Neler yeni

FutureRestore ile 11.3-11.3.1Restore (SHSH Kaydı ile) [Windows]

riveryilmaz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Maalesef nonce ayarlayamadığınız için yapamazsınız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hocam 11.3.1 jailbreak yapmıştım. Sonra malum bi güncelleme vardı ya o zaman kaybettim jailbreakı. 11.4.1 e güncelledim. Jailbreak varken “nonce” faalan yapmıştım ama pek hakim değilim bu konulara. Artık dönüşüm olmaz mı ?

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Hocam 11.3.1 jailbreak yapmıştım. Sonra malum bi güncelleme vardı ya o zaman kaybettim jailbreakı. 11.4.1 e güncelledim. Jailbreak varken “nonce” faalan yapmıştım ama pek hakim değilim bu konulara. Artık dönüşüm olmaz mı ?

Hocam isterseniz deneyin ama ayarladığınız nonce gitmiştir.

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
beyler daha önce faturerestore yapıyordum sonra vin 8.1 den win 7 geçtim faturerestore yaparken herşey iyi gidiyor sonra devam etmek için bir tuşa basın diyor basıyom kapanıyor terminal

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
beyler daha önce faturerestore yapıyordum sonra vin 8.1 den win 7 geçtim faturerestore yaparken herşey iyi gidiyor sonra devam etmek için bir tuşa basın diyor basıyom kapanıyor terminal
administrator olarak komut satırını açman lazım. ve 64 bit işletim sistemi olması lazım

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
administrator olarak komut satırını açman lazım. ve 64 bit işletim sistemi olması lazım
Biri pc bağlanıp yapmıştı ben pek anlamıyorum bana ayarlamıştı sadece başlat basıyordum feturerestore yapıyordu bu dediğini nasıl yapacam tek tek anlatırmısın yada eve geçince resim atarım ona göre bilgi verirsin

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
Biri pc bağlanıp yapmıştı ben pek anlamıyorum bana ayarlamıştı sadece başlat basıyordum feturerestore yapıyordu bu dediğini nasıl yapacam tek tek anlatırmısın yada eve geçince resim atarım ona göre bilgi verirsin
başlata cmd yaz, çıkana sağ tıklayığp yönetici olarak çalıştır de.. Sonra downgrade klasörünün adresini kopyala, açılmış olan cmd ekranında "cd klasör yolu" şeklinde yazıp enter a bas. SOnrasında FR kodunu gir.. çalışacaktır ;)

nabe

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Cihazım iphone 6s plus

10.2 kullanıyorum elimde 11.2 shs kaydı var 11.2 ye geçiş yapabiliyormuyum ?

alpine_2934

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
arkadaşlar merhaba.gecenin bu saati oldu ve ben hala uğraşıyorum :) azimle devam.
benim sorunum şöyle oluştu
bu arada telefonum 7+
11.3.1 de iken jb yaptım ve bir tweak yüzünden telefonum elmada kaldı ne yaptıysam (araştırmalarım sonucunda) sorunu çözemedim ve 11.4.1 e yükseltmek zorunda kaldım.telefonu aldığımdan beri dört gözle beklediğim jb yi büyük bir heyecanla tweakleri yüklerken iki gün içinde kaybettim ve kafayı yiyorum.jb siz apple ürünleri benim için çöp.araştıra araştıra bu foruma denk geldim ve çok faydalı olduğunu/olacağını gördüm/düşünüyorum inşaALLAH.
ELİMDE 11.3.1 in SHSH kaydı var.
şimdi sırası ile herşeyi downgrade klasöründe topladım işlemlere başladım
şu noncereboot u kuramıyordum yine siteyi araştırdım ve kurdum.
fakat bu seferde programı çalıştırıyorum please wait (1/3) yazıyor ve program kapanıyor .tekrar sildim yükledim olmuyor bir türlü açılmadığı içinde işlemlere devam edemiyorum
lütfen yardım edin çıldırma noktasına geldim,bir iphone kullanıcısı olarak jb olmadan benim için bu cihazı kullanmak çok üzücü

frttr

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
hocam merhaba çok karışık çözemedim nasıl yaptığınızı dünden beri uğraşıyorum yapmak için

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Hayır.. şu anda sadece 11.3.1 e geçebilirsiniz
Gökmen hocam ben burda takılıyorum devam etmek için bir tuşa basın diyo basıyom cm’den kapanıyor ayrıyeten onun üstünde görduğun gibi bir hata var failed with errorcode=67 yardımlarınızı bekliyorum
AA7A78BA-3552-45ED-B358-6F8B24E8E92B.jpeg

Son düzenleme:

takarcan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
Rehber için teşekkürler SHSH ile ilgili bir sorum var, cihazim iphone 7 ve ios JB'li 10.1.1'deyim. JB mümkün olan bir ios'a yükseltmek istiyorum (11.1.2 olabilir). Bu sistemle mümkün mü? Conan sayfasında benim SHSH'ler boş geliyor. Pek çok kez denedim olmuyor.

Bir de rehberin başına uyumlu olduğu cihazlar ve ios'lar gibi bir şey yazsak fena olmaz.

Son düzenleme:

scul

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhabalar
IOS 12 çıkışıyla Future Restore işlemi sonlanyormu?
IOS 11.4.1 imzaları kapanmadan 11.4.1.ipsw deki sep ve baseband ile Future Restore yapılabilirmi?

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Rehber için teşekkürler SHSH ile ilgili bir sorum var, cihazim iphone 7 ve ios JB'li 10.1.1'deyim. JB mümkün olan bir ios'a yükseltmek istiyorum (11.1.2 olabilir). Bu sistemle mümkün mü? Conan sayfasında benim SHSH'ler boş geliyor. Pek çok kez denedim olmuyor.

Bir de rehberin başına uyumlu olduğu cihazlar ve ios'lar gibi bir şey yazsak fena olmaz.
SHSH kayıtlarınız sağlam değilse maalesef geçemezsiniz. Eğer SHSH kayıtlarınız sorunsuzsa geçebilirsiniz ancak 11.3.1'e geçebilirsiniz.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Merhabalar
IOS 12 çıkışıyla Future Restore işlemi sonlanyormu?
IOS 11.4.1 imzaları kapanmadan 11.4.1.ipsw deki sep ve baseband ile Future Restore yapılabilirmi?
11.4.1 imzaları açık olduğu sürece sorun yok, kapandıktan sonra maalesef yapamayacağız.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Teşekkürler cevabınız için, iOS 11.3.1 in 12.0 ile sep uyumu yok anladığım kadarıyla.
henüz tam belli değil ama iPhone 5s için uyumlu gibi söylentiler var, diğer cihazlar uyumsuz büyük ihtimalle

Validaliy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Telefonun için 11.4.1 sürümünü indir.
sonra da komut isteminde bunu yaz:
Hatırlıyorsan sen pc bağlanıp yapmıştın seni aradım pc yok dimiş tin yaparsan sen yaparsın yine ben pek anlamıyorum yanlış hatırlamıyorsam 11.4.1 sürümünü indirmiştik zaten

Validaliy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Hatırlıyorsan sen pc bağlanıp yapmıştın seni aradım pc yok dimiş tin yaparsan sen yaparsın yine ben pek anlamıyorum yanlış hatırlamıyorsam 11.4.1 sürümünü indirmiştik zaten
11.4 sürümünü indirmiştik. Sen 11.4.1 sürümünü indir

seyitcan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
selam dostlar ben telefonumu tweak claner ile temizleyeyim dedim bir süre sonra dondu hiç bir uygulama açılmadı tweak claner dahil telefonu kapattım sonra açtım etkinleştirme sayfasını geçemiyorum itunes görüyor gelen aramalarıda cevaplayabiliyorum ama etkinleştirme ekranını geçemiyorum bu durumda bu arada sürüm ios 11.3.1 shs2 kaydım var aynı sürüme restore edebilirmiyim yardımlarınızı bekliyorum ustalar bi elatın

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
selam dostlar ben telefonumu tweak claner ile temizleyeyim dedim bir süre sonra dondu hiç bir uygulama açılmadı tweak claner dahil telefonu kapattım sonra açtım etkinleştirme sayfasını geçemiyorum itunes görüyor gelen aramalarıda cevaplayabiliyorum ama etkinleştirme ekranını geçemiyorum bu durumda bu arada sürüm ios 11.3.1 shs2 kaydım var aynı sürüme restore edebilirmiyim yardımlarınızı bekliyorum ustalar bi elatın
Future Restore şu an kullanılamıyor. Cihazınız nedir?

Tips
Tips
Üst Alt