Neler yeni

iCloud ve iPhone’umu Bul nedir ?

crimeboss

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
AppIconDefault_iCloud.png
iCloud fotoğraflarınızı, videolarınızı, müziklerinizi, uygulamalarınızı ve daha fazlasını saklar ve tüm aygıtlarınızda güncel tutar. Fotoğrafları, takvimleri, konumları ve daha pek çok bilgiyi arkadaşlarınız ve ailenizle kolayca paylaşırsınız. Aygıtınızı kaybederseniz iCloud'u bu aygıtı bulmak için de kullanabilirsiniz.Ücretsiz olarak her iOS ve Mac OS kullanıcısına 5 GB depolama alanı veren hizmet, ek ücret ödenerek 10 GB, 20 GB ve 50 GB seviyesine de çıkartılabiliyor.

iCloud ne işe yarar?
iCloud
, sadece standart bilgilerinizi bulut depolamada yedeklediğiniz bir sistem değil. En gelişmiş ekosistem içi bulut depolama hizmeti olarak dikkat çekiyor.
Örneğin iPhone‘a indirdiğiniz 1.7 GB‘lık Asphalt 7 oyununun tüm dosyalarını buluta yedeklemiyor. Sadece oyun kayıt dosyalarını yedekliyor. Böylece başka bir iOS cihaza geçiş yaptığınızda, senkronizasyon sonrası oyuna kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

iClouda neler yedekleniyor?
Apple iCloud
hesabı açtığınız zaman; mail, kişi listesi, takvimler, anımsatıcılar, Safari verileri (sık girilen sayfalar, favoriler vb), oyun ve programların kayıt dosyaları, Passbook bilgileri, fotoğraflarınız ve notlar gibi pek çok bilgiyi yedekleyebiliyorsunuz. iCloud‘a nelerin yedeklenmesi gerektiğini de ayarlardan iCloud sekmesine gelerek seçebiliyorsunuz.
Fotoğraf yayını senkronizasyonu sayesinde,; iPad, iPod Touch ve iPhone gibi farklı cihazlarınızda, farklı farklı fotoğrafları değil de, aynı fotoğrafları gereksiz veri fazlalığı olmadan kullanabilirsiniz. iPhone, iPad ve iPod touch'ınızın yedeklemesi, yalnızca aygıtınızda saklanan bilgileri ve ayarları içerir.

iPhone’umu Bul ne işe yarar?
iCloud, çalınmış veya kaybolmuş olması durumunda iPhone, iPad, Mac, Apple Watch ve hatta AirPods aygıtlarınızı bulmanıza ve korumanıza yardımcı olabilir.
  • Haritada aygıtınızın konumunu bulma veya aile üyelerinizin aygıtlarını bulma
  • Aygıtınızı bulmanıza yardımcı olmak için aygıtınızda ses çalma
  • Aygıtınızı kilitlemek ve takip etmek için Kayıp Modu'nu kullanma
  • Aygıtınızdaki tüm kişisel bilgilerinizi uzaktan silme
  • Aygıtınızı Etkinleştirme Kilidi ile koruma
Not: Bu eylemlerden herhangi birini gerçekleştirmeden önce iPhone'umu Bul'un aygıtınızda ayarlanmış olması gerekir.

83dc41e9-5474-40b7-85f0-d2f589ffccc7.jpgb000363f-e41b-432b-a2d9-98705c463546.jpg

Son düzenleme:

RimeX

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
iCloud un bugun bir özelliğini fark ettim bir kaç aydır gitmediğim bir akrabama uğradım, bu bir kaç ay içinde iki kere dfu modunda 11.3.1 yükledim onu da söyleyeyim bir baktım wifi ye otomatik bağlandı telefon. Wifi ağlarının şifrelerini de yedekliyor galiba icloud.

Dosya123

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 14 Pro Max
iCloud un bugun bir özelliğini fark ettim bir kaç aydır gitmediğim bir akrabama uğradım, bu bir kaç ay içinde iki kere dfu modunda 11.3.1 yükledim onu da söyleyeyim bir baktım wifi ye otomatik bağlandı telefon. Wifi ağlarının şifrelerini de yedekliyor galiba icloud.
Evet doğrudur. Tecrübe ile sabit

Tips
Tips
Üst Alt