Neler yeni

FutureRestore Şimdilik Kullanmayın

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
@Kenan___ benim sürümüm 11.3.1 iOS 12 shsh kayıtlarım var sorunsuz geçiş yapabilirmiyim ??

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@Samet
Kardeşim şu Forumda ne zaman arama yapmayı düşünüyorsun?

Sorduğun sorunun cevabı bu konuda;

JailbreakTR

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
@Samet
Kardeşim şu Forumda ne zaman arama yapmayı düşünüyorsun?

Sorduğun sorunun cevabı bu konuda;

JailbreakTR
@efsane6 Sürekli arama yapıyorum çokta alakasız birşey sormadım yinede özür dilerim
😔😞

efsane

Administrator
Cihaz
@Samet
Sen iPhone 6 — IOS 11.3.1 kullannıyorsun...

Avantajların:

1. IOS 12.0 - 12.1.2 arasında istediğin sürüme geçebilirsin... ***SHSH*** kayıtların varsa!

2. IOS 12.x ‘den tekrar IOS 11.3.1’e düşürebilirsin
***SHSH*** kayıtların varsa!

3. istediğin kadar Elmada kalabilirsin AMA Nonce gitmeyecek şartıyla!

Dezavantajın:

FutureRestore yaptıktan sonra ;

***Telefon şifresini ve Parmak izini devredışı bırakman lazım***

JailbreakTR

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Teşekkür @efsane6 mutlaka bu sorunla karşılaşıcakmıyım? Kesinmi bir ihtimal mı ?

Moderatör tarafından düzenlendi:

efsane

Administrator
Cihaz
@Samet
Aklında bulunsun!

Eğer Elmada kalırsan ; 1’den fazla “HardReset” atma Cihaza! ( Nonce’nin silinmemesi için)

Önemli:
yukardaki işlem sadece IOS 12.2 imzası açık olduğu sürece geçerlidir..

Bir ihtimal:
IOS 12.3 beta1-2-3 SEP uyumluluğu devam ederse o zaman yukardaki işlem tekrar geçerli olur ve yine aynı işlemleri yapma şansın var...

JailbreakTR

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Sahur vakti okudum okudummmmm uzunca. Aklıma takılan bir kaç şey oldu. Nonce değeri sep uyumluluğu falan en son iphone 6 kullandm sonra androide geçip 2-3 yıl kadar iosa uzak kaldım. En son cydia eraser restore aracını biliyordum faturestore o zamanlar yok gibiydi sanki yada ben denk gelmedim. Herneyse şimdi bu parola ve touch ıd sorunları devre dışı bırakmalar va cihazda kalıcı olarak mı kalıyor. Yani mesela nonce vs gibi dediğiniz şeylere yabancıyım biraz ama diyelim ki jb den vazgeçip son sürüm iosa güncellesek cihazı bu dediğiniz sorunlar devam eder mi ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@AdemUysal

iOS son sürüme itunnes ile güncelleme yaptığınız zaman hiç bir sorun yaşamazsınız.

İmzalanmayan sürümlere Futurerestore ile restore edebilmek için, telefona nonceset dediğimiz bir şifreyi tanımlamak gerekiyor. Bunu su andaki Jb araclarini kullanarak yapabiliyoruz.

Su anda imzalanan 12.2 iOS surumu kullanarak gerçekleştirilen FR işlemlerinden sonra cihazda reset ama sorunları çıkıyor.

Kenan___

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
@AdemUysal

iOS son sürüme itunnes ile güncelleme yaptığınız zaman hiç bir sorun yaşamazsınız.

İmzalanmayan sürümlere Futurerestore ile restore edebilmek için, telefona nonceset dediğimiz bir şifreyi tanımlamak gerekiyor. Bunu su andaki Jb araclarini kullanarak yapabiliyoruz.

Su anda imzalanan 12.2 iOS surumu kullanarak gerçekleştirilen FR işlemlerinden sonra cihazda reset ama sorunları çıkıyor.

Kenan___
açıklayıcı oldu hocam sağol

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
*** Güncelleme; Bu sorunu yaşayan @Harununalofficial üyemiz, 12.3 beta 2 sep kullanarak Restore yapmış ve 20 gün geçmesine rağmen herhangi bir sorun yaşamamış.

*** Ayni sorunu yaşayan üyelerimiz 12.3 beta 2 sep kullanarak restore yapıp deneme yapabilir.

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
merhaba daha önce @Kenan___ ios 11.3.1 aynı sürmüme restore etmiştik ve az önce telefon kapandı açıldı ve Parola ve Touch İD girince reset atıyor ne yapamam gerekiyor jailbrek kurtarma şansınsım varmı yoksa son sürüme geçecem

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@Samet iCloud hesabına tarayıcıdan giriş yap, iPhonebul özelliğini kullanarak “iphoneSil” işlemeni yap.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
iki faktorlu doğrulama kodu geliyor ama telefona onaylayamıyorum

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
iki faktorlu doğrulama kodu geliyor ama telefona onaylayamıyorum
Şifreyi SMS olarak iste, kilit ekranın da şifreyi göremezsen, sim kartını başka bir tele tak

kenan___

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
iPhonebul girdim konum açık değil diyor

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Cihaz c.ici görünüyorsa konum önemli değil, iPhone sil yap

kenan___

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
tamam yaptım şimdi ne olacak

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@Samet iPhone geri yükleme ekranın da tekrar açılacak. 12.3 beta 2 Seple FR yaparsın şansını denersin. Bu haliyle en az 15 gün kullanabilirsin. Parola ve Touch ID kullanmazsan istediğin kadar kullanabilirsin

kenan___

Sagoita

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Arkadaşlar 12.3 beta 2 Sep aynı şekilde restart problemine sebep oluyor, kullanmayın.
Kullandıysanız ekran kilidinizi kaldırın.
Test edilen cihaz : iPhone 6S, 12.1.1 Beta 3

@Kenan___ hocam bilginize...

Atorex

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Ne zaman yapmıştınız FR . Kaç gün geçtikten sonra başladı sorun. Ben 27 Nisanda yükledim 12.3 beta 3 sep ile yüklemiştim. Az önce parola ve Touch ID etkinleştirdim sıkıntı olmadı.

Sagoita

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Ne zaman yapmıştınız FR . Kaç gün geçtikten sonra başladı sorun. Ben 27 Nisanda yükledim 12.3 beta 3 sep ile yüklemiştim. Az önce parola ve Touch ID etkinleştirdim sıkıntı olmadı.
Kafadan 20-25 gün önce yaptım. Şifresiz kullanıyordum bu zamana kadar, şifreyi etkinleştirip respring atınca restartlara başladı.

Atorex

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Peki jailbreak pasif olduğunda da aynı sorun devam ediyor mu? Tekrar parolayı kaldırma mümkün olmuyor mu?

Sagoita

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Peki jailbreak pasif olduğunda da aynı sorun devam ediyor mu? Tekrar parolayı kaldırma mümkün olmuyor mu?
Her türlü sorun devam ediyor. Kilidi açtıktan sonra direk restart çekiyor. Cihazı sıfırlamadan kurtuluş yöntemi yok.

Profhi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Neredeyse 1 ay olacak kapatıp açıyorum @Kenan___ kapanma yok bugun tekrar yedek aldım sonra kapadım açtım no problem

Tips
Tips
Üst Alt