Neler yeni

FutureRestore Şimdilik Kullanmayın

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
  • Son imzalanan 12.2 Sep kullanarak cihazını Futurerestore ile restore eden kullanıcılar yaklaşık olarak 15-20 gün sonra garip bir sorunla karşılaşıyor.

• Eğer cihazların da Parola ve Touch İD / Face İD aktif ise , şifreyi girdikleri zaman yaklaşık 5 Sn sonra cihaz yeniden başlatılıyor.
Geçici Çözümler ;

• 12.2 sep kullanarak cihazını restore eden üyelerimize tavsiyem ; cihazınızda ki Parola, Touch İD / Face İD kaldırın ve bir çözüm bulunana kadar öyle kullanın.

• Cihazınızı sıfirlama ihtimaline karşı, Mutlaka Nonce set ayarlayın ve İphonebul Cihazınız da aktif olsun.
Hali hazırda bu sorunu yaşayan üyelerimiz için çözüm ;
  • Cihazınıza daha önce Nonce set ayarladıysanız ; tekrardan son imzalanan 12.2 sep kullanarak cihazı restore edebilirsiniz.
  • Cihazı Fr ile restore edemiyorsanız, icloud hesabınızdan, İphoneBul özelligini kullanarak İphone cihazınızı silin. Sonrasın da tekrar Fr yaparsınız.
*** Bu sorunu yaşadıktan sonra cihazınızı Ft yapsanız bile ortalama 15-20 gün sonra aynı soru tekrar yaşarsınız. En basit çözüm; cihazı Parola olmadan kullanmak.

*** Sorunu tetikleyen şey; cihazın açılıp kapanması. Fr yaptıktan sonra, cihazı parola aktif olarak kullanirken bile, hiç kapatmazsanız 2 ay da geçse sorun ortaya çıkmıyor.

Güncelleme;

12.4 sep kullanarak 12.2 sürümüne Fr yapanların 15 gün geçmesine ragmen sorun yaşamadığı bildirildi.

Son düzenleme:

Profhi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Şuan o şekilde restart atıyor açamıyorum yardım :S

Profhi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
telefon açılmıyor icloud bilgisyardan girince kod gönderiyor ekrana ?

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
  • Son imzalanan 12.2 Sep kullanarak cihazını Futurerestore ile restore eden kullanıcılar yaklaşık olarak 2 hafta sonra garip bir sorunla karşılaşıyor.
  • Eğer cihazların da tuş kilidi açma şifresi aktif ise, şifreyi girdikleri zaman cihaz reset atıyor.
  • 12.2 sep kullanarak cihazını restore eden üyelerimize tavsiyem tuş kilidi şifresini kaldırın ve bir çözüm bulunana kadar öyle kullanın.
  • Bahsettiğim sorunu yaşayan üyelerimiz için çözüm :
Cihazınız da İcloud hesabınız varsa, bilgisayar tarayıcısından icloud hesabınıza giriş yapıp 'İphone sil' özelliğini kullanıp sorasın da tekrar FR yapmalısınız. ve tabiki tuş kilidi şifresi olmadan kullanmaya devam etmeniz gerekmekte.

alternatif bir çözüm bulunduğun da konu güncellenir.
Kenan hocam sen benim pc bağlanıp FR yapmıştın şu anda sorun yokda olma ihtimali varmı iOS 11.3.1 aynı sürüme FR yapmıştın

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Kenan hocam sen benim pc bağlanıp FR yapmıştın şu anda sorun yokda olma ihtimali varmı iOS 11.3.1 aynı sürüme FR yapmıştın
12.2 sep kullanamıştık, evet sizinde aynı sorunu yaşama ihtimaliniz var malesef. Ama kesin değil çünkü sorun yaşayanlar hep ios 12.1.* sürümde olduklarını bildirmiş. emin değlim.

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@efsane6 Adminimiz konuyla ilgili araştırmasını sürdürüyor. daha sağlıklı bi çözüm bulduğun da sizinle paylaşacaktır.

omeraksoy

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Bu sorun uncover beta 51 ve sonrasında oluştuğunuda yazar mısın dostum..
Mesaj düzenlendi:

futurerestore yap ve baştan kurunca şifre ayarlama
yapamaz ki cihaz acılıp kapandı ve nonce gg oldu

coolstar

Sileo
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Bu sorun uncover beta 51 ve sonrasında oluştuğunuda yazar mısın dostum..
Mesaj düzenlendi:

yapamaz ki cihaz acılıp kapandı ve nonce gg oldu
sorun değil hallederiz biz

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
nonce gitmez restart atmayla futurerestore yapsın hangi nonce u ayarlamışşa
Konuya reset atıyor yazmıştım ama bu doğru bir bilgi değil. Cihaz yeniden başlatılıyor. Nonce gitmiştir. Cihazı icloud kullanarak sıfırlaması gerekiyor. sonra nonce ayarlayıp tekrar Ft yapmalı

coolstar

Sileo
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Konuya reset atıyor yazmıştım ama bu doğru bir bilgi değil. Cihaz yeniden başlatılıyor. Nonce gitmiştir. Cihazı icloud kullanarak sıfırlaması gerekiyor. sonra nonce ayarlayıp tekrar Ft yapmalı
cihaz yeniden başlatılsa bile nonce gitmez arkadaş fr yapabilir güvenli bir şekilde

wiz4rd

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Evet beyler sorunu sağolsun arkadaşlar yardımıyla çözdük sorunu yaşayan bendim. Kodu SMS ile isteyin ve WiFi ti kapatmaya çalışsın hücresel açık kalsın telefonu sil deyince hücresele bağlanıp otomatik telefonu sıfırlayacak

coolstar

Sileo
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
arkadaşın nonce sapasağlam netini değişşin telrer denesin sep indirme sorunu var

Tips
Tips
Üst Alt