Neler yeni

Çözüldü Genel Alınan Jailbreak Hataları ve Çözümleri

Tuna

Kayıtlı Üye
JailbreakTR

Bildiğiniz üzere bir süre önce yayınlanan “Yalu102 Jailbreak” beraberinde hatalarla geldi, daha önceden jailbreak yapan kullanıcılar biraz daha temkinli oldukları için kolayca üstesinden geldiler ama benim gibi bir hevesle yükleyip taklaya gelen kullanıcıların sayısı bir hayli yüksek, lafı uzatmadan alınan hatalar ve güncel çözümlerini listeliyoruz efenim

could not open file /var/lib/dpkg/status

Database hatası olarak tanıdığımız bu hata eksik veya bozuk dosya yüzünden sıklıkla karşılaşılan bir hata türü. Çok karışık bir görüntü sunan bu hatanın çözümü ise gayet basit

GEREKLİ DOSYALAR

1)

3)

Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

library/mobilesubstrate/dynamiclibraries

Bu hata nadiren görülen bir dosya eksikliği hatası, konumda bulunan “dynamiclibraries” tweaklerin yüklendiği klasör olarak geçiyor, bu dosyanın bozuk olma durumunda veya olmama durumunda bu hatayı almanız kaçınılmaz.

GEREKLİ DOSYALAR

• iPhone & iPad cihazınızı bilgisayara bağlayın
    • Cydia İmpactor programını açın
    • MobileTerminal.ipa sürükleyip “Cydia İmpactor” üzerine bırakın
    • Gelen satıra Apple Kimlik bilgilerinizi girin
    • Gelen uyarıya tamam diyerek işlemi tamamlayın
    • ardından iFunbox programını açın ve buradan “Books” klasörüne girin
    • indirdiğiniz ve daha sonrasında çıkarmış olduğunuz .lib klasörünü buraya yapıştırın
    • MobileTerminal programını açın ve sırasıyla aşağıda bulunan kodları girin.

1) su

2) alpine (bu şifreniz oluyor arkadaşlar bunu daha sonra değiştireceksiniz)

3) cd /Library/MobileSubstrate/DynamicLibraries

4) rm DynamicLibraries

ve son olarak Cydia üzerinden bir tweak yüklemeyi deneyin.

mehmetklc1907

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
''could not open file /var/lib/dpkg/status'' şu an bu hatayı alıyorum, electra için lib dosyası güncell mi ?

akin00

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5
iphone5 cihazıma helix ile jb yaptım ama cydia ya tıkladığımda hemen kapanıyor ne yapmam gerek?

Tips
Tips
Üst Alt