Neler yeni

FutureRestore Şimdilik Kullanmayın

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Yaklaşık 2 ay önce @Samet in cihazına 12.2 sep kullanarak Fr yapmıştık, sorun nerdeyse 2 ay sonra ortaya çıktı.

@Crawl11 12.3 beta sep kullanarak Fr yapmış yinede aynı sorunu yaşamış.

Sorun Genellikle 15 gün sonun da ortaya çıkıyo. Nadir de olsa daha uzun sürenler var.

Umarız senin cihazında hiç yaşanmaz. Bizi bilgilendirsin.

@HarunSileoTR

hknst

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
@HarunSileoTR hangi sürümün sepini kullandın bende bi fr yapayım cihaz kafayı yedi gibi :)

saku

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
6s+ 'yı 11.2.1'den JB yapılabilen herhangi bir iOS 12 sürümüne geçirmeyi istiyorum. SEP'ler hala uyumsuz mu? :(

CanYesilyurt

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Konuya ekleme yapmak istiyorum tüm yorumları okumadım. 11.3.1 kullanıyordum 1 ay önce 12.1.2 sürümüne geçtim bugün başıma geldi olay. Fr yaparak 12.1.2 sürümüne geri geldim. Yedeksiz kullanmak zorunda kaldım cihazı yedek alamadığımız için. 3. Sayfada bir kere bile 12 beta kullanmakla ilgili bir yorum okudum ben hiç 12 kullanmamıştım 11.3.1 son attığım güncellemeydi benim. Teşekkür ederim.

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Fortnight hatası ile iOS 12.2'de karşılaşılmıyormuş anlaşılan:
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Güncel SEP ve Baseband ile iOS 12.2'ye FR ile restore edilip test edildiğinde (En azından A7 ve A11 cihazlarda kesin şu anda) yeniden başlatma döngüsüne girmemiş cihazlar. Yani FR'yi kullanmak isteyenler varsa 12.2'ye restore ederse fortnight hatasıyla karşılaşmazlar. Tabi belki 2 hafta sonra olmadı, 4 hafta veya 5 hafta sonra da çıkabilir bu sorun, belli olmaz. Fakat şimdilik sorun yok gibi görünüyor, umarım da çıkmaz. Hazır 12.2'ye de JB varken (GeoSn0w A7/A8 cihazlar için de bir exploit hazırlıyor zaten:
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız
) bence bu gayet uygun bir fırsat, hatta özellikle bu hataya zaten yakalananlar varsa restore edip denemeliler bence.

hknst

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
fr güncellenip yapmamız gerekiyor değil mi şu an ben istesem 12.1.1b3ten 12.1.3 veya diğer sürümlere yapabilir miym? Yazdığınızı tam anlamdım çünkü fr güncellenmesi gerekir diye düşünüorum

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Herhangi bir güncellemeye gerek yok, iOS 12.2'ye son sürüm SEP ve Baseband ile (Şu anda 12.3.1) restore edeceksiniz sadece. Sorun zaten FR değil SEP kaynaklıydı, güncel FR de iOS 12 ile uyumlu olduğundan SHSH2 kayıtlarınızla sorunsuz geçiş yapabilirsiniz. Yalnız 12.1.3 veya 12.1.4'e değil 12.2'ye geçmenizi öneririm eğer geçmeyi düşünüyorsanız.

hknst

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
bende 12.1.3 falan düşünüyordum. neden 12.2

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Çünkü bu hata, 12.2'de test edildiğinde ortaya çıkmamış (Reddit'te konusu var hatta, Bir 5s ve X üzerinde test edildi şimdilik). 12.1.3 ve 12.1.4'e restore etmek, 12.1.2'ye restore etmekten farklı olmayacağından hataya yakalanırsınız çok büyük ihtimalle. Bu nedenle 12.2'ye gitmenizi önerdim, hem aynı JB 12.2'ye de mevcut sonuçta 🙂

hknst

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Şu an bekleyelim çünkü tweak uyumluluğu da gerekli :)

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
12.2'de hala Touch ID sorunu var mı ? 12.1.2'e fr yaptım bugün şimdi Touch ID sorunu olacak. Onda sorun yoksa geçeyim en azından.

bilaleminturker

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
12.2'de hala Touch ID sorunu var mı ? 12.1.2'e fr yaptım bugün şimdi Touch ID sorunu olacak. Onda sorun yoksa geçeyim en azından.
11.3.1 sen 12.2 ye futurestore yaptım bir hafta önce. Şu anlık hiçbir problem yok. 3utools ile Windows 10 sorunsuz gerçekleşti.

CanYesilyurt

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
12.1.2 kullanıyorum kaça geçmeliyim? bu sorun şu an yoksa hemen fr yapmalıyım

tomtom

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
11.3.1 sen 12.2 ye futurestore yaptım bir hafta önce. Şu anlık hiçbir problem yok. 3utools ile Windows 10 sorunsuz gerçekleşti.
Gecen gun gecici olarak touch id verdim, 24 saat bile gecmeden respring e girdi. Irestore ile tekrar yuklemek zorunda kaldim.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

bilaleminturker

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Gecen gun gecici olarak touch id verdim, 24 saat bile gecmeden respring e girdi. Irestore ile tekrar yuklemek zorunda kaldim.

Ben ilk kurulumdan beri Touch ID ve parola kullanıyorum. Hala bi problem yok.

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
10 gün önce bende son sürüm sep ile fr yaptım Touch ID açık bir sorun yok şimdilik.

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Siz 3utools ile mi restore yaptiniz? Benim ios 12.1.2 bu arada.

12.1.2’ye restore ettiyseniz yeniden başlatma hatasına yakalanmanız normal. 12.2’ye restore etmelisiniz, fakat biraz beklemenizi öneririm. 12.4’ün SEP’i bu sorunu yaratıyor mu bilmiyoruz ve hala test ediliyor. Fakat yine de geçmek isterseniz geçebilirsiniz 12.2’ye, son sürümün SEP ve Baseband’ı 12.2’yle uyumlu.

tomtom

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
12.1.2’ye restore ettiyseniz yeniden başlatma hatasına yakalanmanız normal. 12.2’ye restore etmelisiniz, fakat biraz beklemenizi öneririm. 12.4’ün SEP’i bu sorunu yaratıyor mu bilmiyoruz ve hala test ediliyor. Fakat yine de geçmek isterseniz geçebilirsiniz 12.2’ye, son sürümün SEP ve Baseband’ı 12.2’yle uyumlu.
yarin deneyeyim bakalim.
tesekkurler.

Son düzenleme:

tomtom

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
12.1.1 i iRestore ile yuklemistim. gecen gun 12.2 bloblarim ile yine iRestore kullanip 12.2 yukleyeyim dedim. device is not valid state hatasi verdi. halbuki cihaz restore moddaydi zaten. neden bu hatayi verdigini anlayamadim.

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Telefonu normal moda alıp da tekrar deneyin. Ayrıca bilgisayarda iTunes'un güncel sürümünün yüklü olmasına dikkat edin (Sürücülerin güncel olması adına). Yalnız Windows 10 kullanıyorsanız Mağaza'dan değil Apple'ın sitesinden indirmeye dikkat edin, sorun çıkabiliyor Mağaza sürümüyle.

selcuktncr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
merhabalar

konuyu okudum ama kafam iyice karıştı :)

cihazım 6+

sürümüm 12.1.1 unc0ver jb li.

12.2 ye geçmelimiyim? geçebilir miyim? shsh bloblarım mevcut. geçmeliysem hangi aracı kullanmalıyım geçiş için?

özet geçerseniz çok sevinirim. şuan imzası açık olan sadece 12.4 malum.

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
merhabalar

konuyu okudum ama kafam iyice karıştı :)

cihazım 6+

sürümüm 12.1.1 unc0ver jb li.

12.2 ye geçmelimiyim? geçebilir miyim? shsh bloblarım mevcut. geçmeliysem hangi aracı kullanmalıyım geçiş için?

özet geçerseniz çok sevinirim. şuan imzası açık olan sadece 12.4 malum.
Gerek yok. Bazı tweakler falan uyumsuz. Sürümün iyi.

Tips
Tips
Üst Alt