Neler yeni

Önemli [Güncellendi] Respringloop (Respring Döngüsü - Jailbreak Aktifleştirememe) Çözümü !!!

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Arkadaşlar merhaba, unc0ver jailbreak aracının son zamanlarda yayınlamış olduğu B32 versiyonundan sonra bazı kullanıcılar "cihaz yeniden başladıktan sonra JB yapıyorum cihaz respring ekranında takılı kalıyor" diye şikayetlerde bulunmaya başladılar.

Özellikle son zamanlarda forumda gezdiğim konuların %25'inde insanlar bu durum içerisinde kalmış. Artık gelen özel mesajlara ve her konuya tek tek çözüm yolu yazmaktan bihal oldum. Dolayısı ile bu konuyu açma gereği hissettim.

Sorun: Unc0ver JB aracının B32 sürümünden sonra reboot sonrası respringloop oluşumu.

Çözüm:

1.
Cihazımız reboot sonra JB siz olarak açıldı. Unc0ver uygulamasına giriyoruz.

2. Settings sekmesinden "Load Tweaks" seçeneğini pasife çekip, Jailbreak yapıyoruz. İşlem bittikten sonra gelen mesajı onaylayıp uygulamadan çıkıyoruz.

3. iCleaner uygulamasına giriyoruz. Temizlik seçeneklerinden "Dosya Tipi Temizliği" ni kapatıp cihazımızı temizliyoruz. Temizlik sonrası Respring yapılsın mı sorusuna evet diyip cihazın açılmasını bekliyoruz.

4. Cihaz kısa sürede Respring attıktan sonra tüm tweaklerimiz ve ayarlarımız çalışmaya devam edecektir.

5. Bundan sonra ki seferlerde "Load Tweaks" i etkinleştirmeden adımları takip ederek aynı şekilde yöntemi uygulayabilirsiniz.

Video:

Not:

-Bu çözüm yolu Unc0ver B32 sonrası yaşanan respringloop sorununun çözümüdür. Her türlü probleme çözüm olmasını beklemeyiniz.

-Bu durumdan tamamen kurtulmak isteyenler cihazını B31 veya altı ile jailbreak yapıp kullanabilir. Bu sürümlerde bu sorun yoktur. Lakin hatırlatmak gerekir ki güncel versiyon kullanmak iyidir...

Son düzenleme:

memoli76

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 8 Plus
Reload sytem daemons kapattığımda zaten direk jb oluyor. Açık olduğunda olmuyor. Farkı nedir. Kapatıp jb yapmanın ne dezavantajı var. Bilen biri açıklayabilirmi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Sitenin ana sayfasına girince forum yöneticilerimiz tarafında yazılmış bir uyarı var dikkat edersen ben bu uyarıya istinaden alternatif bir çözüm yolu sundum tabi ki tercih sizin.

"UYARI

Respring döngüsünde kalanlar cihaza restart atın ardından reload system daemon kapatıp jb yapın. Ancak bu önerilmiyor. İlla jb yapmak istiyorum diyenler böyle yapsın. Bunun sorunlara yaratacağını bootloopa götürebilceğini hatırlatırız. "

bybatr10

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Herkeze merhabalar icleanar ile cihazı temizledim respringte kaldı hard reset ile açmaya çalıştım elmada kaldı ne yapabilirim

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Herkeze merhabalar icleanar ile cihazı temizledim respringte kaldı hard reset ile açmaya çalıştım elmada kaldı ne yapabilirim
Bildiğim tek kurtuluş yolu 12.1.1 b3

barotr

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone X
12.1.1 b3 sürümüm apple elmasında kaldı. tekrar dosyayı kurucam. acaba dfu modeden farklı i tunes günceleme ile kurarsam sıkıntı olurmu?

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
12.1.1 b3 sürümüm apple elmasında kaldı. tekrar dosyayı kurucam. acaba dfu modeden farklı i tunes günceleme ile kurarsam sıkıntı olurmu?
Şuan ya b3 yada en güncel sürümleri yükleyebilirsin kardeşim

memoli76

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 8 Plus
çok güzel bir anlatım teşekkürler.dediğiniz gibi yaptım oldu.

ibocan___

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Arkadaşlar merhaba, unc0ver jailbreak aracının son zamanlarda yayınlamış olduğu B32 versiyonundan sonra bazı kullanıcılar "cihaz yeniden başladıktan sonra JB yapıyorum cihaz respring ekranında takılı kalıyor" diye şikayetlerde bulunmaya başladılar.

Özellikle son zamanlarda forumda gezdiğim konuların %25'inde insanlar bu durum içerisinde kalmış. Artık gelen özel mesajlara ve her konuya tek tek çözüm yolu yazmaktan bihal oldum. Dolayısı ile bu konuyu açma gereği hissettim.

Sorun: Unc0ver JB aracının B36 sürümünden sonra " " tweaki ile arasında ki uyuşmazlık sebebi ile reboot sonrası respringloop oluşumu.

Çözüm:

1.
Örneğin cihazımızı bir sebepten ötürü reboot (yeniden başlattık) ettik ve tekrardan JB yapacağız. Öncelikle Unc0ver aracına giriyoruz. Setting sekmesini resimde ki gibi ayarlayıp JB yapıyoruz.
Not: Bende Re-JB yazıyor sizde Jailbreak yazacaktır.

Ekli dosyayı görüntüle 9640Ekli dosyayı görüntüle 9641

2. Cihazımız herhangi bir şekilde respring atmayacaktır. Hemen ana ekrana dönüp iCleaner'ı açıyoruz. Sol alt köşede bulunan "+" simgesine tıkladıktan sonra "Cydia Substrate Eklentileri" bölümüne girip "Substrate Safe Mode" kesinlikle açık kalacak şekilde tümünü devre dışı bırakıyoruz ve uygula dedikten sonra respring atıyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 9644Ekli dosyayı görüntüle 9645

3. Cihazımız normal bir şekilde respring yaptıktan sonra tekrardan Unc0ver JB aracına girip ayarları resimdeki gibi ayarlayıp tekrardan Jailbreak tuşuna basarak twekleri aktifleştiriyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 9650Ekli dosyayı görüntüle 9651

4. Son olarak ise devre dışı bıraktığımız tweakleri etkinleştirmek kalıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 9652Ekli dosyayı görüntüle 9653

Cihazımız iCleaner'ın respringinden sonra normal bir şekilde kullanıma hazır olacaktır.

Not:

-Bu çözüm yolu Unc0ver B32 sonrası yaşanan respringloop sorununun çözümüdür. Her türlü probleme çözüm olmasını beklemeyiniz.

-Cihaz tüm bunları yaptıktan sonra bile açılmıyorsa 1. aşamadan sonra cydia ya girip " " tweakini kaldırıp 2. aşamadan devam edebilirsiniz.

-Bu durumdan tamamen kurtulmak isteyenler cihazını B31 veya altı ile jailbreak yapıp kullanabilir. Bu sürümlerde bu sorun yoktur. Lakin hatırlatmak gerekir ki güncel versiyon kullanmak iyidir...
iOS 11.4.1 ile JB yaptık Respring ekranında kaldık icleaner da yüklü değil...

Nasıl halledeceğiz bilmiyorum

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
iOS 11.4.1 ile JB yaptık Respring ekranında kaldık icleaner da yüklü değil...

Nasıl halledeceğiz bilmiyorum
Tweaksiz JB yaptıktan sonra cydia çalışmaya başlar yükşe oradan işte

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ibocan___

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Tweaksiz JB yaptıktan sonra cydia çalışmaya başlar yükşe oradan işte

Şuanda Cydia yüklü tweakler yüklü cihaza jailbreak için mavi yere tıklıyoruz ve 34-36 gibi restart atıyor cihaz. Açılırken de başlamıyor orda tam ortada yuvarlak şey dönüp duruyor dakikalarca, açılmıyor cihaz

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Şuanda Cydia yüklü tweakler yüklü cihaza jailbreak için mavi yere tıklıyoruz ve 34-36 gibi restart atıyor cihaz. Açılırken de başlamıyor orda tam ortada yuvarlak şey dönüp duruyor dakikalarca, açılmıyor cihaz
Dostum anlatımı yanlış yapıyorsun baştan düzgünce okuyarak yap reboottan sonra load tweaks i devre dışı bırakıp jb yapcan sonra respring atmadan cydia yı aç icleaner yükle anlatımdan devam et okumamışsın ki konuyu sen

ibocan___

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Dostum anlatımı yanlış yapıyorsun baştan düzgünce okuyarak yap reboottan sonra load tweaks i devre dışı bırakıp jb yapcan sonra respring atmadan cydia yı aç icleaner yükle anlatımdan devam et okumamışsın ki konuyu sen

Hocam Cydia ya hiç giremiyorum ki icleaner nasıl yükleyeyim

ibocan___

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S

Hemen yapıyorum

YusufPala

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Teşekkürler ilginiz alakanı için. Problemi çözdüm ancak uncover için hamgi sürümünü tercih edersiniz?
(12.1.13beta sürümüm)

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Teşekkürler ilginiz alakanı için. Problemi çözdüm ancak uncover için hamgi sürümünü tercih edersiniz?
(12.1.13beta sürümüm)
Oradı önemli değil dostum b31 den sonraki sürümlerin tamamında bu sorun var ama her zaman güncelini kullanmanı öneririm

gibilir

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Benim cihaz İphone 6 ios 12.1.2
Ben önce tweakler kapalı olarak Unc0ver çalıştırıyorum. Sonra icleaner ile temizlik yapınca tweakler aktifmiş gibi görünüyor ama hepsi aktif olmuyor. Tekrardan Tweakler açık olarak Re-Jailbreak yapıyorum düzeliyor.

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Benim cihaz İphone 6 ios 12.1.2
Ben önce tweakler kapalı olarak Unc0ver çalıştırıyorum. Sonra icleaner ile temizlik yapınca tweakler aktifmiş gibi görünüyor ama hepsi aktif olmuyor. Tekrardan Tweakler açık olarak Re-Jailbreak yapıyorum düzeliyor.
Nasıl yani devre dışı bırakmıyorsunda sadece temizlik yapıp tekrar re jb mi yapıyorsun aşamalı olarak açıklarsan konu başlığına ekleyebilirim dostum

gibilir

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Nasıl yani devre dışı bırakmıyorsunda sadece temizlik yapıp tekrar re jb mi yapıyorsun aşamalı olarak açıklarsan konu başlığına ekleyebilirim dostum

1 - Ben önce Loads Tweak kapalı olarak Unc0ver çalıştırıyorum çünkü Loads Tweak açık olunca cihaz kendini yeniden başlatıyor.
2 - Unc0ver Jailbreak işlemini tamamlayınca icleaner programını çalıştırıp temizlik yapıyorum ve temizlikten sonra cihaz respring yapıyor.
3 - Tekrardan Loads Tweak açık olarak Re-Jailbreak yapıyorum.

yakupcetin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X

Sorun: Unc0ver JB aracının B36 sürümünden sonra " " tweaki ile arasında ki uyuşmazlık sebebi ile reboot sonrası respringloop oluşumu.

Çözüm:

1.
Örneğin cihazımızı bir sebepten ötürü reboot (yeniden başlattık) ettik ve tekrardan JB yapacağız. Öncelikle Unc0ver aracına giriyoruz. Setting sekmesini resimde ki gibi ayarlayıp JB yapıyoruz.
Not: Bende Re-JB yazıyor sizde Jailbreak yazacaktır.

Ekli dosyayı görüntüle 9640Ekli dosyayı görüntüle 9641

2. Cihazımız herhangi bir şekilde respring atmayacaktır. Hemen ana ekrana dönüp iCleaner'ı açıyoruz. Sol alt köşede bulunan "+" simgesine tıkladıktan sonra "Cydia Substrate Eklentileri" bölümüne girip "Substrate Safe Mode" kesinlikle açık kalacak şekilde tümünü devre dışı bırakıyoruz ve uygula dedikten sonra respring atıyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 9644Ekli dosyayı görüntüle 9645

3. Cihazımız normal bir şekilde respring yaptıktan sonra tekrardan Unc0ver JB aracına girip ayarları resimdeki gibi ayarlayıp tekrardan Jailbreak tuşuna basarak twekleri aktifleştiriyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 9650Ekli dosyayı görüntüle 9651

4. Son olarak ise devre dışı bıraktığımız tweakleri etkinleştirmek kalıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 9652Ekli dosyayı görüntüle 9653

Cihazımız iCleaner'ın respringinden sonra normal bir şekilde kullanıma hazır olacaktır.

Not:

-Cihaz tüm bunları yaptıktan sonra bile açılmıyorsa 1. aşamadan sonra cydia ya girip " " tweakini kaldırıp 2. aşamadan devam edebilirsiniz.

2. bölümdeki cydia substrate bölümü benim icleanır'da çıkmıyor. ?

YusufPala

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Dedikleriniz tek tek yapmama rağmen hala başa sarıyor, telefon elmadan kalmadan yardımcı olun?

Tips
Tips
Üst Alt