Neler yeni

Çözüldü Game Center Giriş Sorunu Hk.

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
iphone 5 cihazımda 10.3.3 jb kullanmaktayım. Oynamış olduğum clash of clansta bir diğer hesabıma giriş yapmak için game centerde oturum açmak için giriş yaptığımda aşağıdaki gibi uyarı almaktayım. Cİhazı restart reboot yapmama rağmen bu uyarı gitmemektedir. Görüş ve önerilerinizi beklemekteyim.

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Sunucu kaynaklı bir durum gibi görünüyor. Bunu anlamak için farklı bir cihazda denemeniz gerekiyor

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
başka bir iphone 5 cihazında giriş yapabiliyorum. Kendi cihazımla karşı taraf sunucusu arasında olan bir problem olduğu kanısındayım.

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
iTunes'dan çıkarak cihaz ayarlarını sıfırlamayı deneyin

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Jailbreak ve sürüm kaybına uğramamam için sıfırla menüsünden "Tüm Ayarları Sıfırla" yı mı yoksa "Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil" i mi seçmeliyim ?

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Jailbreak ve sürüm kaybına uğramamam için sıfırla menüsünden "Tüm Ayarları Sıfırla" yı mı yoksa "Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil" i mi seçmeliyim ?
Hayır silme yapma kesinlikle sadece ayar sıfırlaması yap
IMG_0361.jpg

uACetiN

www.cetinweb.com
Moderatör
Cihaz
iPhone 11
@snapsprovolone telefonunuzun çalışan tüm uygulamaları kapatın - uçak moduna geçin - cihazınızı kapatın tekrar açın - ayarları gidin -> game center çıkış yapın - uçak modunu devre dışı bırakın ve Wi-Fi'yi etkinleştirin - Ayarlardan gamecenter'a geri dönün -> game center tekrar giriş yapın. deneyın bakalım.

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
1 > bütün uygulamalardan çıkış yaptım
2 > uçak moduna aldım
3 > cihazı kapa + aç yaptım
4 > ayarlar > game center dan çıkış YAPAMIYORUM çünkü bir hesapla giriş yapamadım zaten.
5 > uçak modunu devre dışı bıraktım
6 > wifii yi etkinleştirdim
7 > ayarlar > game center a daha giriş yapar yapmaz "SUNUCUYA BAĞLANAMIYOR....." zımbırtısı ekrana geliyor :(

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
İnternette benzer soruna dair "game center sunucuya bağlanılamıyor" araması yaptığımda benzer sorunu yaşayan çok kişi olduğunu gördüm ve kesin çözüm yöntemi hiçbiryerde geçmiyor.

uACetiN

www.cetinweb.com
Moderatör
Cihaz
iPhone 11
appstore ve itunes hesapları icloud hesaplarından cıkıs yap telefon kapatıp ac tekrar hesaplarını gir

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
appstore ve itunes hesapları icloud hesaplarından cıkıs yap telefon kapatıp ac tekrar hesaplarını gir
1 > ayarlar da ilk sıradaki "iphone'unuza giriş yapın" kısmında çıkış yaptım ve iclouddan kendiliğinden çıkış yapıyor
2 > itunes ve app store seçeneğinde de otomatik çıkış yapılmış gözüküyor
3 > game center çıkış
4 > telefonu kapa / aç yaptım
5 > ayarlar da ilk sıradaki "iphone'unuza giriş yapın" kısmına girişi sorunsuz yaptım ve iclouda da kendiliğinden giriş yapıyor
Yalnız şunu farkettim : bu bölüm icloud seçeneğine de girdiğimde "icloudu kullanan uygulamalar" kısmında game center pasif gözüküyordu. onu aktif etmeye çalıştığımda kullanıcı adı parolamı mı girmemi istedi bunu da yaptım ama nerdeyse on dakika civarında sürmesine rağmen giriş işlemini sonuçlandırmıyor" neyse ;
6 > itunes ve app store seçeneğinde de otomatik giriş yapılmış görüyorum
7 > game center e daha tıklar tıklamaz o uyarı gelmeye devam ediyor.

uACetiN

www.cetinweb.com
Moderatör
Cihaz
iPhone 11
@snapsprovolone bağlantı çeşitleri dene ne bilim 3G den gir WİFİ den gir baska bi WİFİ den gir VPN dene DNS leri değiştir.

uACetiN

www.cetinweb.com
Moderatör
Cihaz
iPhone 11
@snapsprovolone bide reset at bakalım ne olucak. Açma kapama tuşu ile birlikte orta tuşa basılı tut elma işareti gelince bırak acılır.

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Appsync arada bir Problem yapabilir, Appsync deaktif yap dene , olmazsa Apple sayfasına gir Parolanı değiştir ve yine olmazsa Yeni bir hesap aç. Mutlaka üçünden biri problemi çözecektir.

Başka bir apple hesabı ile giriş yaptıysan daha önce problem oluşabilir

¯\_(ツ)_/¯

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Appsync arada bir Problem yapabilir, Appsync deaktif yap dene , olmazsa Apple sayfasına gir Parolanı değiştir ve yine olmazsa Yeni bir hesap aç. Mutlaka üçünden biri problemi çözecektir.

Başka bir apple hesabı ile giriş yaptıysan daha önce problem oluşabilir

¯\_(ツ)_/¯
hackyouriphone reposundan "appsync unified" yüklüydü. bu tweaki sildim cihazı restart yaptım maalesef.

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Cihazı formatladım bütün herşeyi sıfırdan kurdum.
Soruna neden olan şey tahmin edebildiğim kadarıyla : icleaner pro da ince ayarlar > Hizmetler başlığı altında yer alan "Game Center hizmeti" ni pasifize etmiş olabilirim ya da bu da değildir ama şimdi bu aklıma geldi zira icleaner da temizlik yaparken bu ince ayarlarla oynuyorum ve maalesef deneme modu aktif değilmiş bende ve bunu şimdi değil de birkaç gün önce farketmiş olsaydım o pasifize yi aktif hale dönüştürdüğümde game center tekrar çalışırdı.
Kısacası: sorun bir şekilde giderildi.

Tips
Tips
Üst Alt