Neler yeni

Güvenli Olmayan Geliştirici / Uygulama Doğrulanamıyor Hatası?

omeraksoy

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Merhaba değerli JailbreakTR ailesi forumda gördüğüm kadarıyla yeni ve bazılarına göre jailbreak bilgisi biraz daha az arkadaşlar var ve sürekli güvenli olmayan geliştirici hakkında sorun yaşayıp konu açıyorlar onlara birazcık cevap olmak için açıyorum bu konuyu.

Öncelikle şu notu düşeyim, geliştirici hesabı olmadan yüklenen tüm ipaların 7 gün kullanım süresi bulunuyor. 7 gün sonunda ipayı silip yeniden yüklemek gerekli fakat cihazda jailbreak mevcutsa otomatik imzalamak için bazı tweakler bulunmakta. Bu tweaklere forumda arama yaparak ulaşabilirsiniz.

Güvenilir Olmayan Kurumsal Geliştirici
9489

Çoğunuz Cydia İmpactor ile kendi apple id hesabınızla ipa kurulumu gerçekleştiriyorsunuz (bilmeyenler için Cydia Impactor Nedir? Nasıl Kullanılır) veya bir kaç safari üzerinden indirme yapan sitelerle indirme yapıyorsunuz ignition tweakbox vb siteler ve bir süre sonra size resimdeki gibi bir uyarı veriyor.

Bu hatayı ayarlardan uygulamaya güvenilmediği için alıyoruz. Uygulamaya güvenmek için, Ayarlar>Genel>Profil ve Aygıt Yönetimi alanına giderek ilgili profili açıp "Doğrula" dememiz yeterli.

Uygulama Doğrulanamıyor
9876

Bu hata ise, ipa süresinin dolmasından dolayı alınan hatadır. Uygulamayı silip tekrar yüklemediğiniz sürece doğrulama işlemini yapamazsınız.

Dipnot: TweakBox Ignition gibi sitelerden yüklenen iparlarda, kurum tarafından sertifikasının geri çekilmesinden dolayı sertifika 7 günden daha kısa sürede ansızın silinebilir.

Moderatör tarafından düzenlendi:

Kn0ax

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Mini
api tesekkurler artik jelbrek ataçam cok mutluum saol adamsin allah razi olsun api tvik yuklicem oly b

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Mükemmel konu teşekkürler.

Jester

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XR
Normalde AppSync Unified bu hatayı almayı engellemiyor muydu? Ben de yüklü olmasına rağmen 3. parti yüklenen ipalarda bu sorunu yaşıyorum.

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Normalde AppSync Unified bu hatayı almayı engellemiyor muydu? Ben de yüklü olmasına rağmen 3. parti yüklenen ipalarda bu sorunu yaşıyorum.
AppSync uygulamayı yüklemek için yardımcı olur Ama açılması için uygulamanın imzalanması gerekiyor...

Elysa

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Uygulamaları kalıcı yapmanın bi yolu var mı sürekli yeniden silip yüklemek mi gerekiyor? Cihazım jailbreakli ios 13.3.1.

Tips
Tips
Üst Alt