Neler yeni

Güncel Başlıklar (Mega Konu)

Mehmet Gülcan

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 14 Pro
Benim yöneticilerle bir derdim yok, yardımcı olmak istedikleri hakkında da şüphem yok. Ben tutumu doğru bulmadığımı söylüyorum. Sonuçta herkes Jailbreak yapmış olmak zorunda değil, jail ile alakası olmayan bir insan forumda barınamaz mı yani şimdi. Pat diye tweak kuran kim mesele bu değil ki. Jail yapamadı diyorum insanlar. Stabil değildi, beklenen bu değildi. Final sürümü ile çıkarılmak isteniyor dendi. Hata üstüne hatalar. Sadece kurmak da bile bir sürü hata ile karşılaşan insan vardı. Bence daha düzgün bir tutum sergilemelisiniz. Güzel ve değerli bir forum ve takip etmekten zevk alıyorum.
Benim anlamadığım konu şu kimse sizin kafanıza silah dayayıp zorla jailbreak yapıcaksınız cihazınıza demedi, zaten yeni yayınlandığı için illa ki hatalar ve buglar bulunacaktır, coolstar ne kadar uğraştı bu jailbreak için, ve diğer konu da stabil değil diye birşey yok, siz uyumsuz tweakleri yüklerseniz haliyle bootloop olucak cihazınız, diğer bir seçenek madem ki stabil değil diyorsun, kaldır cihazından jailbreaki konu kapansın.

ReVdL

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Hani sen elmada kalmazdın, substrate girerdin, tüm tweakleri deneme elmada kalırsın diye uyarmıştım baya bilgisizmişsin jailbreak konusunda, @gokmenecer hocamın da dediği gibi tebrik etmekten başka söz bulamıyorum.
Aslında coolstar veledi becerememiş, safe moda girmiyor yanlış tweak yükleyince, en son thimstarın double helix yüklemiştim. Onun gibi jb birdaha çıkmayacak gibi. Edit double helixteki substrate ufak sorunda direk safe moda giriyor.birsürü tweak denemişliğim oldu, her tweakı denedim neredeyse. İos 11 e çıkanları eski tweakları çok denerdim çalışan bulurdum tek tük

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 7 Plus
Root Şifresi Değiştirme konu başlığı eklenmiştir.

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 7 Plus
Benim yöneticilerle bir derdim yok, yardımcı olmak istedikleri hakkında da şüphem yok. Ben tutumu doğru bulmadığımı söylüyorum. Sonuçta herkes Jailbreak yapmış olmak zorunda değil, jail ile alakası olmayan bir insan forumda barınamaz mı yani şimdi. Pat diye tweak kuran kim mesele bu değil ki. Jail yapamadı diyorum insanlar. Stabil değildi, beklenen bu değildi. Final sürümü ile çıkarılmak isteniyor dendi. Hata üstüne hatalar. Sadece kurmak da bile bir sürü hata ile karşılaşan insan vardı. Bence daha düzgün bir tutum sergilemelisiniz. Güzel ve değerli bir forum ve takip etmekten zevk alıyorum.
Buradaki tüm üyeler eşittir, Buradaki tek gerçek forum ve kurallaridir. 24 saat boyunca sitede online olup insanlara yardımcı oluyorsak uyelerde sorunlari olduğu zaman hemen konu acmak yerine biraz forumda gezinmeli. Her sorun için bir çözüm mevcuttur.Göstermekte oldugumuz tutum daha güzel bir forum adinadir, bu durumu anlayacağını umuyorum.

Tuna

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Bazı konuların güncel olmadığını belirtmek için konu açtığım gibi uyarı yiyorum, forumun geçmişine bakarsanız faydalı bir tutumda bulunan biri olduğumu göreceksiniz. Bu arada sabırla ve titizlikle ilerleyip konuları dikkatli okuyan bir insanın hata alma ihtimali düşük. İlk defa jailbreak yapanların bence direk 11.3.1 Electra Mp kurulum konusunu okuması gerek, jailbreak stabil değil diyenler 10.2 sürümlerinden daha stabil

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 7 Plus
Bazı konuların güncel olmadığını belirtmek için konu açtığım gibi uyarı yiyorum, forumun geçmişine bakarsanız faydalı bir tutumda bulunan biri olduğumu göreceksiniz. Bu arada sabırla ve titizlikle ilerleyip konuları dikkatli okuyan bir insanın hata alma ihtimali düşük. İlk defa jailbreak yapanların bence direk 11.3.1 Electra Mp kurulum konusunu okuması gerek, jailbreak stabil değil diyenler 10.2 sürümlerinden daha stabil
Sistem çalışıyor uyarilar dun yapildi dikkat edeceksiniz konu basliklari mevcut konu acmaniza gerek yok!

E4B82B83-FC42-4F4F-B8A2-83FDDC9C88C7.jpeg

osY

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Bence yöneticilerin tutumu çok yerinde türkiyedeki aktif JB forumu olarak tek suan nerdeyse.Bence üyeler forum kurallarini bilmeden forumda konu kirliliği yapmasi doğru degil

Neolacakmisda

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Vay arkadaş.. yıllar oldu herşeyi unutmuşum ve herkes birşeyler öğrenmiş ve mevzu gelişmiş. Bir zamanlar kimse birşey bilmiyordu.. Yabancı forumlardan öğrenmiştim.. O_0 yıllar önceki jailbreakim bozulmasa gelişmelerden haberim olmayacakmış..

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Arkadaşlar ben cihazıma (iphone 6) jailbreak yaptım ama cydia’dan tweak aratınca çıkmıyor. Çoğu tweak’i bulamıyorum. İos sürümüm 12.4 ilk defa jailbreak yapıyorum yardımcı olur musunuz?
Tweak listeni Cydia içinden görüntülü olarak paylaşırsan yardımcı oluruz

Not: A-Z arası repo ve Tweak listesi

erenbakr

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6

Benim icin önemli olan tweam reveal menu ama bende çıkmıyor biri onun reposunu atabilir mi lütfen

Ekli dosyalar

efsane

Administrator
Cihaz
Çok teşekkür ederim ilgin için
1. Cihazı yeniden başlat

2. Unc0ver aç ve ayarlardan “RootFS “ seç

3. Unc0ver anasayfa içinden „RestoreRootFS“ tıkla ve bırak işlem bitene kadar..

Not: 2-3 kere tekrarla aynı adımları...

Sonra Cihazı yeniden başlat ve Jailbreak aktif et

erenbakr

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
1. Cihazı yeniden başlat

2. Unc0ver aç ve ayarlardan “RootFS “ seç

3. Unc0ver anasayfa içinden „RestoreRootFS“ tıkla ve bırak işlem bitene kadar..

Not: 2-3 kere tekrarla aynı adımları...

Sonra Cihazı yeniden başlat ve Jailbreak aktif et
Pek anlamadım sanırım restore roofs islemini yaparken jb yapıyor gibi mi yapıcam yoksa birkaç kez işlemi surdürmem yeterli mi

efsane

Administrator
Cihaz
Pek anlamadım sanırım restore roofs islemini yaparken jb yapıyor gibi mi yapıcam yoksa birkaç kez işlemi surdürmem yeterli mi
Jailbreak yapıyor gibi veya aktif ediyor gibi yapacaksın

blueblue

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
MEGA KONU
Aradığınız Tüm Konular Aşağıda Listelendi!

Konu Başlıkları
Forum kurallarını okuduysanız eğer hemen işimize jailbreake dönelim. Jailbreak ve jailbreak terimleri hakkında bilgisi olmayan kullanıcılarımızı düşünerek onlar için bir konular hazırladık aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

- Önemli - Jailbreak Sözlüğü - Jailbreakde Yeni Olan Arkadaşlar İçin Yol Haritası

- SHSH Nedir?

- Jailbreak Nasıl Yapılır? İlk kez jailbreak yapacak olanlar için

- Cydia Impactor Nasıl Kullanılır ->>>>>>>>>>> Jailbreak aracını kurmak için gerekli. İncelemenizde fayda var.
Jailbreak tanıdık ve cihazımızı jailbreak yaptık. Peki sonra ne yapacağız? Jailbreak çok ince bir iştir. Yanlış bir şey yaparsak veya yapmamız gerekenleri yapmazsak jailbreak hakkımızı kaybedebilir son sürüme güncellemek zorunda kalabiliriz. İşte size jailbreakinizi etkin ve güvenli kılacak yararlı konular:

- Jailbreak Sonrasi Yuklenmesi Gerekenler

- iOS güncellemeleri nasıl engellenir?

- ⚠Güvenmeyin Bu Sitelere⚠ -------->>>>> Bu linki koymamızın nedeni sizin ve cihazınızın güvenliğini düşündüğümüz içindir.

- Yasak Repolar ->>>>>>>>>>>>>> Bu konudaki repodan kaçınmanızı tavsiye ediyoruz.

- Root Şifresi Değiştirme->>>>>>>>Root şifresinin bilinmemesi de çok önemlidir.
Jailbreakı kaldırmanız ve silmeniz gereken durumlar olabilir. Aşağıdaki linklerden kaldırma ile ilgii adımlara ulaşabilirsiniz. bir sorununuz olursa farklı konu açmak yerine buraya yazabilirsiniz.

- Jailbreak Nasıl Kaldırılır? (Ana Konu)

- iOS 11 - 11.3.1 Electra Jailbreak ve Cydia'yı Kaldırma

- SemiRestore 11 Lite

-Rollectra iOS11.3-11.4b3
Jailbreakinizde sorunlarla karşılaşırsanız aşağıdaki linkte bu konuda yardım alabilir ya da farklı bir sorununuz varsa konu altına yazabilirsiniz.

- IOS 12 Jailbreak Sorunları ve Çözumleri

- Electra Respring döngüsü problemi çözümü

- Electra 11.3.1 Problem Ve Çözümleri
Tema, tweak konusuna gelecek olursak aşağıda uygun tema ve tweakların konudaki linkleri bulunmaktadır.

- IOS 12-12.1.2 Uyumlu Tweak Listesi

- iOS 11.2 11.3.1 Uyumlu tweakler

- iOS 11 Uyumlu Denenmiş - Tweakler

- iOS 11 ile Uyumlu Temalar

- XenHTML - iWidgets & SBHTML

Bunlar dışında forumda aktif bir şekilde tweak- tema paylaşımları yapılmaktadır. Bunlar için ise:

-Tweak paylaşım

-Tema Paylaşım-İstek

linklerinden bu paylaşımlara ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz bir tema, tweak veya uygulama var ise :
- Bunun için Tweak varmı veya Uygulama varmı ? ---Cydia ve AppStore---
linkinden sorabilirsiniz.
Tüm bunlar dışında sormak istediğiniz, merak etmek istediğiniz bir şey var ise önce yeni konu açmak yerine forumda arama yapmanızı tavsiye ediyoruz.
Eğer yoksa aşağıdaki linkte bunu sorabilir, çok kompleks bir şey ise uygun başlık altında yeni konu açabilirsiniz.

- Merak Ettikleriniz & Sormak İstedikleriniz-
Forumumuz günden güne büyüyor. Forum yönetimi her mesajla ve konuyla ilgilenecek durumda değil ve bu yüzden forumda zaman zaman karışıklıklar düzensizlikler olabiliyor. Siz kullanıcılarımızdan bu yüzden bize yardımcı olmanızı istiyoruz. En çok karşılaşılan durumlar:
-Konuyu yanlış başlık altında açmak.
-Başlığın konu içeriğiyle alakasız olması.(Çok önemli bir şey. Mesela başka bir kullanıcı aynı sorunla karşılassa ve forumda aramak istese konuyu bulmakta zorlanıp hemen aynı konudan açmak isteyecektir)
-Konu içeriğindeki açıklamaların yetersiz olması

Şimdi bu sorunları bu konuda teker teker ele almak istiyoruz. Sizlerin elinizden geleni yapacağınızı biliyoruz.

Burada size hemen hemen her başlığı kısaca açıklayacağım.

Apple ve Jailbreak Haberleri
Bu başlık altında apple yazılım ve cihazları , jailbreak haberleri ile ilgili paylaşımlar yapılır. Mesela yeni çıkan bir apple cihazı ya da yeni bir sürüme gelecek olan jailbreakın haberi yapılır.

Örnek paylaşımlar:
iOS 11.4 - 11.4.1 Jailbreak Haberleri
iPhoneX Plus Geliyor mu?

Teknoloji
Bu başlık altında ise adındanda anlaşıldığı üzere teknoloji alanındaki paylaşımlar yapılır. Mesela yeni çıkan bir uygulama ya da bir marka hakkında bilgilendirme veya bir uygulamaya gelen bir özellik. Bu konu genişletilebilir.
Örnek Paylaşımlar:
Vivo markası hakkında
WhatsApp'taki özellik Facebook'a geliyor

Yardım Soru-Cevap
Forumda neredeyse en çok paylaşım yapılan konular bu başlık altında olmaktadır. Kullanıcılar bir sorunla karşılaşırsa forumda açacağı konu şüphesiz bu başlık altında olmaktadır. Sadece bir sorununuzun olması gerekmiyor merak ettiğiniz bir durum olursa bu başlık altında konu açabilirsiniz. Tabi öncelikle forumda arama yapalım. Belki sizden önce biri zaten bu konuyu açmıştır:)

Bu konuya biraz daha değinmek istiyorum.

Öncelikle bu başlık altında konu açarken şu kurallara dikkat edelim:
Konu başlığınızda sorununuzu kısaca özetleyecek bir şey olmasına dikkat edin. Ne çok uzun ne çok kısa.
Örneğin bu konu:
Crashreporter
Bu konu başlığına bakacak olursak konu başlığının içerikle alakasız olduğunu açıkça görüyoruz. Çünkü linkteki sorun cihaz donması ile ilgili ve crachreporter hata kaydı toplayıcı, arkadaş hata kaydını crashreporter aracılığı ile bizimle paylaşmış. Bu konuyu gören ben sorunun crashreporter ile olduğunu düşündüm. Acaba bu tweak arkadaşta çalışmadı mı diye düşündüm. Konu başlığı sorununuzla ilgili olması gereklidir.
Konu içeriğinizde sorununuzu açıkça anlatın. Çok derinlere inmeyin. Biz ve diğer bile kullanıcılar gerekirse yorumlarda merak ettiğimiz başka şeyleri sorarız. Konunuzu gerekirse ss ile destekleyin ve kullandığınız cihaz ve sürümünü belirtmeyi unutmayın.

Örnek paylaşım:
Çözüldü - Fortnite Jailbreak Sorunu
Arkadaş konusunu gayet kurallara uygun şekilde açmış. Karşılaştığı sorunu başlıkta belirtmiş. Kullandığı cihazı ve sürümü belirtmiş ve screenshot ile desteklemiş.

Jailbreak
Bu konu hakkında mevcut jailbreak araçları, jailbreak sorunlarının çözümlerinin derlendiği konular vardır. Jailbreak ile ilgili sorunlarınızı direkt bu başlık altında açmayınız.

Öncelikle sorununuzu forumda aratın eğer yoksa konunuzu açabilirsiniz konunuzun yeri Yardım Soru-Cevap dır. Ayrıca jailbreak forum başlığında sabitlenmiş konularda da sorunumuza çözüm bulabilecek bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tweak İstek
Bu başlık altında kullanıcılar, istediği işlevi yerine getiren tweakı bilmiyorsa sorar ve bilenler veya kullananlar varsa cevaplarlar.

Örnek paylaşım:
Çözüldü - Uygulamaları istediğim yere taşıyabileceğim Tweak
Gayet örnek bir konu. Konu başlığında istediği tweakın işlevini kısaca anlatmış. içerikte ise desteklemiş başlığı.

Tweak Paylaşım
Bu konu altında tweak paylaşımları yapılır.
örnek konu:
Tweak - AklocationX
Konu açarken bu düzende konu açmaya özen göstermeniz bizi çok mutlu eder:)

Tema Paylaşım-İstek
Bu konu altında ise tema paylaşılır merak edilen tema sorulur.
Örnek paylaşım:
Tema - Swhite XI
Konu açarken bu düzende konu açalım.

Sohbet-Muhabbet
Site sadece jailbreakten ibaret değil. Bu konuda ister jailbreak ister başka konuda sohbet muhabbet edebilirsiniz. Tabi forum kurallarına uygun bir şekilde:)
örnek paylaşım:
Film - Dizi Önerileriniz

İkinci El-Alim Satım
Adındanda anlaşıldığı üzere ikinci el cihaz alım satım konuları burada açılır. Mevcut ilanlara bakabilir veya yeni ilan açabilirsiniz.
Örnek konu:
iPhone 6S // 10.3.3

Çok aktif kullanılan konu başlıklarını bu şekilde sıraladıktan sonra artık konunuzu hangi forum başlığında açacağınız hakkında bir fikir oluştuğunu umarım.

Kısaca özet yapacak olursak:
1)Yardım bölümünde açılan konularda konu başlığına dikkat edelim. Ve içeriği sorununuza uygun bir şekilde hazırlayın. Çok uzun açıklamaya gerek yok. İlk mesajınız az,öz ve açıklayıcı olsun gerekirse sonraki mesajlarda başka şeylere de değinirsiniz.
2)Her forumun alt başlığında yukarı sabitlenmiş ana konular bulunmaktadır. Lütfen bunlara bakalım.
3)Konu açmadan önce lütfen forumda arama yapalım. Fazladan konu açmaya gerek yok.
4)Tweak-tema paylaşımında ki düzene lütfen uyalım.

Yukarıda belirtilen konu başliklarindan Sorunuza uygun olan konu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Önemli konulari belirttim, Lütfen yeni konu acip daha öncesinden sorulmuş sorulari sormayin, kurallara uyulmamasi halinde gerekli cezalar sistem üzerinden verilecektir. Forumdan uzaklaştirilmamak adina elinizden geldiği kadar zaman geçirin, Forumda öncelik, bir sorununuz varsa arama yapin. İyi forumlar dilerim.
Abicim zaten yapabilsem yardım istemem , yapamıyorum ki , yardım istiyorum ..

Tekn1ker

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Shsh kaydı nedir? Ne işe yarar? Nasıl yapılır?

Teşekkür ederim

Tips
Tips
Üst Alt