Neler yeni

Genel Jailbreak Haberleri - (Gelişmeler / Tartışma)

Durum
Konu cevaplara kapatılmıştır...

serdar06288

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
* IOS 9 , 10 , 11 ve 12’den (A9-A11) bıkmış olan arkadaşlar için bir tavsiye***

*IOS 12.3-12.3.1 de Checkra1n ile yolda olanlar için bir tavsiye***

*IOS 12.3 - IOS 13.4.1 arasında Checkra1n den unc0ver’e geçmek içinler için tavsiye***

*IOS 13.0 - IOS 13.3 arasında olanlar (A12-A13) için tavsiye***

rahatlıkla ***IOS 13.5*** sürümüne geçebilirsiniz...

Not-1... IOS 13.5 imzası 7-12 içinde kapanabilir

Unc0ver IOS 11.0 - 13.5 jailbreak aracını önümüzdeki günlerde yayınlayacak...

Not-2...IOS 12.3-12.4.7 arasında olanlar yani

iPhone 5s , 6 , 6s , 7 , 8 , X ve XR+XS araçları içinde bu yeni çıkacak olan Unc0ver araçı destekleyecek...

Kısacası:

Unc0ver 5.0.0

IOS 11-13.5 arası tüm cihazları destekleyecek...
çok teşekkürler.

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
13.5 imzası neden 7–12 gün içerisinde kapansın ki anlamadım açıkçası. En son sürüm şu anda 13.5 üzerine yeni güncelleme gelirse kapanır ve dediğinize göre yeni güncelleme bekliyor olmalısınız veya yazım hatası yaptınız

serdar06288

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
* IOS 9 , 10 , 11 ve 12’den (A9-A11) bıkmış olan arkadaşlar için bir tavsiye***

*IOS 12.3-12.3.1 de Checkra1n ile yolda olanlar için bir tavsiye***

*IOS 12.3 - IOS 13.4.1 arasında Checkra1n den unc0ver’e geçmek isteyenler için tavsiye***

*IOS 13.0 - IOS 13.3 arasında olanlar (A12-A13) için tavsiye***

rahatlıkla ***IOS 13.5*** sürümüne geçebilirsiniz...

Not-1... IOS 13.5 imzası 7-12 içinde kapanabilir

Unc0ver IOS 11.0 - 13.5 jailbreak aracını önümüzdeki günlerde yayınlayacak...

Not-2...IOS 12.3-12.4.7 arasında olanlar yani

iPhone 5s , 6 , 6s , 7 , 8 , X ve XR+XS araçları içinde bu yeni çıkacak olan Unc0ver araçı destekleyecek...

Kısacası:

Unc0ver 5.0.0

IOS 11-13.5 arası tüm cihazları destekleyecek...
efsane abi bi sorum daha var 13.5 geçtik diyelim checkr1n jb yaptık peki daha sonra uncovere nasıl geçicez yada 13.5 geçip beklemede kalıp uncover çıkıncamı geçelim tavsiyeniz

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
13.5 imzası neden 7–12 gün içerisinde kapansın ki anlamadım açıkçası. En son sürüm şu anda 13.5 üzerine yeni güncelleme gelirse kapanır ve dediğinize göre yeni güncelleme bekliyor olmalısınız veya yazım hatası yaptınız
IOS 13.5.1 veya 13.6 çıkar FİNAL olarak ve 13.5 imzası aniden kapanabilir yeni sürüm çıkınca... imzası açık olan bir sürüm Jailbreak destekliyorsa imza süresi fazla durmaz

efsane

Administrator
Cihaz
efsane abi bi sorum daha var 13.5 geçtik diyelim checkr1n jb yaptık peki daha sonra uncovere nasıl geçicez yada 13.5 geçip beklemede kalıp uncover çıkıncamı geçelim tavsiyeniz
13.5 de rahatlıkla Checkra1n kullanabilirsin , uncover çıkınca uncover aracı ile devam edersin...

Unc0ver Jailbreak işlemini yaparken Checkra1n kaldırma işlemi içinde zaten

serdar06288

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
13.5 de rahatlıkla Checkra1n kullanabilirsin , uncover çıkınca uncover aracı ile devam edersin...

Unc0ver Jailbreak işlemini yaparken Checkra1n kaldırma işlemi içinde zaten
çok teşekkür ederim abim

Jester

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XR
Birazdan iki cihazımı da shift+restore ile 13.5'e güncelleyeceğim, ah canım verilerim gidecek ama olsun. 13.5'e değer :D

serdar06288

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Birazdan iki cihazımı da shift+restore ile 13.5'e güncelleyeceğim, ah canım verilerim gidecek ama olsun. 13.5'e değer :D
bu jb cihazlarımızı app uygulamalarımızı nasıl yedekleriz tekrardan itunes olmadan çok zahmetli oluyor jb yedek alıp tekrar o yedeği yüklemek istemiyorum

Jester

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XR
bu jb cihazlarımızı app uygulamalarımızı nasıl yedekleriz tekrardan itunes olmadan çok zahmetli oluyor jb yedek alıp tekrar o yedeği yüklemek istemiyorum
Fotoğraflar,Whatsapp vb uygulamalar için iCloud'u kullanıyorum. Ama asla iCloud'tan cihaz yedeklemesi olarak yüklemiyorum. Sadece ilgili uygulamanın yedeğini yüklüyorum.

efsane

Administrator
Cihaz
Yedeklemek için benim kullandığım tweak ve uygulamalar (işlemler vs. )

1. ICloud yedeğini sadece Whatsapp için kullanıyorum (iClodDrive yani)

2. Tüm uygulamaların yedeğini Tweak “AppsManager” ile alıyorum ve sonra her uygulamanın yedeğini tek tek ekliyorum.

3. Resimler , Rehber ve Notlar için “Google , GoogleFotos uygulamalarını kullanıyorum

4. “Flame” Tweak’i ile repo ve Tweak listesini oluşturabilirsiniz...

Not: Tweak yedeklemesi için Batcomatic tweakini kullanmanızı şimdilik tavsiye etmem çünkü bazı tweakler IOS 13.5 için uyumlu olmayabilir...

Arkadaşlar konuyu fazla dağıtmayalım bu Konu sadece Jailbreak haberleri için...

Yedek alma işlemleri için gerekli konular forumda mevcuttur

serdar06288

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Fotoğraflar,Whatsapp vb uygulamalar için iCloud'u kullanıyorum. Ama asla iCloud'tan cihaz yedeklemesi olarak yüklemiyorum. Sadece ilgili uygulamanın yedeğini yüklüyorum.
bende restore edince yeni bir iphone olarak giriyorum foto ve rehbveri icloud ile tekrardan atıyorum ama app uygulamaları gözükmüyor icloudda
Mesaj düzenlendi:

2. Tüm uygulamaların yedeğini Tweak “AppsManager” ile alıyorum ve sonra her uygulamanın yedeğini tek tek ekliyorum.

3. Resimler , Rehber ve Notlar için “Google , GoogleFotos uygulamalarını kullanıyorum

Not: Tweak yedeklemesi için Batcomatic tweakini kullanmanızı şimdilik tavsiye etmem çünkü bazı tweakler IOS 13.5 için uyumlu olmayabilir...

çok teşekkür ederim efsane abi anladım dediğin gibi yapacam

Sagoita

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Unc0ver checkra1n den daha mi iyi?
Checkra1n için bilgisayar şart.

Unc0ver için bilgisayar şart değil.
(En başta PC gerekebiliyor, ardından imzası bitene kadar tekrar tekrar JB aktif edebiliyorsunuz)

Not : Checkra1n daha kararlı ve sağlam bir JB aracıdır. Şahsen ben PC kullanmak istemediğim için Unc0ver ile JB yapıyorum.

VodkaMann

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhaba arkadaşlar

Öncelikle çok uzun olduğunu biliyorum ve bir sonuca ulaşmıyor ancak hepinizin bildiği gibi karantinada sıkılıp uğraşmak istedim.

Unc0ver’ın tweetiyle yerimden hopladım ve ilk olarak Twitter hesabının hacklendiğini düşündüm çünkü daha sonra yazacaklarım bunları destekliyordu. (ama sonra hacklenmediğini birçok geliştiricinin doğruladığını görerek anladım)

Daha sonra internet sitesi olan unc0ver.dev sitesine girdim gözüme ilk çarpan şey reklam eklenmesi jailbreak kelimesinin jail ile break arasına”-“ işareti koymasıydı daha sonra aşağıda bulunan jailbreak rehberine baktım ve orada da aynısı vardı unc0ver’ın tweetleri de dahil eski internet sitesinde böyle bir şey olmadığını farkettim.

Tweeti incelediğimde bir marka ile çalıştıklarını anladım ve bir tweette unc0ver uygulamasının içinde de markanın reklamı olacağını gösteren bir görüntü yayınlandı.

Biraz araştırmaya karar verdim ve archive.org sitesinden eski internet sitesi kayıtlarına baktım. Sitedeki ilk jailbreak kelimesinin ayrımı *kayıtlara göre* 10 Nisan 2020 de yapılmış. Bunun marka işe anlaştıkları için yapılan bir şey mi bilmiyorum ama Twitter’ını incelediğimde bu tweetten önce 27 Mart’ta tweet atmış yani arada bir anlaşma yapılmış olabilir. Ayrıca unc0verTeam Twitter’ının da o tarihe yakın bir tarihten itibaren tweet atmadığını gördüm

Geliştiricilerden birkaçının twitterını araştırmayı düşündüm ilk olarak aklım geosn0w geldi çünkü ilk onaylayanlardan biriydi ve 4 Nisan’da attığı tweette yeni bir jailbreak geliştirmeye başladığını söylüyor ve bir kullanıcıya yanıt olarak a12/13 destekleyeceğini söylüyor bu yeni unc0ver’ı destekliyor.

Diğer bir geliştirici olan samg_is_a_ninja ya baktım fazla bir şey bulamadım ama pwn nin tweetinfen 1 gün önce 13.5 ile ilgili bir komplikasyon olduğunu belirtmiş fakat fazla bir şeye yönlendirmiyor bizi

Aynı şekilde s1guza geliştiricisinin Twitter’ında da bir şey çıkmadı. Ancak daha önce bulduğu bir 0day açığının 13.5 beta 3 sürümünde düzeltildiğini söylemişti bu açığın geliştirilerek kullanılmış olma şansı var.

Açıkçası buradan bir sonuca ulaşamadım ama bu karantina günlerinde evde sıkılan bir şeyler yapmak isteyen arkadaşlar olursa devam ettirmelerinde yardımcı olabilirim.

Edit: bir tweette unc0ver uygulamasının içinde sol üstte yazan sayının 32 olduğu görünüyor bu da ya farklı bir metod ya da farklı bir exploit olduğunu gösterebilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

honest

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
13,3 den memnundum 13,5 e güncelleyeyim mi kararsız kaldım

ivez

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7

Çok güzel tam benlik..:)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
ios 12 chimera dan ... sileo dan o kadar memnundum ki :( üzerine birkaç jb gelmiş olmasına rağmen terkedemedim bunu. Ama sürüm çok geride kalmaya başlıyor ama bir yandan bu uncovercilera ne kadar güvenilebilir ne kadar kısa sürede yayınlayabilirler nerdeyse %100 e geldiklerini söylüyorlar ama önceki durumlarında çok bekleyenleri birkaç ay jb siz bıraktıklarını bilmiyor değiliz. Jb'siz bir gün geçirmek bile akılalır değil bizler için.

hrfat

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Tamamen kendi pimpirikliği yüzüden, hiçbir restore sonrası asla yedek yüklmedim. CyberDuck'la fotoğraf ve gerekli belgeleri alıp bilgisayara atıyorum. Herşeyi sıfırdan kuruyorum :))

honest

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
iphone xs cihazı 13.5 versiyonuna güncelledim hadi hayırlısı bakalım

frknm99

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XR
valla bence çabuk olmalıyız imzalar her an patlayabilir. ben 12.2 xr dan 13.5 e geçeceğim acayip sevindim bu habere

suti38

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
merhabalar, illa ki güncellemeyi Shift + Restore olarak mı yapmak gerekir? Normal güncelleme olayı ( pc den ) yeterli değil mi Jailbreak için?

volcy123

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Bugün gelecekmiş Unc0ver 5.0 "EverythingApplePro"'nun söylediğine göre.Ben de 2gün önce 13.1.3 ten 13.5 e güncelledim bekliyorum :)

frknm99

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XR
merhabalar, illa ki güncellemeyi Shift + Restore olarak mı yapmak gerekir? Normal güncelleme olayı ( pc den ) yeterli değil mi Jailbreak için?
unc0ver dan 2-3 kez restore rootfs yaptıktan sonra unc0ver ı silin o zaman güncelleyin. Evet yeterli fakat temiz kurulum yapmak her zaman daha iyidir

Jester

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XR
Daha önceki jb kalıntılarından kurtulmak için dfu moda alıp shift update yaparım yıllardır.

Durum
Konu cevaplara kapatılmıştır...
Tips
Tips
Üst Alt