Neler yeni

Hangi Batarya ?

hknst

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Sevgili arkadaşlar,
6s plus cihazımda 3200 mah deji kullanıyorum 2 yıldır bugun 30-40 dk önce şarjdan aldım şu an 96 sizce orjinal kapasite mi alayım şimdi yenilerde 3400mahlık çıktı onumu alayım.?

Son düzenleme:

Aegnor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Sevgili arkadaşlar,
6s plus cihazımda 3200 mah deji kullanıyorum 2 yıldır bugun 30-40 dk önce şarjdan aldım şu an 96 sizce orjinal kapasite mi alayım şimdi yenilerde 3500mahlık çıktı onumu alayım.?
3500 mah mı çıkmış. Merak ettim konuyu takipte kalayım bakalım bilgisi olan var mı.

hknst

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
3400müş yanlış baktım :)

Elcros

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Sorun olmuyor benimki de standarttan yüksek Deji batarya.

vahcet12

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
Pil sağlığı %74 olan ve hala deji ile orjinal batarya arasında karar verememiş biri olarak konuyu yakın incelemeye aldım :)

Elcros

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Pil sağlığı %74 olan ve hala deji ile orjinal batarya arasında karar verememiş biri olarak konuyu yakın incelemeye aldım :)
Hocam Apple dışarıya parça satmaz orijinal batarya alma imkanınız yok sadece Apple'a yollarsanız öyle bir imkanınız var. Deji bilindik bir marka ve güvenlik açısından sıkıntısı yok en mantıklı seçenek Deji almak.

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Merhabalar. Yıllardır Deji kullandım ve hala kullanıyorum 6s cihazda. Bazen bozuk batarya gönderdikleri oldu arkadaşlarıma... Hemen değiştirdiler. Sağlam olarak ben 3 tane kendim değiştirdim ve kullandım. Yeni bataryalarında mah değerini yükseltmişler. Ben kullanmadım bu versiyonlarını fakat eskisinden iyi olacağını düşünüyorum.
Kısacası alıp kullanın. Her türlü apple orjinal bataryasından iyi olacağı garanti.

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
kafamı kurcalayan rahatsız eden bazı soru işaretleri var ama ben sizlere belli etmeden etkilemeden ben çözmeye çalışıyorum.

Deji batarya dan alıp takanlar şu bilgileri verir misiniz?

Ör:
Model: 7 Plus
Pil sağlığı: 100
Kaçıncı ay: 6 ay oldu

Elcros

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Model: iPhone 5S
Pil Sağlığı: Benim telde gözükmüyor
Kaçıncı ay: 12+

TheKingsMan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
iPhone 6s 2200 mah dejı batarya 2018 8.ayda almıştım şu anda 1800 mah kalmış sağlığı iPhone a göre hala %100

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
zaten bu dejinin ne mal olduğunu anlamıştım şimdi iyice anladım 😁
Tşkler

Elcros

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
iPhone 6s 2200 mah dejı batarya 2018 8.ayda almıştım şu anda 1800 mah kalmış sağlığı iPhone a göre hala %100
Orijinal batarya 1715mah olduğu için onun altına düşene kadar %100 gösterir.

ANILxTR

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Fazla mah değerli olan bataryalar genellikle şarj entegresini bozuyorlar diyorlardı umarım öyle değildir

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Orijinal batarya 1715mah olduğu için onun altına düşene kadar %100 gösterir.
onuda düşündüm oda aklımda geldi ama....

1 aydır takip ediyorum araştıyorum soru soruyorum sağda solda görüyorum okuyorum.
sonuç:
Deji nin yaptığı yazılım aldatmacası.
4F23F49B-19A2-496B-80D7-2EB6FE2C9958.jpeg3FE078D6-AE2A-4761-94C9-A375EB3C6FDB.jpeg

Elcros

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Fazla mah değerli olan bataryalar genellikle şarj entegresini bozuyorlar diyorlardı umarım öyle değildir
Benimki 1800mah olan normalde 1500 mah falan kendi bataryası 1 yıl oldu bir sorun yok bende.

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
kafamı kurcalayan rahatsız eden bazı soru işaretleri var ama ben sizlere belli etmeden etkilemeden ben çözmeye çalışıyorum.

Deji batarya dan alıp takanlar şu bilgileri verir misiniz?

Ör:
Model: 7 Plus
Pil sağlığı: 100
Kaçıncı ay: 6 ay oldu
Cihazım 6S, orijinal kapasitesi 1715. Benim deji aldığım da 2200'dü, şu an sitesindeki 2300 olmuş. 225 kere şarj olmasına rağmen pil sağlığı %125. System info tweak ile gözüküyor. 4-5 ay da olmuştur alalı. Hiç bir sorun da yaşamadım. 1 günü göremezdim önceki batarya ile deji ile rahatça görebiliyorum. Bir anımı hatırlatayım hatta. :D Otobüs yolculuğuna çıktım sabah saat 10'da full şarjla bindim. Film, dizi, müzik, sosyal medya gibi gidene kadar telefonun ekranı kapanmadı. Akşam 6-7 gibi inene kadar şarjım 3-4 kalmıştı. Bu baya büyük bir şey iPhone için. :D

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
>Evde şarjda>

>Arabada şarjda>

Kısacası her yerde şarjda kullandığım için Batarya durumuna hiç bakmadım...

Bataryanın düşmanı : soğuk havalar..

hknst

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
deji kullandım şimdi şansımı baseus'tan yana kullanmak istiyorum bakalım nolcak :)

vahcet12

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
Hocam Apple dışarıya parça satmaz orijinal batarya alma imkanınız yok sadece Apple'a yollarsanız öyle bir imkanınız var. Deji bilindik bir marka ve güvenlik açısından sıkıntısı yok en mantıklı seçenek Deji almak.
Hocam teşekkür ederim açıklama için fakat biliyorum zaten bunu. Apple'a göndermek ve deji batarya alma konusunda kararsız kaldım :)
Mesaj düzenlendi:

İphone 8 cihazımın 20 gün sonra garantisi bitecek ve ben dün deji batarya alıp kendim taktım. Memnunun tavsiye ederim .
Sıvı bantlarını nasıl yaptın? Deji batarya içinden çıkıyor mu?

Barisguresci

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Hocam teşekkür ederim açıklama için fakat biliyorum zaten bunu. Apple'a göndermek ve deji batarya alma konusunda kararsız kaldım :)
Mesaj düzenlendi:

Sıvı bantlarını nasıl yaptın? Deji batarya içinden çıkıyor mu?
bantları cımbızla iyice iki üç tur sardım çektim sakız gibi sünüp çıktı basit yani

vahcet12

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
bantları cımbızla iyice iki üç tur sardım çektim sakız gibi sünüp çıktı basit yani
Hocam onu demiyorum. Büyük ihtimalle bunu sende bilmiyorsun beni yanlış anladığına göre.
Cihazların kenarlarında sıvı ve toz koruma bantları oluyor. görebilirsin.
Cihazların içi açıldığında bu bant özelliğini kaybediyor. Cihazın sıvıya ve toza karşı dayanımı düşüyor. Buda benim pek istediğim bir durum değil.
Bunu sormuştum ben.

Barisguresci

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Valla bende öyle bir bant çıkmadı desem. Yapışkan bant çıktı içinden ama onuda bataryanın arkasına yapıştırdım öyle monte ettim

Tips
Tips
Üst Alt