Neler yeni

FutureRestore ile 11.3-11.3.1Restore (SHSH Kaydı ile) [Windows]

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
biri pc me bağlanıp yapabilirmi rica etsem bilen biri lütfen ben bir şey anlamadım korkuyorum yapmaya

Trafikci258

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar yokmu çözümü?

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Arkadaşlar yokmu çözümü?

Hocam bildiğim kararıyla iOS 12 den 11.3.1 futurerestore yapımıyor yapman için aynı sürümde olman lazım bildiğim kadarıyla

Trafikci258

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Hocam bildiğim kararıyla iOS 12 den 11.3.1 futurerestore yapımıyor yapman için aynı sürümde olman lazım bildiğim kadarıyla
Olurmu dostum aynı sürüm bence önemli olmaması gerekli yoksa benmi yanlışım

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Olurmu dostum aynı sürüm bence önemli olmaması gerekli yoksa benmi yanlışım

Şu an için böyle daha sonra olabilir admin ler daha iyi bilir kaç kişi elmeda kalmış dönüş yapamıyor

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Yokmuş dönüş sağolasın boşverdim o zaman

Hocam bende futurerestore yapacam yapamıyorum sen biliyorsan bana yaparmısın telefonum 2 saate bir safe mode düşüyor adminler dedi yükseltirken kalıntılar kalmış olabilir o yüzden

deviL

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
hem güncel kodu hem videodaki kodlara göre yapmama rağmen olmuyor sürüm yükseltme. bu konuda bana yardımcı olabilecek biri var mı ?

deviL

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Hocam boot nonce yazan yeri sola kaydırın set nonce yazması lazım. Oraya basıp yazıyorsunuz.
Hocam böyle yaparak denedim olmadı, ssh üzerinden nonce değerini girmeme rağmen ios 9.3.3 ü 11.2 sürümüne güncelleyemedim. Shsh kaydım var, videoda anlatılan kodları da girdim ama yine de olmadı.

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@gokmenecer hocam 11.0.1'den geçeceğim, kayıtlarım var. Merak ettiğim Windows ta 32 bit-64 bit farkediyormu, konu içinde göremedim. Bi yerde 64 bit lazım diye görmüştüm sanki..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
valla bende 2 saattir yapamadım. herşey tamam, nonce ayarıda tamam, telefon kurtarma moduna girdi. komut penceresi baya ilerliyor ama sonunda aşağıdaki komutta bitiyor.. ip 6 11.0.1
</dict>
</plist>
Found device in Recovery mode
Device already in Recovery mode
Identified device as n61ap, iPhone7,2
Extracting BuildManifest from IPSW
Product Version: 11.3.1
Product Build: 15E302 Major: 15
Device supports Image4: true
Got APNonce from device: 21 97 60 d3 75 f8 66 23 02 fc 10 e0 8b 23 db 43 5d 87 7
9 55
checking APTicket to be valid for this restore...
Verified ECID in APTicket matches device ECID
Verified APTicket to be valid for this restore
[Error] ERROR: SEP does not match sepmanifest
Done: restoring failed.
Failed with errorcode=-67

C:\Users\Bilgisayar 9\Desktop\Downgrade>

Validaliy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
valla bende 2 saattir yapamadım. herşey tamam, nonce ayarıda tamam, telefon kurtarma moduna girdi. komut penceresi baya ilerliyor ama sonunda aşağıdaki komutta bitiyor.. ip 6 11.0.1
</dict>
</plist>
Device already in Recovery mode
Identified device as n61ap, iPhone7,2
Extracting BuildManifest from IPSW
Product Version: 11.3.1
Product Build: 15E302 Major: 15
Device supports Image4: true
Got APNonce from device: 21 97 60 d3 75 f8 66 23 02 fc 10 e0 8b 23 db 43 5d 87 7
9 55
Verified APTicket to be valid for this restore
[Error] ERROR: SEP does not match sepmanifest
Done: restoring failed.
Failed with errorcode=-67

C:\Users\Bilgisayar 9\Desktop\Downgrade>
11.4 sürümünü de indirin. Sonra komuttaki—latest-sep kısmını -i 11.4.ipsw olarak değiştirin

Validaliy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Hocam ipsw'denmi 11.4 indireceğim. 11.3.1 yüklemeye çalışıyorum, onun için 11,3.1 indirmiştim
–latest-sep komutu 11.4.1’in sep dosyalarını indiriyor ve onun sep dosyası 11.3.1 ile uyumlu değil o yüzden 11.4 sürümünü dü indireceksin —latest-sep kısmını “-i 11.4.ipsw” olarak değiştireceksin ama dikkkatli ol başına -i koy yoksa 11.4’ü yüklersin

futurerestore.exe -t shsh_dosya_adi.shsh2 --latest-baseband -i 11.4_ipsw_dosya_adı.ipsw 11.3.1ipsw_dosya_adi.ipsw -d

Son düzenleme:

Millesches

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
ios 11.4den 11.3.1e nasıl geçerim noncereboot exploit hatası veriyor

Son düzenleme:

Eflatun

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Bu noncereboot1131 i telefonda çalıştırmayı başarabilen var mı?

Rehber hazırlanıyorsa kullanıcıların hemen hemen hepsinin yaşadığı sorunların nasıl çözüleceğini de belirtirseniz daha iyi olur. Ben 3.1.3'den beri jb yaparım böyle sıkıntılı bir jb sürümü görmedim.
Mesaj düzenlendi:

ios 11.4den 11.3.1e nasıl geçerim noncereboot exploit hatası veriyor
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Yukarıdaki linkteki adımları denediniz mi? Respring işlemi yaptıktan sonra çalıştığı yönünde iddialar var. noncereboot1131 uygulamasını başarılı çalışması için buradaki adımları deneyebilirsiniz. Respring konusunda ben klavyede metin değişimi yöntemiyle cihaza jb'si respring yöntemini başarılı gerçekleştirebiliyorum. Lakin şu ana kadar ki denemelerimde noncereboot1131 uygulamasını başarılı çalıştıramadım. Başardığım an bu konuda bilgilendirme yapacağım.

Son düzenleme:

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bu noncereboot1131 i telefonda çalıştırmayı başarabilen var mı?

Rehber hazırlanıyorsa kullanıcıların hemen hemen hepsinin yaşadığı sorunların nasıl çözüleceğini de belirtirseniz daha iyi olur. Ben 3.1.3'den beri jb yaparım böyle sıkıntılı bir jb sürümü görmedim.
Mesaj düzenlendi:

Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Yukarıdaki linkteki adımları denediniz mi? Respring işlemi yaptıktan sonra çalıştığı yönünde iddialar var. noncereboot1131 uygulamasını başarılı çalışması için buradaki adımları deneyebilirsiniz. Respring konusunda ben klavyede metin değişimi yöntemiyle cihaza jb'si respring yöntemini başarılı gerçekleştirebiliyorum. Lakin şu ana kadar ki denemelerimde noncereboot1131 uygulamasını başarılı çalıştıramadım. Başardığım an bu konuda bilgilendirme yapacağım.
Bende birkaç denememe rağmen çalışmadı. Sonra teli uçak moduna alıp, wifi açıp denedim, üçüncü denemede açıldı...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ardaozdemir

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
full log dosyasını atabilir misiniz? bir de futurerestore komutunuzu?
hocam kusura bakmayın bilmiyorum full log dosyası dediğiniz nedir? Ayrıca komutu yazmamı istemişsiniz kullandığım komut bu:
futurerestore.exe -t blob.shsh2 --latest-baseband --latest-sep iPhone_4.7_11.3.1_15E302_Restore.ipsw -d
ben yukarıda mesajınızda yazdığınız gibi ios 11.4 ipsw indirip bu komutu da yukarıda ki gibi mi düzeltmem gerekiyor?
Not: ios 10.3.2 şuan ki sürümüm 10.3.2 -> 11.3.1

Validaliy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
hocam kusura bakmayın bilmiyorum full log dosyası dediğiniz nedir? Ayrıca komutu yazmamı istemişsiniz kullandığım komut bu:
futurerestore.exe -t blob.shsh2 --latest-baseband --latest-sep iPhone_4.7_11.3.1_15E302_Restore.ipsw -d
ben yukarıda mesajınızda yazdığınız gibi ios 11.4 ipsw indirip bu komutu da yukarıda ki gibi mi düzeltmem gerekiyor?
Not: ios 10.3.2 şuan ki sürümüm 10.3.2 -> 11.3.1
HAtanın ekran görüntüsünü at yada yazıları kopyala buraya. Evet komutu dediğim gibi değiştirip iOS 11.4’ü indirmeniz lazım. Çünkü iOS 11.4.1’in sep dosyaları 11.3.1 ile uyumsuz

ardaozdemir

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Hocam çok teşekkür ederim dediğiniz gibi yaptım ve oldu. Bir ara telefonun bağlantısı kopmuş hata verdi sonra yeniden başlattım yükleme işlemini ve şu anda herşey bitti tertemiz bir şekilde ios 11.3.1 olarak açıldı cihaz.

Son düzenleme:
Tips
Tips
Üst Alt