Neler yeni

Duyuru Futurestore [3UTools Aracılığıyla (Windows)]

takarcan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
elimde 10.1.1 JB'li bir iphone 7 var. zamanında 12.0.1 SHSH lerini almıştım Conan üzerinden. konu güncel mi 12.0.1'e geçip sonra JB atabilir miyim teyit edebilir misiniz?
Mesaj düzenlendi:

İyi aksamlar ben bu yontemle ios 10.2 den ios 11 surumlerinden birine gecebilir miyim acaba? shsh2 kayitlarim mevcut o surumler icin

hocam denedin mi? ben de benzer durumdayım

Son düzenleme:

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@takarcan iphone 7 ( A10 ) ‘ de 10.1.1 kullanıyorsunuz. A10 cihazlar için 10.1.1 en son imzalanan 12.2 sürümü ile sep uyumlu değil. Yani Yükseltme yapamazsınız.

Ayrıntılı bilgi için ;

Kenan___

takarcan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
@takarcan iphone 7 ( A10 ) ‘ de 10.1.1 kullanıyorsunuz. A10 cihazlar için 10.1.1 en son imzalanan 12.2 sürümü ile sep uyumlu değil. Yani Yükseltme yapamazsınız.

Ayrıntılı bilgi için ;

Kenan___

ooo biz bitmişiz :( ios 11.4.1 için de SHSH vardı ama görünen o ki onlar da uyumlu değil. 12.2 ye çıkarıp bir süre JB'siz gideceğiz demek ki.

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
ooo biz bitmişiz :( ios 11.4.1 için de SHSH vardı ama görünen o ki onlar da uyumlu değil. 12.2 ye çıkarıp bir süre JB'siz gideceğiz demek ki.
10.1.1 de idare eder bir sürüm bence.

Kenan___

Rozealcan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Merhaba arkdaşlar ,

FutureRestore işlemi için başka bir alternatif olan bu yöntemi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Daha önce başka yöntemlerde paylaştık ancak bunun kullanım açısından daha kolay olacağını ve herkesin zorlanmadan bu işlemi yapabileceğini düşünüyoruz.
Bu işlem sadece 64Bit cihazları destekliyor yani 5S ve üzeri cihazları.

İşlemler için ihtiyacımız olanlar;

1. (2.33 sürümü ve üzeri)
  2. Cihazınıza uygun shsh2 kaydı bulunan ipsw dosyası ( buradan indirebilirsiniz.)
  3. Shsh2 kaydı ( buradan aldığınız kayıtlar )
  4. NonceReboot12xx ( buradan indirebilirsiniz.)

İşlemler

1. Öncelikle NonceReboot12xx ipasını impactor ile telefona kuruyoruz.

Buradan yararlanabilirsiniz.
Cydia Impactor Nedir? Nasıl Kullanılır

2. Shsh2 içerisinden aldığımız nonce değerini NonceReboot12xx içerisinden ayarlıyoruz.

3. Telefonu bilgisayara bağlayarak 3uTools programı açıyoruz ve içerisinden Flash &JB altından Advanced kısmına gelerek Downgrade 64-bit Device kısmını tıklıyoruz.

4. Gelen ekranda Select IPSW kısmına tıklıyoruz. Cihazımıza uygun ipsw dosyasını seçiyoruz.

5. Devam eden aşamada Cihazımıza uygun shsh2 dosyasını seçiyoruz.

6. Gelen ekrandaki Uyarıya Yes diyoruz.

İşlemler başlıyor. Bu aşamada bilgisayardan programa ve telefona müdahale etmiyoruz. işlemler bittiğinde 3uTools ekranında Restore finished! uyarı görülecek ve Telefon ekranındaki yükleme bittiğinde yeni sürümde açılacaktır.

ben şuanda 12.1.1 deyim halimden memnunum ama ileride bir sorun olup jailbreaki kaybetmemek için şimdiden indirip bu ayarlamayı yapmalı mıyım?
Bir diğer sorum da şu daha önce nonce ayarlama konularında noapnonce dosyasındaki generatoru e bakıyorduk bende 12.1.1 dosyasında noapnonce yok, 12.1.2 adlı dosyada var ama 12.1.2 hiç kurmamıştım neye göre elimde böyle bir kayıt var anlayamadım keza 12.1.3 kaydı da var hiç kurmamış olmama rağmen bir yardımcı olursanız sevinirim

Crawlinq

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6S
10.1.1 de idare eder bir sürüm bence.

Kenan___
Kenan kardeşim sana birşey soracağım bendeki ssh2 kayıtlarında 10 adet dosya var birtek noappnonce klasöründeki dosyada generatör kısmı var seçerken hangisini seçeceğim?
14341

quadespy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Merhaba arkdaşlar ,

FutureRestore işlemi için başka bir alternatif olan bu yöntemi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Daha önce başka yöntemlerde paylaştık ancak bunun kullanım açısından daha kolay olacağını ve herkesin zorlanmadan bu işlemi yapabileceğini düşünüyoruz.
Bu işlem sadece 64Bit cihazları destekliyor yani 5S ve üzeri cihazları.

İşlemler için ihtiyacımız olanlar;

1. (2.33 sürümü)
  2. Cihazınıza uygun shsh2 kaydı bulunan ipsw dosyası ( buradan indirebilirsiniz.)
  3. Shsh2 kaydı ( buradan aldığınız kayıtlar )
  4. NonceReboot12xx ( buradan indirebilirsiniz.) yada jailbreak aracı unc0ver yada chimera

İşlemler

1. Öncelikle NonceReboot12xx ipasını impactor ile telefona kuruyoruz.

Buradan yararlanabilirsiniz.
Cydia Impactor Nedir? Nasıl Kullanılır

2a. Shsh2 içerisinden aldığımız nonce değerini NonceReboot12xx içerisinden ayarlıyoruz.

2b. Jailbreak Aracından Nonce Ayarlama(Unc0ver- Chimera)

Shsh2 içerisinden aldığımız nonce değerini jailbreak aracılığıyla ayarlıyoruz.
3. Telefonu bilgisayara bağlayarak 3uTools programı açıyoruz ve içerisinden Flash &JB altından Advanced kısmına gelerek Downgrade 64-bit Device kısmını tıklıyoruz.

4. Gelen ekranda Select IPSW kısmına tıklıyoruz. Cihazımıza uygun ipsw dosyasını seçiyoruz.

5. Devam eden aşamada Cihazımıza uygun shsh2 dosyasını seçiyoruz.

6. Gelen ekrandaki Uyarıya Yes diyoruz.

İşlemler başlıyor. Bu aşamada bilgisayardan programa ve telefona müdahale etmiyoruz. işlemler bittiğinde 3uTools ekranında Restore finished! uyarı görülecek ve Telefon ekranındaki yükleme bittiğinde yeni sürümde açılacaktır.

ben de jailbreak yok sürümüm 12.4.1 12.4 kaydım var nası dönebilirim

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X

grafixer

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone XR
@srdgny Hocam Cihazım İphone Xr ve Shsh Kayıtlarımı aldım. Bulunduğum sürüm de 12.4 ve cihazım Jailbrekli cihazı aynı sürüme restore etmek istiyorum mümkün mü? Risk alıp Futurerestore ile denemeye korkuyorum.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
@srdgny Hocam Cihazım İphone Xr ve Shsh Kayıtlarımı aldım. Bulunduğum sürüm de 12.4 ve cihazım Jailbrekli cihazı aynı sürüme restore etmek istiyorum mümkün mü? Risk alıp Futurerestore ile denemeye korkuyorum.
Sep uyumsuz restore yapamazsın. Alternatif Succession tweakını kullanabilirsin

djengin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
arkadaslar slm

yanlislikla 13.2.2ye gecdim elimde 12.4.1 - 13.2 - shsh lari var nasil yeniden 12.4.1 egecerim????

eskiden ifaith vardi onunla ipsw ile shsh yi birbirne yamayip tele atinca oluydu suan nasil ipsw ile shsh yi birlestire bilirim

yardimci olursaniz sevinirim

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
arkadaslar slm

yanlislikla 13.2.2ye gecdim elimde 12.4.1 - 13.2 - shsh lari var nasil yeniden 12.4.1 egecerim????

eskiden ifaith vardi onunla ipsw ile shsh yi birbirne yamayip tele atinca oluydu suan nasil ipsw ile shsh yi birlestire bilirim

yardimci olursaniz sevinirim
Sürüm düşüremezsiniz, bulunduğunuz sürümde kalın ve yayınlanacak olan jb aracını bekleyin.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
tüh ya ozaman bosuna shsh lari topladim... 12.4.1 geri dönerim diye ümid ediyordum.... :-(
Shsh kayıtlarınızı her zaman alın.
Yayınlanacak olan jb aracı ile tekrar jb yapabilirsin.

djengin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Shsh kayıtlarınızı her zaman alın.
Yayınlanacak olan jb aracı ile tekrar jb yapabilirsin.

benim
aldigim shsh kaydim ilerde ise yarar mi peki 12.4.1 bide 13.2 var elimde ama jailbreak yokdu bunlar ilerde ise yarar mi ?

birde hangi program gerekli ??? eskiden ifaith ile yapiyordum

Tips
Tips
Üst Alt