatkın geliyor ama aşırı saçma. Vodafone'da her şey dahil kullanıyordum. Turkcell'de üstüne bir de 7.5 tl verip mesaj paketi mi alacağım hey allahım ya :) Teşekkür ederim. Olmadı ona başvururum.

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Bunları çoktan denedim fayda etmedi maalesef.
Mesaj düzenlendi:

Bu daha akıla yatkın geliyor ama aşırı saçma. Vodafone'da her şey dahil kullanıyordum. Turkcell'de üstüne bir de 7.5 tl verip mesaj paketi mi alacağım hey allahım ya :) Teşekkür ederim. Olmadı ona başvururum.
Aynen arkadaşın dediği gibi, saçma ama bende de aynısı oldu ve bu şekilde çözdüm, yurtdışı sms paketi alarak, imessage ve facetime etkinleşmek için arka planda bizim görmediğimiz bir sms gönderiyor yurtdışına. Akıllı paket ya da faturastop vb kullanıyorsan yurtdışı sms paketi almab gerekiyor, kullanmıyorsan da hattın yurtdışı sms ini açtırman gerekiyor.

Ozan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
Aynen arkadaşın dediği gibi, saçma ama bende de aynısı oldu ve bu şekilde çözdüm, yurtdışı sms paketi alarak, imessage ve facetime etkinleşmek için arka planda bizim görmediğimiz bir sms gönderiyor yurtdışına. Akıllı paket ya da faturastop vb kullanıyorsan yurtdışı sms paketi almab gerekiyor, kullanmıyorsan da hattın yurtdışı sms ini açtırman gerekiyor.
Madem öyle, el mahkum aldım yapacak bir şey yok. İşe yarar umarım. Duruma göre editlerim.

Edit: Arkadaşlar sorun @muraTopal.10 ve @pincirs 'in belirttiği gibi çözüldü. 7.5 tl bayıldım 30 sms yurt dışı paketi aldım ve halloldu. Yardımlarınız için çok teşekkürler. İyi bayramlar.

Son düzenleme:

Kompur

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Cozdum ben megerse hücresel veri kullanim8nda ayarlari kapatmisim

muraTopal.10

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Madem öyle, el mahkum aldım yapacak bir şey yok. İşe yarar umarım. Duruma göre editlerim.

Edit: Arkadaşlar sorun @muraTopal.10 ve @pincirs 'in belirttiği gibi çözüldü. 7.5 tl bayıldım 30 sms yurt dışı paketi aldım ve halloldu. Yardımlarınız için çok teşekkürler. İyi bayramlar.

sorunu cozmenize sevindim, 7.5 tl paketin tamamini kullanirsaniz, kullandiginiz kadar sms fiyati yansir faturaniza, bende oyle olmustu, musteri hizmetleri de oyle demisti zaten, iyi bayramlar

Tips
Tips
Üst Alt