Neler yeni

Duyuru Genel IPA Yükleme Sorunu (unc0ver - Electra)

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Merhaba, bildiğimiz üzere bu sıralar ipa yüklemelerinde sorunlar yaşanıyor. Cydia Impactor veya 4. parti sağlayıcılar(Ignition, TweakBox vb.) dahil olmak üzere herkes ara ara sorunlar yaşayabiliyor. Öncelikle Ipa'nın çalışma mantığına biraz değinelim.

Ipa uygulamalar iOS, cihazlarına dışardan(AppStore) yüklenebilen 3. Parti bir iOS uygulamasıdır. Bu uygulama Apple politikalarına göre geliştirici hesabınız varsa 1 yıl, yoksa 7 gün bir süre ile cihazda tutulur. Süre dolduğunda uygulama sertifikası bloke edilerek kullanılamaz hale gelir.

Yüklenen IPA'ların Kullanım Süreleri
1. Bilgisayar üzerinden Cydia Impactor ile yüklenen IPA'ların 7 gün sertifika ömrü vardır.
2. 4. parti sağlayıcıların sunduğu(Ignition- TweakBox vb.) IPA'ların asla net bir kullanım süresi yoktur. 2 günde olabilir 7 günde. MP ise daha da uzun sürebilir. Her ne kadar pratik olsa da 4. parti sağlayıcıların sunduğu ipaları tavsiye etmiyoruz.

Çözüm Önerileri
  1. Apple Developer hesabımıza katılarak cihazınızın UDID numarası baz alınarak size özel hazırlanan IPA dosyasını 1 yıl boyunca cihazınızda kalacak şekilde kullanabilirsiniz. Bu IPA cihazınızın UDID numarası baz alınarak size özel hazırlandığı için hiçbir şekilde farklı cihaza kurulumu yapılamaz ve Apple politikalarına uygundur.
    • Ayrıca bir avantajına daha değinmek istiyorum, olası bir hatadan dolayı cihazınıza hiçbir yerden ipa yüklenememesi gibi sorunlar yaşanabilir. Bu durumda eğer jailbreak deaktif ise kesinlikle kurtarma şansınız bulunmuyor ve güncellemek zorunda kalacaksınız. Dolayısıyla Developer IPA'nız varsa AppStore uygulaması gibi olduğu için jailbreaki aktif edip sorunları ortadan kaldırma şansımız oldukça yüksek.
  2. ReProvision adlı tweak ile oto imzaya tabi tutmak. Buda iyi bir avantaj sağlasa da yukarıda bahsettiğim Developer IPA'sının avantajını asla elde edemeyiz.
  3. Shortcuts ile IPA aracını güncellemek ve yine ReProvision ile oto imzalamaktır. Bunun mantığı ise, güncel ipa dosyasını Shortcuts(Kestirlemeler) ile indirdikten sonra ReProvision ile yüklemektir. Bir anlamda IPA dosyasını güncellemek diyebiliriz.
Apple Developer Hesabı
Developer hesabımız geçen seneden beri kullanımdadır ve katılan üyelerimiz bundan oldukça memnun görünüyorlar. Jailbreak aracından memnun olanlar, sorunlardan uzak bir kullanım sağlamak isteyenler üyelerimize kesinlikle tavsiye ediyoruz. Tamamen Apple Politikalarına uygun ve cihazınıza özel olduğundan dolayı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Süreç Nasıl İşliyor?
  • Katılım ücretlidir.
    • 3 aylık 30TL
    • 1 yıllık 120TL
Ödemeyi gerçekleştirdikten sonra cihazınızın UDID numarasını bize gönderdiğiniz andan itibaren 24 saat içerisinde IPA dosyanız hazırlanarak mail yolu ile size iletilir ve dilerseniz kurulum aşamasında tam destek sağlanır. Katılmak isteyenler ilgili konudan detayları inceleyebilir, Duyuru - Apple Developer Hesabımıza Katılım

Son düzenleme:

baykaya

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
ben daha önce satın almıştım bu konu hakkında ne yapabiliriz

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
ben daha önce satın almıştım bu konu hakkında ne yapabiliriz
Merhaba, ilgili konuda aşamalar anlatılmaktadır. Ödemeyi yaptıysanız aşağıdaki bilgileri özel mesaj yolu ile iletiniz. Ödeme hesaba geçtiği andan itibaren 24 saat içerisinde IPA’nız size mail yolu ile iletilir.

• Ad Soyad
  • Cep No
  • Mail Adresiniz
  • Cihaz Model
  • iOS Sürüm
  • UDID
    • Cydia anasayfasının en altında bulunmaktadır.
    • Jailbreak kullanmayanlar, cihazına ait UDID numarasını iTunes üzerinden öğrenebilir.
  • Jailbreak Aracı (unc0ver Electra vb)

Detaylı bilgi için, Duyuru - Apple Developer Hesabımıza Katılım

Tips
Tips
Üst Alt