Neler yeni

Geri döndüm - Jailbreak öyküsü [Ağlatır!]

Profhi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Arkadaşlar, böyle benim gibi öğle vakti işi olmayanlardansanız, okuyun zaman geçirin :)

Tüm anlattıklarım samimi ve gerçektir.

Arkadaşlar ilk telefonum iphone 3GS'di. O zaman jailbreak varsa da ben bilmezdim.

Daha sonra iPhone 4 aldım. O zamanlarda da bilmezdim.

Sonra iPhone 5S direk geçiş yaptım. Jailbreakle tanıştım. Çok mutluydum. Özgürlüğe kavuşmuş gibi.

Acılar Başlasın!

Gün geldi ve paramız oldu iPhone 6 aldım. mutluydum Jailbreak vardı takılıyordum. Birgün bir akşam JB'yi kaybettim. içim ağlıyordu şekerim alınmış gibi :D Yaklaşık 4-5 ay öyle kaldım.

Yeni bir gün doğdu ve iPhone 6s aldım. Sürüm düşük Jailbreak vardı. Nasıl mutlu olmuştum. Eski sevgilim sanki var bana geri dönmüş gibi :D

Gün geldi çattı, iPhone 7 Plus aldım. 128 GB jetblack ilk çıktığı gün. Neyse bir müddet kullandım sonra JB yaptım. Güzel günler geçirirken, gece jailbreak kaybettim.

Çok kötü!

Aradan 4 ay geçti ve gidip RED kırmızı iphone 7 plus 128 GB aldım ve JB yapıp direk kullandım.

Sevgili yapmışım, çok seviyorum ölüyorum. Hergün abartısız geziyoruz arabayla her yere il dışına, günde abartısız 50 farklı poz 10 tane de araba desek 60 taneden aşağı inmiyoruz. Yeri geliyor arkadaş çevreside oluyor. Herkes benim telefonla çekiyor. 100-150 fotoğraf 15 video oluyor. 4K

Neyse bir gece 128GB telefonun 35 GB'ı dolu resim ve anı JB gitti ekran komut vermiyor, acemiyiz itunes le geri dön dedik. uyarı verdi geri dönülmüyor sıfırlanacak. Mecbur sıfırladık. Abartısız tam 5-6 gün benim kıza söyleyemedim. 10 gün de kendime gelemedim. İçime kapandım çok üzüldüm.

Gittim telefonu sattım sinirden, iPhone 4 aldım jb yaptım sinirden, 5 ay kullandım .

Gittim iPhone 6 eski sürüm karşıma çıktı aldım. Bu forumda yine 5-6 ay kullandık iyi kötü SEP sıkıntısı vardı. 2 haftada bir resetliyordu. Zaten en sonunda sabah uyandım güncelleme yapmış JB gitti.

1 ay aranızdan uzaklaştım. Bugün geri döndüm,

Gittim yine telefoncudan iPhone 6S hatasız boyasız değişensiz, çiziksiz, iOS 12.1.2 aldım. JB'yi yaptım yeniden aranızdayım.

Yapılmaması gerekenler,

SEP çözülene dek future etmeyin Succession kullanın.
Güncelleme kapatmayı unutmayın, JBTR reposunda var indirin yeniden başlatın.
***- hackinfo iphone gibi crackli olsun beleş olsun diye, indirip kullanmayın.

Ben yandım siz yanmayın! Bugün olmaz yarın olmaz demeyin, 1 anda crackli repolar sizi çökertiyor.

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Ben hala iPhone 7 Plus'tan iPhone 4'e sırf JB için dönmenize şaşkınım 🙂 Yavaş veya eski olmasını geçtim, 5.5" ekrandan 3.5" ekrana alışmak ayrı bir zorluk olsa gerek.
Tek pişmanlığım, JB'nin ne olduğunu bilmediğimden iOS 10.0.2 ile aldığım 5s'i önce iOS 10.2.1'e ve ardından çıkan her sürüme güncellemek olmuştur. Üstelik yalu'nun çıktığı zamanlarda Cydia Store daha kapatılmadığından çok kullanışlı tweakler ve temaları satın alıp kullanabilirdim ama işte, bilmiyordum 🙂 En azından biraz da olsa mantıklı davranmışım da SHSH2 kayıtlarını almışım.

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
iphone 3gs den bir başladım dayı jb yapmaya sonuna kadar gittim jb kaybetmeden hiç shsh kaydı almadan hala devam :D Pardon 1 tane shsh2 kaydım var oda ip 5s ios 10.2 :D

Oshiinia

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
iPhone 6 plus var, kasmaya başladı yeni telefon aldım fakat sürüm yeni olduğundan geçmiyorum :)

thebest73

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad (6.Nesil)
Ağlamamak için soruyorum.. ilk jb yapacam.. iOS 12.2 bekliyom.. yalnız tablete, tlf dokunmaya korkuyom.. alışayım belki sıra tlf gelir.. nerden başlayacağım forumda var ama.. ağaçtan düşmeden düşene sormayım dedim.. genel bilgiler dışında özel neye dikkat etmeliyim? Tşk..

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Ağlamamak için soruyorum.. ilk jb yapacam.. iOS 12.2 bekliyom.. yalnız tablete, tlf dokunmaya korkuyom.. alışayım belki sıra tlf gelir.. nerden başlayacağım forumda var ama.. ağaçtan düşmeden düşene sormayım dedim.. genel bilgiler dışında özel neye dikkat etmeliyim? Tşk..
öncellikle Forumda jailbreak hakkında yazılan genel konuları oku...

JAİLBREAK yapmak kolaydır ama jailbreakli yaşamak tecrübe ister... onun için Forumun altını üstünü karıştır ki tecrübe edinmiş olursun...

JailbreakTR

thebest73

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad (6.Nesil)
İlgine tşk @efsane6 hocam.. bu developer hesabı (imzanızda görünce hatırladım) ne kolaylık sağlar.. okudum yazdıklarınızı ama çok bişey anladım diyemem.. yeri değilse oraya yazayim.. tşk..

Tips
Tips
Üst Alt