Neler yeni

İlk defa jailbreak (ios 11.3.1) yapacaklara yardım

Porcellis

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Değerli site yöneticileri ve sayın jb ailesi. Şahsım adına konuşayım ilk defa jb yapacağım. Bunun heyecanını yaşıyorum. Sitede birçok arkadaş da ilk defa jb yapacak. Siz jb konusunda tecrübelerinizi, uymamız dikkat etmemiz gerekenleri bizimle paylaşırsanız biz de ona göre jb yapalım. Allah korusun yanlış işlem yapıp da jailbreakten olmayalım. Hangi tweakler yüklenmeli, telefonda hangi ayarlar yapılmalı vs. Bu konularda bilginize başvuruyorum :-) şimdiden teşekkürler ☺

Suskun06

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
+2 #rez

Jailbreak Loading:██████████_| %97

ikikayzer

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Gözünüzde büyüttüğünüz kadar zor değil.
İlk olarak temiz kurulum yapın.
Sitemizin kendi reposu var orada iOS 11 uyumlu terakkiler yükleyin. İnternetten iOS 11 uyumlu tweaklere ayrıca bakın.
İPhone 3GS Den beri jb yapıyorum. Şuana kadar bir kez sorun yaşadım onuda Tinyumbrella ile çözdüm.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Sorununuzu anlıyoruz arkadaşlar, hemen jailbreak çıkınca yapmayın bi süre bekleyin çok uzun süre değil max 1 gün. Bu sürede dikkat edilmesi gereken hususlar varsa ortaya çıkacaktır. Tweak paylaşım konularımız olacak oradaki uyumlu tweakler konusuna göre yükleme yapınız. Jailbreak konusunda yüklenmesi gerekenler ve bilinmesi gerekenler ayrıntılı şekilde olacaktır dikkatli okuyup uygularsanız sorun yaşamazsınız.

JailbreakTR

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
Selam arkadaşlar,
Madem ilk jailbreak yapışınız herşeyden önce şunu unutmayın; hiç bir zaman acele etmemelisiniz.

Jailbreak nasıl yapılır, nasıl yüklenir vb. konular için bir video çekme planımız var. Onu takip ederek yapabilirsiniz. ;)

Son olarak da sakın ama sakın forumda uyumlu olarak belirtilmemiş tweakleri yüklemeyin :okay:

mehmetalidemir

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Zaten uyumlu olmayan bir tweak yüklerseniz, sistem güvenli modda başlar. Arkadaşın da dediği gibi en önemli durum acele etmemek. Sabırlı olun.

Porcellis

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
keşke öyle bir şey olsa.. genelde elma da kalır cihazlar.. ve bunun sonucunda da %80 ihtimalle jb olmayan sürüme güncellemek zorunda kalırsın
Peki telefonda icloud, yedekleme , iphone bul, mail vs gibi ayarları kapatmak gerekiyor mu ? Benim telde bu ayarlar açık. Jb geldikten sonra kapatsam sıkıntı olmaz değil mi ?

mehmetalidemir

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Anladım. Ben 9.3'te kullanmıştım. Sıkıntı olmamıştı. Daha dikkatli olmak gerek demek ki...

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Peki telefonda icloud, yedekleme , iphone bul, mail vs gibi ayarları kapatmak gerekiyor mu ? Benim telde bu ayarlar açık. Jb geldikten sonra kapatsam sıkıntı olmaz değil mi ?
Hayır kapatmanıza gerek yok kullanabilirsiniz.

batukerim

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Sorununuzu anlıyoruz arkadaşlar, hemen jailbreak çıkınca yapmayın bi süre bekleyin çok uzun süre değil max 1 gün. Bu sürede dikkat edilmesi gereken hususlar varsa ortaya çıkacaktır. Tweak paylaşım konularımız olacak oradaki uyumlu tweakler konusuna göre yükleme yapınız. Jailbreak konusunda yüklenmesi gerekenler ve bilinmesi gerekenler ayrıntılı şekilde olacaktır dikkatli okuyup uygularsanız sorun yaşamazsınız.

JailbreakTR
Temiz kurulum derken sürümümüzü sıfırdan kurmamız mı peki

htulunay

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Merhablar siteye yeni üye oldum sormak istediğim, İphone 8 11.2.1 cihazıma ngx play yüklemek istiyorum sanırım jailbreaksiz de olmuyor cihazıma jailbreak mümkünmü gerekli adımları nereden bulabilirim Tesekkürler

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
Merhablar siteye yeni üye oldum sormak istediğim, İphone 8 11.2.1 cihazıma ngx play yüklemek istiyorum sanırım jailbreaksiz de olmuyor cihazıma jailbreak mümkünmü gerekli adımları nereden bulabilirim Tesekkürler
soru sormadan önce forumu biraz araştırsanız keşke, bütün sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Ncengiz67

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
N

JailbreakTR
Nasıl yaptığımı hiç anlamadan zor bela yapmıştım ya Yusuf hocam, maalesef anemon sonrası gitti. Gidiş o gidiş. Asla olmuyor. Gereken her kombinasyonu denedim. Olmuyor. Tweaks kapalı yaparsam oluyor bazen. Share Electra görüyorum. Onda da uicache komutuna rağmen cydia gelmiyor. Bu kadar hevesle bekledim. Pes edip sürüm yükseltecegim sanırım. Cihazim her türlü kalintiyla çöpe döndü 😪

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
N

Nasıl yaptığımı hiç anlamadan zor bela yapmıştım ya Yusuf hocam, maalesef anemon sonrası gitti. Gidiş o gidiş. Asla olmuyor. Gereken her kombinasyonu denedim. Olmuyor. Tweaks kapalı yaparsam oluyor bazen. Share Electra görüyorum. Onda da uicache komutuna rağmen cydia gelmiyor. Bu kadar hevesle bekledim. Pes edip sürüm yükseltecegim sanırım. Cihazim her türlü kalintiyla çöpe döndü 😪
Cydia yok mu şimdi. Anemone dediniz anlamadım.

Ncengiz67

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Cydia

Cydia da gelmiyor. JB de olmuyor maalesef
1 gun JB li kalabildi. Birkaç tweak yükledim. Her şey yolundaydi. Anemone yukleyince restart yaptı ve jb yok oldu. Nasıl oldu anlamadım. 11.4.3 betaya geçebilir miyim?

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
1 gun JB li kalabildi. Birkaç tweak yükledim. Her şey yolundaydi. Anemone yukleyince restart yaptı ve jb yok oldu. Nasıl oldu anlamadım. 11.4.3 betaya geçebilir miyim?
beklemede kalın. sorunun çözümü ile ilgili konu açacağız

Ncengiz67

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
beklemede kalın. sorunun çözümü ile ilgili konu açacağız
Konuyu okudum ama tam benim durumum değil. Ne JB ne de cydiam var. Putty de bağlanmıyor JB yapabilsem bile . Yukseltmekten başla çarem yok sanki

muzisyenizm

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Konuyu okudum ama tam benim durumum değil. Ne JB ne de cydiam var. Putty de bağlanmıyor JB yapabilsem bile . Yukseltmekten başla çarem yok sanki
Katıl bana. 11.4'de shsh kayıtlarımızı alıp birlikte jb bekleyelim heyecanını da birlikte yaşalım. Şöyle DFU mod ile tertemiz bir 11.4 kur. :)

Tips
Tips
Üst Alt