Neler yeni

İkinci el cihaz alıp satmak

hknst

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Gençler size bi şey danışcam

Ben şimdi şöyle bi şey keşfettim
Piyasada iPhone 5-5s-6-6s cihazlar var ekranı kırık ses sıkıntısı kamera sıkıntısı batarya sıkıntı gibi bunlardan bütçeme uygun olanı alıp tamir edip satmak istiyorum mesela iPhone 5s ekran kırık batarya düşük bunu 250-300e alıp yapıp 550-600 satabilirim
Yorumlarınız nelerdir ? Yanlış düşündüğüm bir şey var mı sormak istedim yorumlarınız için teşekkürler.

mrtlyns

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
hocam ekranı kırık diye alırsın şebeke sıkıntısı çıkar başka sıkıntı çıkar elinde patlar.Girişiceksen de bunları hesaba katıp almanı tavsiye ederim

hknst

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Tabii ki öyle ihtimaller var ama telefonu alırken iyice kurcalamak lazım yoksa dediğin gibi elinde patlar

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Yüksek model telefon tamir et ki yüksek kar marjı olsun. düşük telefonda arıza fazla çıkarsa sorun yaşarsın.

sharpbug

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Kesinlikle mantikli. Yap derim. Ornek verdigin iphone 5s lerin cok sorunsuz olanlari var ucuza etrafta, cogu elde kalip artik satilamaz diyerekten fiyat kirilmis sekilde duruyor , bir pil degisimi 100 liradan fazla degil, ekran degil ama sadece cam kiriklari da gayet ucuza halledilebiliyor

Zorlanacagin tek konu tamir sonrasi satista bekledigin rakamlari bulup bulamayacagin

Is orada tamirleri teknik ve maliyet olarak uyguna yapmaktan cikip satis becerisine kaliyor

Icloud kilitli cihaz piyasasi da var mesela, boyle telefonlari alip bir sekilde acabilen, ya da parca olarak kullanip baska telefonlari cok uyguna tamir edenler

hknst

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
@ugacomtr dediğin mantıklı hocam ama bütçe meselesi bu :)

@sharpbug ben bu işi servis mantığıyla yapmaycam ayda 2-3 telefon satabileyim yeter sonra gidişata göre yükseltirim :) icloudu sıkıntı olan cihazlara bulaşmak istemiyorum, bu arada desteğin için sağol ;))

tufancemkir

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
@ugacomtr dediğin mantıklı hocam ama bütçe meselesi bu :)

@sharpbug ben bu işi servis mantığıyla yapmaycam ayda 2-3 telefon satabileyim yeter sonra gidişata göre yükseltirim :) icloudu sıkıntı olan cihazlara bulaşmak istemiyorum, bu arada desteğin için sağol ;))
Ben teknolojinin hardware kısmına çok ilgiliyim. Elimde annemin , babamın , kardeşlerimin ve benim eski iphoneları vardı. Hepsinde farklı arızalar vardı. Bütün hepsini kendim tamir edip çok güzel fiyatlara sattım. Parçaları internetten çok komik çok ucuz rakamlara bulabiliyorsun. Sana 150 olur diyen ucuza tamir yapan yer bile 75-80 liraya parçasını alıp bir parça fiyatı kadar kar ekliyor. Kendin yapabilirsen bu işe gir.

Tips
Tips
Üst Alt