Neler yeni

Önemli Hala SHSH Kaydınız Yoksa Acele Edin!!!

barandinc18

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
merhaba arkadalar ben jaşbreaklı bir telefona format attım Cihaz İphone 6 sürüm 12.5.5 2021 ekimde cihaza jailbreak attım sonra telefon yüklediğim tweaklerden dolayı çok yavaşladı bende cydia yı silemediğim için korkup ayarlardan format attım telefonu açtım ama cydia gitmemiş tekrar jailbreak attım cihaza ama cydia sürekli sorun veriyor ne tweak kurabiliyorum ne de silebiliyorum program dosyaları bile güncellenmiyor lütfen yardım edin

derya_1986

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 8 Plus
merhaba arkadalar ben jaşbreaklı bir telefona format attım Cihaz İphone 6 sürüm 12.5.5 2021 ekimde cihaza jailbreak attım sonra telefon yüklediğim tweaklerden dolayı çok yavaşladı bende cydia yı silemediğim için korkup ayarlardan format attım telefonu açtım ama cydia gitmemiş tekrar jailbreak attım cihaza ama cydia sürekli sorun veriyor ne tweak kurabiliyorum ne de silebiliyorum program dosyaları bile güncellenmiyor lütfen yardım edin
shsh kaydınız varsa temiz kurulum yapın. yoksa; aynı sürümde itunes ile format atılabiliyor mu bilmiyorum, bilen arkadaşlar yardımcı olurlar. ancak telefondan formatla jailbreak silinmez. ya kendiniz manuel orijinal sürümü yükleyeceksiniz ya da tekrar jailbreak kurabiliyorsanız hangi yöntemle kurduğunuzu yazacasksınız ki ona göre kaldırma yöntemini paylaşalım. çünkü her yöntemin kaldırılması da kendine özgü.

barandinc18

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
shsh kaydınız varsa temiz kurulum yapın. yoksa; aynı sürümde itunes ile format atılabiliyor mu bilmiyorum, bilen arkadaşlar yardımcı olurlar. ancak telefondan formatla jailbreak silinmez. ya kendiniz manuel orijinal sürümü yükleyeceksiniz ya da tekrar jailbreak kurabiliyorsanız hangi yöntemle kurduğunuzu yazacasksınız ki ona göre kaldırma yöntemini paylaşalım. çünkü her yöntemin kaldırılması da kendine özgü.
jailbreak attığım uygulama chimera safariden indirdim bilgisayar ile herhangi bir işlem yapmadım

JONES.53

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Shsh kaydı olan bir sürüme atıyorum iOs 13.0 bu sürümün ipsw dosyasını indirin pc ye dfu moda alın cihazı ipsw gösterin yüklesin itunes !
Eğer shsh yok ise cihazınızın yine dfu moda alınıp itunes'e bağlayın itınes cihazı görünce güncelle'yi tıklayın bu sefer sıfır en güncel sürüm kurulur
Herhangibi ara sürüme shsh siz geçilmez tekrarlıyorum...

barandinc18

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Shsh kaydı olan bir sürüme atıyorum iOs 13.0 bu sürümün ipsw dosyasını indirin pc ye dfu moda alın cihazı ipsw gösterin yüklesin itunes !
Eğer shsh yok ise cihazınızın yine dfu moda alınıp itunes'e bağlayın itınes cihazı görünce güncelle'yi tıklayın bu sefer sıfır en güncel sürüm kurulur
Herhangibi ara sürüme shsh siz geçilmez tekrarlıyorum...
merhabalar evet herkes bu sorunu itunes ten halledebileceğimi yazmış teşekkürler ama sorun şu ki benim bilgisayarım yok şu an kuzenin pc den yazıyorum ve bu da windows

JONES.53

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
merhabalar evet herkes bu sorunu itunes ten halledebileceğimi yazmış teşekkürler ama sorun şu ki benim bilgisayarım yok şu an kuzenin pc den yazıyorum ve bu da windows
O zaman ona iTunes kurun ordan uygulayın

derya_1986

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 8 Plus
jailbreak attığım uygulama chimera safariden indirdim bilgisayar ile herhangi bir işlem yapmadım
tamam öyleyse aşağıdaki adımları sırayla ve atlamadan uygulayın lütfen:
1)telefonunuzda siri açıksa kapatın.
2) telefonunuzu uçak moduna alın.
3)güç açma ve home tuşuna basrak hard reset atın
4)cihaz jailbreak olmadan açılacak
5)chimera' yı çalıştırın
6)ayarlar sekmesine gelin
7)restore rootfs' e tıklayın
8)ana ekrana gelen restore filesystem' e tıkladıktan sonra ekranda reboot required yazısını görene kadar bekleyin.
9)ok' e basın, cihaz kapanıp açılacak.
10)cihaz yeniden başladığında chimera ve sileo pasif görünecektir.
11) bundan sonra cihazı tamamen temizlemek isterseniz cihazda ayarlar-genel-sıfırla-tüm içerikleri ve ayarları sil demeniz gerek. !!!ÖNEMLİ NOT!!! : son işlem; cihazınızdaki tüm içerikleri ve ayarları sileceği için önceden yedekleme yapmanız önerilir. yazılan herhangi bi adımla ilgili bilginiz yoksa ya bilen birisine önceden danışın ya da işlemleri sorumluluğun kendinize ait olduğunu bilerek uygulayın.

dipnot: **** sitesinden alıntıdır.

JONES.53

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
tamam öyleyse aşağıdaki adımları sırayla ve atlamadan uygulayın lütfen:
1)telefonunuzda siri açıksa kapatın.
2) telefonunuzu uçak moduna alın.
3)güç açma ve home tuşuna basrak hard reset atın
4)cihaz jailbreak olmadan açılacak
5)chimera' yı çalıştırın
6)ayarlar sekmesine gelin
7)restore rootfs' e tıklayın
8)ana ekrana gelen restore filesystem' e tıkladıktan sonra ekranda reboot required yazısını görene kadar bekleyin.
9)ok' e basın, cihaz kapanıp açılacak.
10)cihaz yeniden başladığında chimera ve sileo pasif görünecektir.
11) bundan sonra cihazı tamamen temizlemek isterseniz cihazda ayarlar-genel-sıfırla-tüm içerikleri ve ayarları sil demeniz gerek. !!!ÖNEMLİ NOT!!! : son işlem; cihazınızdaki tüm içerikleri ve ayarları sileceği için önceden yedekleme yapmanız önerilir. yazılan herhangi bi adımla ilgili bilginiz yoksa ya bilen birisine önceden danışın ya da işlemleri sorumluluğun kendinize ait olduğunu bilerek uygulayın.

dipnot: **** sitesinden alıntıdır.
Chimera ile sıfırlama yaparsan ardından cihaz açıldığında ayarlarda tüm ayarlarları sıfırla desen aslında cihaz tertemiz olması lazım hiç formata gerek kalmaz benim bildiğim... illede yeniden format istersen bu ara sürüm ise shsh si olmalı dfu modda yüklenmeli eğer bu dediklerim yoksa yine dfu modda güncelleme yapılmalı yedek geri yüklemeden tertemiz olması için bunlar uğraştırıcı olabilir tercih sizin...

Tips
Tips
Üst Alt