Neler yeni

Hackintos tweak yol haritası

Profhi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Şimdiye kadar birçok konuda uzmanlık safhasına geldim.

Dün gece kafam çok bozuldu, hep baktım yabancılar tweak yapıyor ediyor.

Zor diye bir şey yoktu. Düşe kalka öğrendiler onlarda.

Laptob'uma hackintos kuracağım ve tweak kodlamak için hangi program ve dilleri öğrenmem lazım.

Temmuz ortasına kadar işim gücüm yok. En azından o zamana kadar gecemi gündüzüme katar sizlere ve kendime ufak tefek tweaklar çıkarırım.

En azından Türk yaptı deriz.

Yol haritası çizebilecek birisi varsa eğer, azdan az çoktan çok bana bir yol göstersin.

Son düzenleme:

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Dostum bazı tweak geliştirici türkler var onlar ile twitter üzerinden irtibata geçip bilgi paylaşımında bulunabilirsin.

Aynen dediğin gibi bende kullandığım temaların icon uyumsuzluğundan şikayet ederken dün canıma tak etti girdim photoshopa öğrenmem 1 saatimi aldı şuan eksik iconlarımı kendim yapıyorum. Boş boş beklemenin bir faydası yok işin bir yerinden başlayınca gerisi geliyor.

Öğrenmen gereken iki yazılım dili var birisi Objective-C diğeri Swift başarılar dilerim.

Bildiğim iki türk geliştirici

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Öncelikle şunu söyleyeyim eğer azimle devam edebilirseniz yapamayacağınız bir şey yok.

Öğrenmek için yapmanız gereken ilk şey objective-C dilini öğrenmek. Daha öncesinde herhangi bir programlama dili biliyorsanız daha rahat edeceksinizdir.

Sonra başlangıç için kurulum ve yapılacakları blogumda bulabilirsin: Tweak geliştirme, kendi tweakinizi oluşturun| 1- Giriş - Yusuf ÖZGÜL

En büyük yardımcın ise şu wiki olacaktır:

Tips
Tips
Üst Alt